Jēkabpils - Krustpils GARŠU STACIJAS

Stacija – vieta, kur satiekas. Satiekas ceļi, satiekas cilvēki, satiekas kultūras un garšas.  26. un 27. augustā dodies gardēžu ceļojumā un piestāj Jēkabpils un Krustpils puses garšu stacijās, kur pie bagātīgi klātiem galdiem ceļiniekus gaidīs gan piemājas saimniecības, gan mājražotāji – sākot no vīna darītajiem līdz garšvielu “alķīmiķiem”.

Hercoga pilsēta – Jēkabpils, kas vienmēr bijusi laikmetu, likteņu un daudznacionālu kultūru krustpunktā, ir sākums garšu ceļojumam, kas tālāk Krustpils pusē vijoties no stacijas uz staciju, ļauj baudīt smeķīgas receptes no vecmāmiņu un grāfu mielasta galda, oriģinālus mājražojumus un saules pielietus aizjūras ēdienus un brūvējumus.

Garšu stacijās izgaršot un reizē iepazīt novada daudzveidību aicina ļaudis, kuru dzīvesziņa veidojusies pietātē pret tradīcijām, bet skats vērsts nākotnē, ļaudis – kuri radoši dzīvo un saimnieko laukos. Viesmīlīgie saimnieki būs parūpējušies, lai stacijās izkāpušie, mājup dotos gan pilniem vēderiem, gan lauku labumiem pielocītām ceļasomām.

“Mājas kafejnīcu dienās” Jēkabpilī un Krustpils pusē piestāt aicina 9 kafejnīcas.

26.-27.
augusts

Kafejnīcas

Lai pietuvinātu karti, turēt taustiņu "Ctrl" un izmantot peles rituli

Kafejnīcas

Aktivitātes

Jēkabpils Vecticībnieku draudze ikdienā rūpējas par sava lūgšanu nama uzturēšanu, dievkalpojumu norisi, garīgo notikumu organizēšānu un tradicionālo svētku svinēšanu, Jēkabpils vecticībnieku kultūrvēsturiskā mantojuma apzināšanu, saglabāšanu un popularizēšanu.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Saimnieces kaislība ir ēst gatavošana, un viņa sapņo par savas kafejnīcas vai restorāna atvēršanu. Ļoti svarīgi, lai maltīte būtu gatavota no pašu audzētām un ražotām izejvielām, tā būtu garšīga un estētiski baudāma. Lielākais prieks un bauda ir radīt prieku saviem viesiem!

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Mājas kafejnīcu dienu laikā, viesiem tiks piedāvāti trīs kārtu grillēti ēdieni, ko iespējams pagatavot un nogaršot, atrodoties dabā. Būs iespēja izbraukt ar laivu vai SUP dēli Baļotes ezerā.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Vasaras nogales mazos Saulgriežus Daugavas krastā iegriezīsim ar brīvdabas kafejnīcas garšām un smaržām, bet vakarpusē lauku zaļumballes noskaņu radīs mūziķis Atis Auzāns. Pasākuma laikā darbosies bufete ar dzērieniem un uzkodām.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Māju kafejnīcu dienas ir unikāls pasākums, kura laikā viesi varēs piedalīties maizes cepšanas procesā, uzzināt “Bezē” maizes stāstu, iemēģināt roku miltu malšanā ar īstiem dzirnakmeņiem, kā arī degustēt, baudīt un izgaršot gan tādu maizi kāda tradicionāli Latvijā cepta senatnē, gan uz ugunskura vārītu gulašzupu un īstu rupjmaizes maizes zupu ar svaigām ogām un putukrējumu.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Mājas kafejnīcu dienā aicinām ciemos ikvienu nobaudīt Āveskalnu saimnieku kūpinājumus un saimnieces Dainas cepto kūku, kā arī piedalīties radošajās darbnīcās un redzēt Jēkabpilī vienīgo varžu kolekciju ar vairāk nekā 400 vardēm no visas pasaules.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Ikdienā interesentiem piedāvājam izbaudīt un iekļaut savā ēdienkartē klasiski latviskās garšas. Šogad gardēžiem DUCIŅU garšu stacijā “LA FESTA IN CUCINA” radīsim un rādīsim saulaino Itāliju. Svētdien kopā ar mums Itālijas klātbūtni uzburs arī ROBERTO MELONI.

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi
Aktivitātes

Brīvdienu māja “Spilves” šogad, Mājas kafejnīcu dienās, aicina uz gardu un veselīgu trīs kārtu maltīti, no augu valsts produktiem, meža ielokā – vietā, kurā pārņem patīkams miers un ir sajūta, ka apstājas laiks… Kļūsti laimīgs baudot mājās ceptu maizīti, pašdarinātu pesto un vegāno pastēti!

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Vasaras izskaņā ikviens tiek mīļi gaidīts Jēkabpils novada Vīpes amatniecības centrā “Māzers”, kur šķindēs amatnieku gatavotie māla trauki un galdus klās no pūra lādes godā celtie tamborētie un austie galdauti, uz vienu dienu amatniecības centra mājīgās telpas un apkārtni pārvēršot par mājas kafejnīcu “Pie godu saimniecēm”.

Uzzini vairāk

Apskates objekti

Krustpils pils dokumentos pirmo reizi minēta 1237. gadā. Pilī vairāku gadsimtu garumā saimniekoja baronu fon Korfu dzimta. Pēc apjomīgiem pils rekonstrukcijas un labiekārtošanas darbiem, tagad te var aplūkot greznās pils zāles un jauno ekspozīciju par pilsētas vēsturi. Pils tornī un izstāžu zālēs tiek rīkotas izstādes. Muzejā tiek piedāvātas tematiskas ekskursijas un izglītojošas programmas. Klientu centrā pieejami suvenīri un vietējie ražojumi, arī ekspozīcija par tūrismu Jēkabpilī. 

Mežaparks stādīts 1966. gadā, lai pasargātu pilsētu no dolomītu karjera izstrādes putekļiem. Kad izmantotie karjeri tika applūdināti, izveidojot Radžu ūdenskrātuvi, pilsētas tuvumā tapa lielsika atpūtas vieta ar peldvietu, kurai ik gadu tiek piešķirts kvalitātes sertifikāts – Zilais karogs. Uz vienas no ūdenskrātuves saliņām atrodas dižakmens – tā augstums ir 3,1 m un apkārtmērs 19,5 m. 

Mežaparkā pieejama laivu noma, katamarānu un sup-dēļu noma,  vissezonas kameršļūkšanas trase, disku golfa parks, pludmales volejbola un strītbola laukumi u.c. aktivitātes. 

Pilsētas dibināšanas laikā 17. gadsimtā laukums ir bijis hercoga īpašumā un izmantošana bija saistīta ar ostas darbību, jo tai bez laivu piestātnēm bija nepieciešamas arī saimniecības, noliktavu un dzīvojamās ēkas. 20.gadsimta sākumā pašreizējais Vecpilsētas laukums izveidojās pilsētas tirgus laukums. Lielāka daļa ēku ap laukumu celtas 19. un 20. gadsimtu mijā. Šodien šeit viesus sagaida pilsētas simbolslūsis, ir apskatāmi vairāki vides objektiatgādinājums par kādreizējo tirgus rosību. 

Sēļu sētas ekspozīciju veido sešas 19. gadsimta Augšzemes lauku celtnesdzīvojamā māja, graudu klēts, mazā klēts, kalve, vējdzirnavas un pirts, bet pagalms. Ēku arhitektūra un plānojums atspoguļo seno sēļu amatniecības un celtniecības prasmes. Jaunuzceltajā Amatu mājā izvietota ekspozīcija par amatniecības tradīcijām Sēlijā un iekārtotas telpas dažādām praktiskām nodarbībām. 

Rogāļu gravā ikviens var ne tikai izstaigāt ainavisko pastaigu taku, apskatīt Rogāļu dižakmeni, pasmelt dzidro Mīlestības avota ūdeni, bet arī sastapt mītiskos tēlus no Rogāļu gravas rašanās teikas. Rogāļu dižakmens atrodas netālu no strauta ietekas Daugavā. Lai arī tas nav pašu dižāko Latvijas akmeņu desmitniekā, tas ir visai iespaidīgs6,5 metrus garš, 4,6 metrus plats un 3,7 metrus augsts. tilpums mērāms 40 kubikmetros. Akmens sastāvs norāda, ka ledājs to atgādājis no Karēlijas zemes šauruma. 

Brīnišķīga vieta, kur izrauties no pilsētvides, lai sajustu dabas atjaunojošo spēku nūjojot, skrienot vai nesteidzīgi baudot iekoptās pastaigu takas un velotrases. Dabasparks ir izveidots ap vienu no Latvijas aizsargājamajām dabas pērlēmLaukezeru, tāpēc atpūtniekiem piekļuve ezeram nodrošināta vien dažās, bet teicami labiekārtotās atpūtas vietās. “SUP Jēkabpils” piedāvā inventāra nomu SUP izbraucieniem ezera dzirdrajos ūdeņos