Calendar icon
6. augustā: 12:00 un 15:00

Mājas kafejnīca “Pie Zviedru tilta” viesus gaidīs pļavā pie leģendām apvītā Mūrmuižas akmens mūra tilta, tautā dēvēts arī par Zviedru tiltu. Senais trīs arku akmens tilts ved pār Vilces upi un vieta ir saistīta ar senām teikām un nostāstiem. Kāda teika stāsta, ka netālu atrodas “Naudas bedre”, kurā nogremdēta zviedru karaļa naudas lāde, kad karietes kučieris nav varējis izbēgt no krievu dragūniem. Notikumi norisinājušies 1705. gadā  Lielā Ziemeļu kara laikā.

Ikdienā te saimnieko ģimene trīs paaudzēs. Vēsturiski, tagadējā mājas vietā, blakus Zviedru tiltam ir bijis Mūra krogs, kas vēlākos laikos esot pārtapis par veikalu un bufeti. Šobrīd, uz kādreiz varenās mūra ēkas pamatiem, atjaunotajās ēkās atrodas ģimenes māja un koka amatniecības darbnīca.

Māju kafejnīcu dienās līdztekus kulinārajiem baudījumiem būs iespēja sajust dabas burvību, darboties radošajās darbnīcās un pagatavot unikālu dizaina elementu savai mājai. Tāpat būs iespēja iegādāties saimnieku darinātus kokamatniecības izstrādājumus (traukus u.c.) un adījumus (cimdus, maučus, paķeles), doties nelielā teiksmainā ceļojumā un uzzināt “Naudas bedres” noslēpumus, kur nogremdēta zviedru karaļa naudas lāde, bet varbūt sastapt “Balto dāmu”, kura parādoties reizi simts gados ceļu krustcelēs pie “Mūra kroga”.

Lai pietuvinātu karti, turēt taustiņu "Ctrl" un izmantot peles rituli

Ēdienkarte

Pusdienu piedāvājums divos laikos: 12:00 un 15:00

Uzkodas
Zviedru mundieris

Dārzeņu krēmzupa ar baltmaizes grauzdiņiem un zaļumiem

Zviedru bumbas

Maltās cūkgaļas bumbiņas ar vārītiem apceptiem kartupeļiem, cepeša mērci un svaigiem dārzeņiem ar krējuma mērcīti

Zviedru dālderis

Biskvīta rulete ar rabarberu un krēma pildījumu

Kafija vai tēja
Piedāvājuma cena: 35 EUR

(Piedāvājuma cenā ietilpst 4 kārtu pusdienas un dalība radošajās darbnīcās)

Aktivitātes

  • Radošā koka dizaina darbnīca – iespēja darboties radošajās darbnīcās un pagatavot unikālu dizaina elementu savai mājai, cena par dalību radošajās darbnīcās iekļauta pusdienu piedāvājuma cenā;
  • Iespēja iegadāties saimnieku darinātus kokamatniecības izstrādājumus (traukus u.c.) un adījumus (cimdus, maučus, paķeles), cenas no 9,99 EUR līdz 99,99 EUR.