Neparastu un jaunu garšu baudījums Jelgavas novadā

Jelgavas novads atrodas pašā Latvijas vidū. To caurvij Lielupe ar tās daudzajām pietekām, upju līčos un pļavās sastopamas retas augu, putnu un dzīvnieku sugas, liecinot par tīru apkārtējo vidi. Jelgavas novada bagātība ir nozīmīgie pagātnes notikumi, par ko liecina liels skaits muižu, kas aicina izzināt to bagāto vēsturi, stāstus un leģendas, reizē izbaudot dažādu gadalaiku iekrāsoto dabas skaistumu muižu parkos. Tāpat no Jelgavas novada nākušas vairākas nozīmīgas personības – Latvijas pirmais prezidents Jānis Čakste, rakstnieks Edvarts Virza, gleznotājs Ģederts Eliass un daudzi citi, ar kuru dzīves un darba ieguldījumu varam lepoties. Vienaldzīgu neatstāj arī vēstures notikumi un karavīru varonība Ziemassvētku kaujās, ko izzināt un sajust var Ložmetējkalna apkārtnē. Izsenis Jelgavas novads bijis pazīstams kā maizes klēts, bet turpat līdzās – kā mazas saliņas starp lielajiem labības laukiem atrodas ģimenes saimniecības, kur darbojas uzņēmīgi mājražotāji. Tieši šeit top jaunas garšas un netradicionāli ēdieni, kurus varēsiet nobaudīt garšu ceļojumā pa Jelgavas novadu.

6.-7.
augusts

Kafejnīcas

Lai pietuvinātu karti, turēt taustiņu "Ctrl" un izmantot peles rituli

Kafejnīcas

Trifeļu dārza kafejnīca—Tas būs garšas un smaržas piedzīvojums . Īsti un izsmalcināti ēdieni . Trifeles pamatēdienos, uzkodās un desertos, pat dzērienos.

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi

Svētes pils atrodas 15 minūšu braucienā no Jelgavas, Svētes upes krastā. Pie mums liepu un ābeļu smaržas mijas ar upes smaržām un Mājas kafejnīcu dienās visam pāri – tikko gatavotu ēdienu smarža.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Māju kafejnīcu dienās līdztekus kulinārajiem baudījumiem būs iespēja sajust dabas burvību, darboties radošajās darbnīcās un pagatavot unikālu dizaina elementu savai mājai.

Uzzini vairāk

Uz vienu dienu Pasaku šķūnis pārvērtīsies ēdamgaldā, kur viesi varēs mieloties ar sagādātajiem gardumiem, kas tapuši, smeļot iedvesmu no pasakām un izmantojot vietējos produktus.

Uzzini vairāk

Mūsu viesiem esam sagatavojuši gardu, veselīgu un atspirdzinošu ēdienkarti, kurā katra ēdiena neatņemama sastāvdaļa ir avenes. Papildus ēdiena baudīšanai brīvā dabā un aveņu krūmāju ielokā, mūsu viesiem piedāvāsim izzinošu un interaktīvu ekskursiju pa mūsu aveņu lauku.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Atmodas laikā atgūts dzimtas īpašums, kuru lolojam jau sestajā paaudzē, no džungļiem iekopts skaists dārzs, kurā acis priecē dažāda lieluma mākslas darbi

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Ģimenes uzņēmums Livonijas dzintars gaidīs ciemos savā muižiņā uz mājas kafejnīcas pasākumu, lai kopīgi izbaudītu saimniecības atmosfēru, iepazīstot saimnieku hobijus (kristālu un minerālu kolekcija, liliju dārzs, dzintara terapijas produkti) un relaksētos klavieru mūzikas skaņās, kuras izpildīs jaunākais dēls Mārtiņš.

Uzzini vairāk

Aicinām Jūs atbraukt ciemos, izbaudīt lauku ainavu un mieru, nobaudīt zupu vai sautējumu un palutināt sevi ar kādu no Omammas saldajiem ēdieniem.

Uzzini vairāk

SIA “Līcīši Ltd” nodarbojas ar kazas piena ražošanu un pārstrādi jau 30 gadus. Aktīvas darbības rezultātā saimniecība ir ieguvusi dažādus sertifikātus un vērtējumus.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Bramberģes muižas apbūve ar parku ir valsts nozīmes kultūras piemineklis, kur ēkas celtas 16.-17.gs. Muižas skaistie vārti ir vienīgā un vecākā saglabājusies šādas funkcijas celtne Latvijā. Pirms nepilniem 5 gadiem muiža nonāca jaunu saimnieku rokās, kuri pamazām atjauno un atdzīvina to.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Kafejnīcā “Basām kājām zaļā pļavā” būs iespēja baudīt gan izsmalcinātus, gan vienkāršus ēdienus. Garšas baudījums būs neaizmirstams un ilgi vēl paliks atmiņā.

Uzzini vairāk

Apskates objekti

Tūrisma objekta apraksts: Vilces upes gleznainajā krastā, līdzās Vilces dabas parkam atrodas teiksmaina un vēsturiska, 18. gs. 50. gados celta Mēdemu dzimtas muiža. Muižu ieskauj Angļu ainavu parks, kas tālāk ieved dabas parkā “Vilce”. Vilces muižas parkā ir iespējams sarīkot Diska golfa sacensību turnīrus, jo pa visu teritoriju ir izvietoti 12 grozi. Diska golfa diskus ir iespējams iznomāt Vilces tūrisma informācijas punktā, iepriekš pazvanot un piesakot. 

Tūrisma objekta apraksts: Ložmetējkalna apkārtnē ir saglabājušās unikālas liecības par I Pasaules kara nocietinājumiem un šajā vietā notikušajām Ziemassvētku kaujām. Mūsdienās Ložmetējkalns ir izveidojies par latviešu strēlnieku varonības un piemiņas simbolu. Šeit uzstādīts 27 m augsts skatu tornis, no kura paveras panorāmas skats uz Ziemassvētku kauju vietām un mežu ieskauto Tīreļpurvu. 

Lielvircavas muižas (Groβ-Würzau) vecā muižas kungu māja celta laika posmā no 1803. Līdz 1808. gadam, to būvējis barons Dionisijs fon Klopmans. Klopmanu dzimta šeit valdījusi 400 gadus. 1822. gadā muižu nopērk Dītrihs fon Grothuss un 1829. gadā atdāvina to meitai Adelheidei, kura apprecas ar baronu Vilhelmu fon Hānu. Tā par muižas īpašniekiem kļūst Hānu dzimta, kuras dažādi pārstāvji tur dzīvojuši līdz pat agrārajai reformai. 

  1. gadsimta vidū kungu māja tikusi pārbūvēta ar klasicisma stila iezīmēm izmantojot dažādas interjera detaļas no vecās kungu mājas. 
  2. gada jūlijā muižā tiks atvērta jauna ekspozīcija, jo kādreizējais Lielvircavas muižas īpašnieku dzimtas pēctecis Georgs Pēteris Barons fon Klopmans deponējis muižā priekšmetu kolekciju ar 19. gadsimta stila mēbelēm, sadzīves priekšmetiem, tekstilijām, gleznām, portretiem, zobeniem, ordeņiem un citiem priekšmetiem. 

Lielvircavas muižā iespējams iepazīties  19. gadsimta modes vēsturi. 

Apciemojot Lielplatones muižu un parku, atliek nedaudz ļauties iztēlei un var nonākt laikā, kad pats Barons Hāns staigāja pa mīlestības aleju un vešeriene vešūzī steidza mazgāt baroneses tērpu ballei. Šī vieta ļauj ielūkoties vēstures un senu nostāstu pasaulē. Muižā apskatāma unikāla zvanu kolekcija. Vešūzis – autentiska 18./19. gs. veļas māja, kurā pieejama seno veļas mazgāšanas tradīciju izziņas programma. ​Šeit ir iespēja līdzdarboties senās veļas mazgāšanas demonstrācijās vešerienes vadībā.

Seno lietu krātuvē un meistarotavā “Laika mašīna” var apskatīt vintage priekšmetus un uzzināt to stāstus. Līdzās ir aplūkojama retro motokolekcija, tai skaitā gandrīz visi “Sarkanās zvaigznes” mopēdi. Atpūsties pie dabas var ābeļdārzā “Ābeles un bites”, kur top jaukākās atmiņas un skaistākie foto. Šeit iespējams uzturēties arī ilgāk kādā no romantiski ierīkotajām naktsmītnēm. Vietu bagātina “Milzu!” un “Dabas dots” bioloģisko produktu ražotnes un helikopteru lidlauks “Drošs lidojums nākotnē”. 

Jelgavas novada Salgales pagastā, Lielupes krastā, atrodas Latvijas Valsts pirmā prezidenta Jāņa Čakstes dzimtas māja. Šī vieta dot ikvienam iespēju atklāt Latvijas pirmā prezidenta personību, viņa ceļu līdz prezidenta amatam un veicināt vēlmi sekot viņa idejām par brīvu, neatkarīgu un demokrātisku Latviju.