Izgaršo Leišmalīti, Priekules un Vaiņodes apkārtnē!

Priekules un Vaiņodes apkārtnes ļaužu viesmīlība, aizrautīgie stāsti un gardumlietas gaida ikvienu, lai parādītu, cik mūsu puses cilvēki ir talantīgi, viesus mīloši un piederīgi šai vietai.

Leišmalīte katru ceļotāju uzrunā “pa savam”. Te ir gleznaini pauguri un plašas ielejas, neskaitāmas dabas takas un parki, vietas, kur kultūra mijas roku rokā ar vēsturi. Mūsu puses ļaudis cep gardas maizes, gatavo dažādus gardumus, darina visu ko savām rokām, stāsta aizraujošus stāstus un lepni rāda savas saimniecības.
Mums, Leišmalītē, ir lielākais dzidravots Latvijā, augstākais pilskalns Kurzemē, leģenda par pirmo cilvēku, kas spēja lidot, mums ir lidlauks, kur pacēlās pirmie planieri Latvijā, pilis un muižas ar teikām, latviešu Romeo un Džuljetas stāsts. Mums ir daudz kas, bet tam visam pamatā ir vietējie ļaudis, kas tic, cer un sirdī glabā lielu mīlestību pret mūsu Leišmalīti. No Vaiņodes līdz Kalētiem, no Gramzdas līdz Virgai, no Priekules līdz Embūtei un Krotei – tās visas ir mūsu saknes, ko apvienojam Leišmalītē!

Saimniecības būs parūpējušās par plašu garšu gammu – no tradicionāliem ēdieniem līdz pat restorānu cienīgiem šedevriem, turklāt, katras kafejnīcas unikālā vide būs kā ķirsītis uz kūciņas.

“Mājas kafejnīcu dienās” no 6.-7. augustam nogaršot Leišmalītes labumus aicina 11 mājas kafejnīcas.

6.-7.
augusts

Kafejnīcas

Lai pietuvinātu karti, turēt taustiņu "Ctrl" un izmantot peles rituli

Kafejnīcas

Mājas kafejnīcu dienu laikā, viesiem tiks piedāvāti tradicionāli Dižozolu Brīnummeža ēdieni un dzērieni, kā arī tikšanās ar Rūķomi, kura cienās ar brīnumgardiem rūķu gardumiem. Iespēja apmeklēt Bišu namu, degustēt bišu produktus un iegādāties tos.

Uzzini vairāk

Šogad piedāvāsim jums mazliet savādāku ēdienu, kā pagaišo gaidu, būs mazliet FastFoods mūsu izpratnē. Būs arī mūzika pie kuras izbaudīt ēdienu.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Ikdienā mēs katrs un ikviens nodarbojamies ar dažādām lietām, bet tas, kas mūs saista ir tikšanās un kopā pavadīšanas laiks, mēģinājumos un pasākumos, šis noteikti būs īsts kolektīva saliedēšanas, uzticības un izturības treniņš, kas ikvienam noderēs turpmāk ikdienā.

Uzzini vairāk

Kafejnīca “Zem kastaņa” mājas kafejnīcu dienās piedalās jau otro gadu. Bez ēšanas mēs arī iesaistām apmeklētājus latviešu tautas dejās, dziesmās, mīklās, kas ir saistoši dažādām paaudzēm.

Uzzini vairāk

Ciemos gaidīs biedrības “Aizvīķu parks” pārstāvji, kuri piedāvās brīvās dabas kafejnīcā baudīt ēdienus un dzērienus, pagatavotus armijas virtuvē un uz ugunskura. Varēs arī paši līdzdarboties un uz koka iesma izcept savu ugunskura maizīti.

Uzzini vairāk

“Briežu” saimnieces jūsu priekam uzburs gan mierpilnu atpūtu savā gadiem lolotajā lauku idillē, gan iepriecinās ar ēdienu, kas gatavots ar īpašu mīlestību. Visiem garšos!

Uzzini vairāk

Mājas kafejnīcu dienu laikā, viesiem tiks piedāvāti pašu gatavoti burgeri mājas gaumē, kā arī frī kartupeļi ar pašu gatavotu ķiploku mērci.

Uzzini vairāk

Mājas kafejnīcā “Pēterišķi” būs iespēja ne tikai nogaršot aromātiskās burbuļvafeles un tiko cepto omleti,bet arī baudīt šīs vietas piedāvātās atpūtas iespējas.

Uzzini vairāk

Vēl viena skaista viesu māja tepat Latvijā, Lietuvas pierobežā, kas ļauj baudīt mierīgu, nesteidzīgu atpūtu un nedaudz aizmirsties no ikdienas steigas.

Uzzini vairāk

Ikdienā “Artas virtuve” piedāvā ēdienus pēc pasūtījuma līdzņemšanai. Pieejama atpūtas vieta – galdi, grills, ugunskura vieta.

Uzzini vairāk

Saimniece gaidīs ar latviskiem ēdieniem, pašiem pēc savas gaumes būs iespējas gatavot picas un apskatīties vienu no lielākajām ķieģeļu maizes krāsnīm Latvijā.

Uzzini vairāk

Apskates objekti

Lielbātas avots ir lielākais dzidravots Latvijā, kas no zemes dzīlēm iznes bioloģiski aktīvu ūdeni. Vēstures avotos tas pirmo reizi minēts jau 1253. gadā. Ūdens t0 visu gadu ir nemainīga – 60 C. Laikam ritot, avota plūsma pa pieņēmusies spēkā. 

Starpcitu, no šīs vietas Latvijā izplatījušies staltbrieži, jo savulaik šeit bijis medību dārzs. Mūsdienās Kalētu Mežaparks izveidojies par lielisku vietu dabas izziņai, skolēnu ekskursijām, pastaigām un atpūtai ģimenēm ar bērniem. Šeit ierīkotas 3 tematiskās takas, virkne interesantu dabas objektu, kā arī neliels piedzīvojumu parks bērniem.  

Latvijā ir divi Zviedru vārti – Rīgā un Priekulē. Priekules Zviedru vārti celti 1688. gadā, rotāti ar Gotlandes smilšakmenī kaltiem baronu Korfu un Redernu ģerboņiem. Pirms Otrā pasaules kara bijis ticējums – ja vārtu sargzaldātam nobučos nabu, tad šis cilvēks turpmākajā laikā piedzīvošot lielu laimi. Otrā pasaules kara laikā Zviedru vārti tika nopostīti, pēc kara atjaunoti un restaurēti. Tagad vārti ir republikas mēroga kultūras un vēstures piemineklis, kurš attēlots arī Priekules pilsētas ģerbonī.

Vairākkārt pārbūvēta, sagrauta, dedzināta un atkal atjaunota. Gramzdas baznīcas vēsture sākās 1567. gadā. 1941. gada jūnijā Otrā pasaules kara sākumā baznīca tika nodedzināta, tomēr jau tā paša gada rudenī dievnamā tika svinēti spāru svētki. 1944. gadā Otrā pasaules kara noslēgumā baznīca tika nograuta vēlreiz. Tad pāri palika tikai drupas. Baznīcas atjaunošana sākās 2009. gadā. Nu tā atkal atjaunota, un jaunā baznīcas zvana skaņas atkal aicina draudzi un viesus uz atkalsatikšanos. 

Šis ir savdabīgs, noslēpumiem un leģendām apvīts meža parks. Bez gleznainajām meža ainavām te apskatāmi arī kokā darināti pasaku tēli un kultūrvēsturiskās vietas – Tumšo gaņģi, pēdakmeni, Raganas soda vietu un peļķi, Spoku kalnu. Parkā izveidota arī Zaļā klase bērnu izglītošanas veicināšanai par dabu. 

Embūtes dabas parka apkārtne ir viena no skaistākajām un noslēpumainākajām vietām Kurzemē. Dabas parkā izveidotas takas, skatu platformas, skatu tornis. Dabas parkā atradīsiet augstāko pilskalnu Kurzemē, Induļa avotu, Induļa un Ārijas skulptūru un ozolu, Embūtes baznīcas drupas un vēl daudz ko citu. Parkā iekārtota atpūtas vieta ar iespējām rīkot pikniku.