Ķekavas novads - ar mīlestību no Latvijas centra!

Jau izsenis cilvēki meklējuši jaunas idejas un veidus kā radīt un augt! Un arī Ķekavas novadā rada –  gan jaunus produktus, gan jaunas garšas, gan jaunus uzņēmumus. Jaunais Ķekavas novads ir kā Latvijas sirds Daugavas krastā, kur atpūsties klusākos dabas stūrīšos un baudīt piedāvājumus aktīvajos novada centros. Novada tūrisma piedāvājumā kultūrvēsture savijas ar dabas mieru un harmoniju. Iedzīvotājiem un viesiem ir iespēja atpūsties gan atpūtas vietās pie novada ezeriem un upēm, doties pastaigās pa meža takām, baudīt aktīvo atpūtu ar velo, laivām vai pastaigās, ielūkoties vēsturē un  iepazīt arhitektūras pērles.

Mājas kafejnīcu dienās viesiem būs iespēja viesoties gan pie jau pieredzējušiem novada garšu meistariem, gan iepazīt jaunus. Ķekavas novads no Rīgas ir rokas stiepiena attālumā un ikdienā tam cauri plūst daudz cilvēku, bet nereti tuvumā esošās vietas paliek neiepazītas, tāpēc Mājas kafejnīcu dienās varēsiet ciemoties pie Ķekavas, Baldones, Baložu un Daugmales garšu radītājiem tepat Pierīgā!

26.
augusts

Kafejnīcas

Lai pietuvinātu karti, turēt taustiņu "Ctrl" un izmantot peles rituli

Kafejnīcas

Apskates objekti

Gleznains meža ezeriņš. Ezeriņam var apiet arī apkārt. Taka nav labiekārtota un vietām var būt mitra. Gājiens apkārt ezeriņam aizņems aptuveni 40 minūtes. Pie ezera ir vairākas piknika vietas. 

Agrāk šeit kursēja Baložu kūdras bānītis. Šobrīd sliedes saglabājušās vien neliels posms un vietā, kur agrāk kursēja bānītis, izveidojusies skaista bērzu aleja. Šeit var doties romantiskā pastaigā, kas vienā virzienā ir aptuveni 1 km gara. 

Mercendarbes muiža ir viena no krāšņākajām Baldones vēsturiskajām celtnēm. Muižā iekārtots Baldones muzejs. Muzejā var ielūkoties gan Baldones kūrorta vesture, gan vairāk uzzināt par pilsētas vēsturi. 

Stāstu takas izved pa Baldones meža takām un taciņām, arī ļauj iepazīt pilsētas skaistākās vietas. Var doties īsākā vai garākā pastaigāmaršruti ir no 8 līdz 10 km gari. Viena no skaistākajām vietām Stāstu takās ir Meža galerija, kur aptuveni 1 km garumā izvietotas gleznas. Stāstu takās var noklausīties arī audiogidu par nozīmīgākajām vietām. 

Celta 1794. g. Arhitekts K. Hāberlands. Izcils klasicisma arhitektūras piemineklis, veidota klasiskās formās ar cilindrisku telpu un mūra kupola pārsegumu. Pie baznīcas apbedīts virsmācītājs, profesors Roberts Feldmanis, kurš ap baznīcu izveidojis dārzu ar vairāk nekā 320 koku un krūmu sugām un dekoratīvām formām. Tas ir viens no lielākajiem un vērtīgākajiem dendroloģiskajiem objektiem Latvijā.