Madonas novada vasaras garša!

No Gaiziņa līdz Aiviekstei un no Ērgļiem līdz Lubānai – krustām šķērsām pa Madonas novadu – ar garšu kontrastiem 11 mājas kafejnīcās, dabas daudzveidību un vēstures dārgumiem…

Vai tā būs Sarkaņu meistara zīļu kafija vai Teiču purva bišu kārumi? Varbūt Cesvaines sievasmātes bagātīgais galds un Vestienas melleņu saldējums? Varbūt 12 novada muižu stāsti, meklējot vissulīgāko no visiem gardumiem?
Vasaras garša un krāsas Madonas apkārtnes pakalnos, līdzenumos un ceļos būs spilgtas un neaizmirstamas!

13.-14.
augusts

Kafejnīcas

Lai pietuvinātu karti, turēt taustiņu "Ctrl" un izmantot peles rituli

Kafejnīcas

Viesi varēs nobaudīt uz ugunskura vārītu ģimenes iecienītu zupu, nogaršot mājās ceptu maizīti ar smeķīgiem smēriņiem, kraukšķīgus dārzenīšus ar pikantām mērcītēm.

Uzzini vairāk

Viesi, kuri būs rezervējuši savu pusdienu laiku 12:00, 13:00, 14:00, 15:00 stundu varēs baudīt sātīgu gulašzupu ar Omes pašcepto saldskābmaizi un smēriņu, nesteidzīgi apēst Omes cepto kūkas gabalu piedzerot tēju, kafiju vai svaigūdeni ar augļiem.

Uzzini vairāk

Mierpilnā, nesteidzīgā gaisotnē būsiet gaidīti mūsmāju Dillēs-13. un 14. augustā.

Uzzini vairāk

Mājas kafejnīcu dienu laikā, viesiem tiks piedāvāti saimnieces šmori, jaunkundzes kūkas un Cesvaines brandavīns!

Uzzini vairāk

Mājas kafejnīcu dienu laikā, viesiem tiks piedāvāti ģimenē iemīļotie ēdieni un aktivitātes bērniem.

Uzzini vairāk

Ikdienā piedāvā: Ozolzīļu kafiju, Ugunspuķes tēja (fermentēta), sīrupi, hidrolāti, augu pulveri, augļu dārzeņu vafeles, ziedīti. Uzņemam grupas. Piedāvājam dārza taku. Iespējams nodegustēt un iegādāties produktus.

Uzzini vairāk

Piedāvājumā nesenā ceļojumā garšotā mārrutku zupa, liellopa gaļas burgers, kāds vislabāk garšo vīndara ģimenes mājā “Mazkalniņos”, kā arī deserts creme brulee no “Mazkalniņu” vistu olām.

Uzzini vairāk

Mājas kafejnīcu dienu laikā, viesiem tiks piedāvāti dažādi ēdieni un izklaide – rotaļas, dziesmas, danči.

Uzzini vairāk

Bioloģiski sertificēta piemājas saimniecība, darbības veidi – kazkopība, kazas siera ražošana.

Uzzini vairāk

Ikdienā Kandžas Laboratorija uzņem viesus, lai iepazīstinātu tos ar dzērienu tapšanas procesu un piedalītos degustācijās. SIA “Tauri” savos bioloģiskajos laukos audzē gaļas liellopus.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

MFC LOGS vadītāja Aiga ir uzņēmusies dalību mājas kafejnīcu dienās jau otro gadu un savu kafejnīcu šogad vērs Biksērs muižas pagalmā.

Uzzini vairāk

Apskates objekti

Gaiziņkalns ir Latvijas augstākais kalns (311,94 vjl). Tas ir izteiksmīgs dabas objekts ar 2 km garu dabas taku. Taka ir marķēta un informācija par to lasām stendos pa ceļam.  

Kalna virsotnē paveras gleznainas skatu panorāmas, atrodas liela lapene un Strūves ģeodēziskā loka punkts “Gaissa-kalns”. 

Kalna ziemeļu pakājē izvietojusies atpūtas bāzes “Gaiziņš”, kas piedāvā kafejnīcu, naktsmītni, atpūtas un telšu vietas, sezonālas sportiskas aktivitātes. 

Cesvaines pils (1896) ir spožs Eiropas mēroga historisma arhitektūras paraugs, kas laikiem ejot savu šarmu un burvību nav zaudējusi. Romantiskais ainavu parks aiz pils ar Sūlas upes senleju, tējas namiņu, 11. gs. pilskalnu arī sāk atgūt savu vēsturisko ainaviskumu. 

Cesvaines pils un Tūrisma centrs piedāvā ekskursijas ar gidu pilī, pilsmuižā un parkā gan tūrisma grupām, gan individuālajiem ceļotājiem. 

Bijušās Ērgļu dzelzceļa stacijas komplekss pārtapis par vietu, kur uzzināt par Ērgļu apkārtni, nesteidzīgi izbaudīt garšas, doties dabas piedzīvojumos vai nakšņot.  

“Ērgļu stacijas” piedāvājums nodrošina plašu tematisko izvēli interesentiem un cienītājiem: 7 glemping mājiņas, pop-up vasaras restorāns, ekskursijas un pārgājieni kopā ar Māri Olti, caurspīdīgas kanoe laivas ar LED apgaismojumu, SUP dēļi, purva kurpes, elektrovelosipēdi un dažādi tematiski pasākumi dabas gardēžiem. 

Muzejs atrodas kādreizējās Biržu muižas vēsturiskajā centrā. Muzeja telpās apskatāma pastāvīgā ekspozīcija par novada arheoloģiju, virtuāla ekspozīcija “100 Madonas novada personības”, kā arī dažādas tematiskās un mākslas izstādes. Muzejā vienlaicīgi apskatāmas 3-5 izstādes. 

Tepat arī Madonas novada Tūrisma informācijas centrs ar bagātīgu ceļvežu klāstu, ekskursijām pa Madonu un suvenīriem.  

Lubāna ezers ir Latvijas lielākais ezers. Tas ir centrālā “pērle dabas liegumā “Lubāna mitrājs”(51’351 ha). Lubāna ezera mitrājs ir unikāla, dabas daudzveidības saglabāšanai nozīmīga teritorija, kas noteikta arī par starptautisku putnu aizsardzības vietu (novērotas 227 putnu sugas). Lai uzzinātu par ezera apkārtnes dabas vērtībām un tūrisma piedāvājumu, jāapmeklē ezera krastā esošais Lubāna mitrāja informācijas centrs. Piedāvājumā: gida pakalpojumi, suvenīri, binokļi, laivas, naktsmītnes, telšu un piknika vietas. 

LVM Kalsnavas arborētums ir īpaša kokaugu kolekcija Vidzemes augstienes dienvidos ar vienu no Latvijas skaistākajām dekoratīvo koku un krūmu kolekcijām (18 ha) un 25 m augstu skatu torni. Šeit var doties izzinošās ekskursijās vai individuālā pastaigās, kolekcionējot jaunas zināšanas un emocijas par daudzveidīgo augu pasauli. Arborētumā ir jauks kāzu piedāvājums, krāsaini sezonas tematiskie pasākumi ar izziņas un kultūras norisēm. Teritorijā pieejams labiekārtots kemperu parks.