Ķekavas novads - ar mīlestību no Latvijas centra!

Jau izsenis cilvēki meklējuši jaunas idejas un veidus kā radīt un augt! Un arī Ķekavas novadā rada –  gan jaunus produktus, gan jaunas garšas, gan jaunus uzņēmumus. Jaunais Ķekavas novads ir kā Latvijas sirds Daugavas krastā, kur atpūsties klusākos dabas stūrīšos un baudīt piedāvājumus aktīvajos novada centros. Novada tūrisma piedāvājumā kultūrvēsture savijas ar dabas mieru un harmoniju. Iedzīvotājiem un viesiem ir iespēja atpūsties gan atpūtas vietās pie novada ezeriem un upēm, doties pastaigās pa meža takām, baudīt aktīvo atpūtu ar velo, laivām vai pastaigās, ielūkoties vēsturē un  iepazīt arhitektūras pērles.

Mājas kafejnīcu dienās viesiem būs iespēja viesoties gan pie jau pieredzējušiem novada garšu meistariem, gan iepazīt jaunus. Ķekavas novads no Rīgas ir rokas stiepiena attālumā un ikdienā tam cauri plūst daudz cilvēku, bet nereti tuvumā esošās vietas paliek neiepazītas, tāpēc Mājas kafejnīcu dienās varēsiet ciemoties pie Ķekavas, Baldones, Baložu un Daugmales garšu radītājiem tepat Pierīgā!

26.
augusts

Kafejnīcas

Lai pietuvinātu karti, turēt taustiņu "Ctrl" un izmantot peles rituli

Kafejnīcas

Aktivitātes

Tagad ir iespēja ne tikai piestāt, bet arī esat aicināti ciemos- baudīt mājas virtuvi, redzēt 100 gadīgu Zemgales lauku sētu, dzirdēt XX gs. dzīves stāstus un iepazīties ar Stallis Bērits zirgiem.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Esam mājsaimniecība, kas rūpējās par vairākiem kaķiem, tagad pieciem. Piedāvāsim mājās gatavotus ēdienus, iespēju paglaudīt kādu kaķi, uzspēlēt lāzertagu, pavērot, kā darbojas 3D printeri un ko var ar šādiem printeriem izdrukāt.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Mājas restorāns ar tradicionāliem ēdieniem un dzīvo mūziku.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

“Dienišķā maize” ir gan garīgā maize, bez kuras nevar iztikt, gan ikdienas maize ( jebkurš ēdiens vai lietas). Mēs mēģināsim iepazīstināt ar mūsu garīgām vērtībām, iepazīstināt ar draudzes dzīvi , būs iespēja uzkāpt tornī un arī izbaudīt ēdienus , kura pamatā ir maize.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Ķekavas novadpētniecības muzejs, piedāvās apskatīt 3 pastāvīgās ekspozīcijas: “Ķekavas novada 5 stāsti”, “Smejies vesels!” – veltīta novadniekam, grafiķim Edgaram Ozoliņam un “Viņus vieno “Dadzis””- stāsta par karikatūristiem, kuru darbi savulaik publicēti humora un satīras žurnālā “Dadzis”.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Mājas kafejnīca “Bērzmentes dārzi” tiks atvērta viesiem vasaras virtuvē Bērzmentes ciemā, kur rosās ģimene, kas ļaujas aizvien jauniem izaicinājumiem dārzeņu, ogu, augļu un garšaugu audzēšanā, pārstrādājot izaudzēto un radot produktus jaunās garšās.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Mājas kafejnīca RUUTe ir meitas Elīnas un mammas Ineses kopdarbs. Baudījums garšas kārpiņām ar izsmalcinātu ēdienu buķeti. Dabas sastāvdaļas kosmētikā – RUUTe dabiskā kosmētika ar pievienoto vērtību.

Uzzini vairāk

Apskates objekti

Neliels meža ezeriņš netālu no Riekstukalna. Pie ezera ir piknika vieta. Ar ezeru saistītas dažādas leģendas. Viena no tām – ezeram it kā nav dibena un vietējie iedzīvotāji neiesaka tajā peldēties. Vasarā šeit zied ūdens lilijas. Liliju ezeram tuvumā ir Riekstukalns ar skatu torni.

Baldoniešu iecienīta pastaigu vieta jau no Baldones kūrorta laikiem. Ceriņu parkā atrodama galvenā Baldones dabas vērtība – sēravots. Avota ūdeni var paņemt arī no strūklakām “Ķirzaciņa”, “Māra” un “Vāverīte”.

Daugmales pilskalnā senlaikos atradies tirdzniecības un amatniecības centrs Daugavas krastā. Vēsturnieki uzskata, ka pilskalna pakāje pie Varžupītes ietekas Daugavā bijusi vēstures dokumentos minētā Zemgales osta. Pilskalnā var uzkāpt un apskatīt Daugavu no augšas. Pilskalna pakāji iecienījuši makšķernieki.

Dodies izstaigāt Ķekavas parka takas un taciņas. Parkā izveidota koka laipa gar Ķekavas upīti. Tālāk var doties uz Ķekavas estrādi, pa ceļam apskatot Jaunu ideju centru. Ķekavas estrādi rotā Elitas Patmalnieces zīmējums. Pastaiga parkā ilgs aptuveni stundu. Parkā var noklausīties arī Ķekavas novadpētniecības muzeja veidoto audiogidu.  

Depkina muiža Rāmavā ir bijusi mājvieta slavenajam rakstniekam un publicistam Garlībam Merķelim. Muiža jeb, precīzāk, muižas kungu māja – skaisti restaurēta divstāvu koka ēka, viena no vislabāk saglabātajām Pārdaugavas muižiņu mājām. Namu ieskauj ainavu parks ar vairākām reto augu sugām un nelielu upīti. Ar iepriekšēju pieteikšanos pieejamas arī ekskursijas muižā un dažādas radošās darbnīcas.

No 1916. gada aprīļa līdz septembrim šeit norisinājās kaujas, kurās kopumā visa I Pasaules kara laikā krita apmēram 1000 Krievijas armijas karavīru, no kuriem 145 bija latviešu strēlnieki. Tolaik šeit bija pussala 3 km garumā un 1,5 km platumā Daugavas kreisajā krastā, kas oficiāli tika saukti par ikšķiles priekštilta nocietinājumiem, un tās teritorija ar nelielo Līves muižu atradās Kurzemes guberņas sastāvā. Karavīri šo placdarmu nodēvēja par Nāves salu, jo katru dienu šeit krita vai tika ievainots kāds no nocietinājumu aizstāvjiem.