Latvijas garša Gaujas senlejas krastos – Cēsīs, Līgatnē un Straupē

2023.gada 26. un 27.augustā Cēsīs, Līgatnē un Straupē norisināsies Mājas kafejnīcu dienas, kuru laikā apmeklētājiem būs iespēja doties neaizmirstamā novada garšu piedzīvojumā, vienlaikus izzinot arī Cēsu novada apskates objektus.

Cēsis un Līgatne lepojas ar savu vēstures un kultūras mantojumu – Cēsu Viduslaiku pili un vecpilsētu, Līgatnes papīrfabrikas ciematu un smilšakmens ieža pagrabalām. Savukārt Straupes lauku labumu tirdziņš norisinās kultūrvēsturiskā objektā – Straupes zirgu pastā.

Mūsdienās Cēsis dēvē par Latvijas kultūras galvaspilsētu. Cēsu apkārtni raksturo kultūrvēsturiskas vērtības un kultūras pasākumi visa gada garumā. Cēsu novads pievelk lieliskus cilvēkus – šeit siltu smaidu dāvā pretimnācējs, un ikviens viesis jūtas kā savējais. Tāpat novadā ir iespēja izzināt grauda ceļu līdz maizei, piedalīties cepšanas un gatavošanas meistarklasēs, gatavot saimniecībā audzētu dārzeņu zupu ugunskurā un izbaudīt latvisku garšu mielastu senā klētiņā.

Līgatnē ikviens saimnieks uzņems savā sētā ar mīlestību un izstāstīs savus atmiņu stāstus par Līgatni. Straupes kulināro mantojumu raksturo tūrisma zīmols “Slow Food Straupe”, kas ir izaudzis uz Straupes lauku labumu tirdziņa pamatiem. Straupes tirdziņa moto ir: “Paši audzējam, paši darinām, paši tirgojam”.

Cēsu novada garšu raksturo Latvijā audzēti bioloģiski produkti no vietējo zemniekiem un mājražotājiem, kuri saudzē dabas daudzveidību un domā par vides ilgstpējību, tāpēc šeit patiešām varēs izbaudīt īstu Latvijas garšu.

26.-27.
augusts

Kafejnīcas

Lai pietuvinātu karti, turēt taustiņu "Ctrl" un izmantot peles rituli

Kafejnīcas