Latgales zelta ceļš - Vysi gosti lobi byus, kas munā’i pogolmā!

Ja nezini, kuru ceļu iet, izvēlies to, kurš pa vidu! Mājas kafejnīcu dienās tevi ciemos gaidīs trīs burvīgi Latgales galamērķi – Preiļi, Aglona un Līvāni. Kā visur Latgalē, arī šeit, kamēr gosts (viesis) nebūs izēdis tukšu šķīvi un palūdzis papildporciju, no galda iet prom nedrīkst. Paviesojies Preiļos mazā pilsētiņā ar varenu parku un skaistu, renovētu muižu. Dodies uz Aglonas pērli – baziliku, apciemo arī Kristus karaļa kalnu un skaistos Aglonas puses ezerus. Savukārt Līvānos noteikti dodies uz Stikla un amatniecības centru, kur ir iespēja vērot unikālu procesu – stikla pūšanu un Latgalē vienīgo pārceltuvi pār Daugavu.

Iepazīsti sirsnīgos saimniekus un baudi nesteidzīgu atpūtu Latgalē!

15.-16.
jūlijs

Kafejnīcas

Lai pietuvinātu karti, turēt taustiņu "Ctrl" un izmantot peles rituli

Kafejnīcas

Īpašais Zaķumuižas piedāvājums gardumu baudītājiem. Zaķumuiža piedāvās dažādas uzkodas ar mājas aknu pastēti, cukīni-spinātu zupu vai tomātu biezzupu.

Uzzini vairāk

Kafejnīca atradīsies bijušās Vanagu pamatskolas pagalmā (Sliktu laikapstākļu gadījumā – iekštelpās). Varēs nodegustēt iecienītākās skolēnu zupas – gan sāļās, gan saldās.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Kafejnīca Vārkavas novadpētniecības muzejā. Latgaliešu tradicionālais ēdiens visos laikos ir bijusi putra un siers.

Uzzini vairāk

Lielopu gaļas piedāvājums un tradicionālas ēdienu receptes no ģimenes. Piedāvājumā būs liellopu gaļas “Ļuļa kebs” ar svaigiem dārzeņiem, liellopu gaļas burgeri, “Čilo con karne”, atspirdzinoši bezalkoholiski vasaras kokteiļi un daudz kas cits.

Uzzini vairāk

Apmeklē pludmales kafejnīcu – terasi “Pampūkas” māju kafejnīcu dienu ietvaros, lai baudītu tur esošo nesteidzīgo un ģimenisko sajūtu, atveldzētos blakus esošajā peldvietā un izmēģinātu savas prasmes volejbola vai tenisa laukumā.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

“Dārza kafejnīcā” ēdieni un dzērieni tiks pasniegti īpašos traukos – Latgales māla šķīvjos, bļodiņās un krūzēs, vietējo amatnieku darinātās koka paplātēs, no nogrieztām stikla pudelēm veidotos salātu trauciņos un kokteiļu glāzēs.

Uzzini vairāk

Mājas kafejnīca viesu mājas “Saulpurenes” teritorijā. Piedāvās ugunskurā vārītu “Saulpureņu zupu” ar uzkodām. Iespēja nodegustēt “Saulpureņu stipro”.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Līvānos “Jaunā tirgus” laukumā, Jūs gaidīs mājas kafejnīca “5.elements”. Piedāvājumā ēdieni, kuru sastāvā Līvānu novada mājražotāju produkti.

Uzzini vairāk

Kafejnīca Līvānu Stikla un amatniecības centrā. Piedāvās uzkodu un degustāciju galdu. Varēs nobaudīt brusketu Līvānu stikla pūtēja gaumē un spirdzinošu Līvānu limonādi.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Viesu māja “Aglonas Cakuli” atrodas Ciriša ezera krastā ar plašu skatu uz ezera salām. Arī ikdienā viesiem piedāvā Latgales ēdienus.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Mājas kafejnīca Raiņa muzejā.

Uzzini vairāk

Apskates objekti

Aglonas pilsētas sirds nenoliedzami ir Aglonas katoļu bazilika – Latvijas katolicisma centrs un pasaules nozīmes svētvieta. Aglonas bazilika celta vēlā baroka stilā un to rotā divi, apmēram 60m augsti torņi. Baznīcas teritorijā ir svētavots, kuram tiek piedēvētas dziedinošas īpašības. Iepriekš piesakoties, var doties ekskursijā.

Aglonā ir izveidots neliels briežu dārzs, kurā mīt vairāk nekā 30 dambrieži. Saimniece Inese, zvana ar zvanu, kurš piestiprināts pie aploka, vilina dambriežu ganāmpulku tuvāk, lai varētu apmeklētājiem pastāstīt par dzīvniekiem un to audzēšanu. Brieži aplūkojami ne vien aiz augstas sētas, bet arī pavisam blakus.

Līdz mūsdienām saglabājušos romantiskā ainavu dārza veidolu Preiļu parks ir ieguvis 19. gs. vidū. Parka platība ir 41,2 ha, no kuriem apmēram 13 ha aizņem parka dīķi un kanāli. Preiļu muižas apbūve ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis, bet Preiļu pils ir izcils Latgales 19. gs. historisma laika muižu arhitektūras paraugs.

Lieliska iespēja iepazīties ar aizraujošu trimdas latvieša dzīvesstāstu, darbiem un dzīves filozofiju. Muzeja krājumu veido bagātīgais atraitnes Elzas Avens dāvinājums, ko pēc filozofa aiziešanas viņsaulē 2006. gadā viņa novēlēja Galēnu pamatskolai ar domu, ka Galēnos, filozofa un dzejnieka dzimtajā vietā, tiks ierīkots muzejs.

Izstāžu zāle ar ikmēneša mākslinieku un amatnieku darbu izstādēm, radošās stikla un keramikas darbnīcas ar iespēju līdzdarboties. 2013. gadā, speciāli uzbūvētā ēkas daļā, tika atklāta vēsturiskā Līvānu stikla muzeja ekspozīcija ar vairākiem tūkstošiem visās varavīksnes krāsās zaigojošiem stikla izstrādājumiem, kurus kādreiz ražoja Līvānu Stikla fabrika.

Pārceltuve savieno abus Daugavas krastus un ir taisnākais ceļš no Latgales uz Zemgali. Pārceltuve ir ļoti nozīmīgs satiksmes līdzeklis abu upes krastu iedzīvotājiem. Tā ir iespēja saskarties ar pagātni klātienē, jo šobrīd Latvijā darbojas tikai trīs pārceltuves – Līvānos, Jersikas pagastā un Līgatnē. Daudziem tā ir eksotika. Celtuve veidota no krievu armijas pontoniem, no tanku pontontilta.