Ogres novada garšu meklējot!

“Mājas kafejnīcu dienas” Ogres novadā norisināsies 27. un 28. augustā, kad ienākusies vietējā raža – dārzeņi, augļi, ogas un citi lauku labumi, ko celt viesiem galdā.

16 mājas kafejnīcas piedāvā gan sātīgus otros ēdienus, gan uz ugunskura gatavotu zupu, gan gardus desertus, pankūkas un pat pašu gatavotu saldējumu! Mājas kafejnīcu dienās būs iespēja nobaudīt gan latviešu virtuvi, gan mazliet netradicionālākus ēdienus, kā arī maltīti no ukraiņu virtuves.

Aicinām izbaudīt vasaras nogales burvību improvizētās mājas kafejnīcās, jo tā ir unikāla iespēja ciemoties pie saimniekiem, baudīt burvīgus ēdienus un piedalīties dažādās aktivitātēs. Tev ir iespēja ne tikai apskatīt lauku saimniecības, samīļot mājdzīvniekus, vizināties ar zirgu, iegādāties lauku labumus, bet arī klausīties dzīvo mūziku, piedalīties keramikas meistarklasēs, šaut ar loku un izmēģināt veikbordu.

Dodies meklēt Ogres novada garšu!

Dodies meklēt Ogres novada garšu!

Ogres novads lepojas ar priežu ieskauto un sakopto Ogres pilsētu, kur iedzīvotāju un viesu ērtībām plaši tiek izmantotas modernās tehnoloģijas. Lielvārde visā Latvijā pazīstama ar bagāto kultūrvēsturisko mantojumu, kuru var iepazīt Andreja Pumpura Lielvārdes muzejā un Lielvārdes parkā, kur atrodas viduslaiku pilsdrupas. Bet Ikšķiles vārds asociējas ar kristietības sākumu Latvijā – uz Sv. Meinarda salas atrodas senākās mūra celtnes drupas Baltijā. Savukārt Ķegums saistās ar Latvijas vienotās elektroapgādes pirmsākumiem. Apmeklējot Enerģētikas muzeju, ikviens interesents var smelties jaunas zināšanas par Latvijas enerģētikas vēsturi un attīstību. Ogres novada lauku teritorija ar krāšņām ainavām, daudzveidīgiem mežiem, plašajām pļavām un Ogres upes līkumiem aicināt aicina pie sevis dabas mīļotājus.

Ogres novada “mājas kafejnīcas” piedāvā baudīt maltīti gan pilsētas kafejnīcās, gan krodziņos, gan lauku sētās, kur ikdienā rit lauku darbi, bet mājas kafejnīcu dienās tiek radīta svētku atmosfēra āra apstākļos. Aicinām izbaudīt vasaras nogales burvību improvizētā mājas kafejnīcā, jo Ogres novads piedāvā plašu kafejnīcu klāstu no Tīnūžiem līdz Meņģelei, no Birzgales līdz Suntažiem. Ir ko izvēlēties!

27.-28.
augusts

Kafejnīcas

Lai pietuvinātu karti, turēt taustiņu "Ctrl" un izmantot peles rituli

Kafejnīcas

Apmeklētājiem ir iespēja ieturēt maltīti brīvā dabā, jebkuros laika apstākļos, baudot sildošus ēdienus un dzērienus, kas gatavoti pēc senām receptēm. Kā arī atpūtu klusā un skaistā vietā. Būs iespēja sasildīties pie ugunskura. Vai lielajās šūpolēs, izskrienot labirintu, uzkāpjot tornī.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

“Mājas kafejnīcu dienās” mēs piedāvāsim nobaudīt mājās gatavotu Albertīnes saldējumu. Būs iespējams iegādāties ābolus un citas dārza veltes. Apmeklētāji varēs apskatīt aitas, trušus un bluķa stropus jeb dores, iemēģināt balsi uz skatuves un roku tradicionālās kokles spēlē, un galu galā pabūt kā laukos pašā Ogres centrā.

Uzzini vairāk

Viesi tiks aicināti izbaudīt gardos ēdienu mājīgi iekārtotā brīvdabas kafejnīcā “Zaļumnieku” ābeļdārzā. Lai īsinātu laiku, viesiem būs iespēja pārbaudīt savus spēkus dažādās dārza spēlēs, salasīt līdzņemšanai ābolus vai vienkārši baudīt dabu. Kā arī bērniem būs iekārtota rotaļu zona ar dažādām aktivitātēm un uzdevumiem.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Uz laukiem prom un cauri, kur raibā govs jau sauc… Vai zināt cik jauka dzīve ir laukos? Nē?? Atbrauc pie mums! Saelpojies īpašo lauku smaržu, apskati dzīvniekus un mājputnus, gardu muti pieēdies lauku labumus un vēl maisu ar gardumiem paņem līdzi uz mājām. Gaidīsim ciemos!

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Ūdensdzirnavu darbības principos nekas nav mainījies līdz pat mūsu dienām. Kā tās darbojas, varat izpētīt pie mums klātienē. Labvēlīgos apstākļos varam pat nokāpt pazemē un dzirnavu kanālā sataustīt ūdens spēku. Neesam ne muzejs, ne izstāžu zāle, bet varam parādīt, kā mēs te saimniekojam šajos laikos un pastāstīt, ko zinām par senajiem laikiem.

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi
Aktivitātes

Ja iepriekš abi trakie bija speciālisti jurisprudencē (un ir joprojām), tad pa šiem gadiem ir apguvuši arī iemaņas augkopībā, celtniecībā (ko prot, to dara paši), viesu uzņemšanā. Tagad jauns izaicinājums – izmēģināt prasmes viesu ēdināšanā. Būs iespēja apskatīt, ko var panākt ar entuziasmu un darbu. Arī laukos var dzīvot ar glanci.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Iespējams labākā vieta meža vidū! Burvīga atmosfēra ezera krastā, kuras gaisotnē būs iespēja baudīt no Latvijas dabas veltēm gatavotas pusdienas. Mājīga viesmīlība un garšu baudījums neoficiāla gaisotnē.

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi
Aktivitātes

Biedrība ar saknēm no Latgales popularizē un attīsta senos amatus. Jau ceturtajā paaudzē iemaņas tiek koptas un uzturētas. Ar mālu darbojamies paši un iepazīstinam citus interesentus. Apvienojot vairākus meistarus, strādājam dažādās tehnikās un varam iepazīstināt ar māla daudzveidību. Ģimeniska vieta, kur priecāties par dabu un atvilkt elpu.

Uzzini vairāk

Esam ģimenes uzņēmums, kas darbojas ēdināšanas jomā. Gada aukstajos mēnešos piedāvājam ēdienus līdzņemšanai, kā arī izbraukumu banketus. Vasaras sezonā pie mums papildus ir pieejama terase, kur svinēt svētkus, ar plašām iespējām!

Uzzini vairāk

Mājas kafejnīca “Senliepas” šajā projektā piedalās pirmo gadu. Aicinām 27. augustā baudīt garšīgu maltīti, gleznainajā “Senliepas” ābeļdārzā, kur putnu čalās un omulīgā atmosfērā, tiks piedāvāti ukraiņu tradicionālie ēdieni, kurus būs gatavojušas pašas ukrainietes.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Mājas kafejnīcā piedāvāsim bioloģiski, mūsu pašu audzētu, augstas kvalitātes staltbrieža gaļu dažādās variācijās, papildinot maltīti ar saldo, kas gatavots no saimniecībā iegūta medus. Papildus maltītei apmeklētājiem būs plašas izklaides un atpūtas iespējas gan pieaugušajiem, gan bērniem.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Mājas kafejnīcas dienas laikā savus ciemiņus uzņems radošu cilvēku grupa, kas apvienojusies lai uzdrīkstētos izmēģināt ko jaunu, pārbaudot savas robežas. Piedāvāsim ciemiņiem atklāt sevī mākslinieku, darbojoties ar roku veidota māla trauka un virpotas keramikas meistardarbnīcās.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Gaidīti it visi, būs iespēja gardi paēst un iepazīties ar zirgiem, izbaudīt to tuvumu, iepazīt to ikdienu, paradumus un drošākajiem pat iepazīties klātienē tos sabužinot, vai pat izvizinoties.

Uzzini vairāk

Tradicionāli cienāsim ar savu gardo Ungāru gulaša zupu, salātiem ar majorāna mērci. Ar desertu, kurš mums pēc garšas asociējas ar Ogres novadu. Ar Lāčuku pilsētas centrā, un tā medus podu, ar Zilajiem kalniem un to brūkleņu vietām,  ar daudzajiem iedzīvotāju ābeļu dārziem un karamelizētiem āboliem.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Pasākuma ietvaros, lauku šarms tiks apvienots ar restorāna cienīgām maltītēm, izsmalcinātiem dzērieniem un dzīvo mūziku. “Restorāns tavās mājās” pavāres gādās par gardu, skaistu un garšpilnu ēdienu, bet Kalniņu ģimene uzņems viesus, daloties sajūtās un stāstos!

Uzzini vairāk

Mēs esam ģimenes kafejnīca BUBBLE GUM. Drīzumā tiks mainīts nosaukums uz kafejnīcā I & G. Mēs piedāvājam: Kebabus (11 veidu), Burgerus un šašlikus ceptus tandirī. Un protams arī daudz ko citu. Saldējuma kokteiļi un beļģu vafeles.

Uzzini vairāk

Apskates objekti

Muižas kungu māja–pils – celta 1780.-1782. g., 19. gs. vidū modernizēta, piešķirot tai neogotisku veidolu. Tā  vairākkārt postīta un atjaunota. Pēc 1905. g. postīšanas pili atjaunojis tās pēdējais īpašnieks barons fon Hānenfelds. Kopš 1920. gada pilī darbojas skola. Iepriekš piesakoties,  aplūkojams interjers, kā arī pagasta un vēstures ekspozīcija, kas izvietota pils telpās. Ir iespējams uzkāpt pils tornī un izbaudīt apkārtnes ainavu. Suntažu pils ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis.

Suntažu pagasts, Ogres novads, + 371 26682339

Bijušās Ķeipenes dzelzceļa stacijas uzgaidāmajā telpā izveidota ekspozīcija kinorežisoram Sergejam Eizenšteinam “Es pat no telefona grāmatas uztaisīšu kino”. Stacijas apkārtnē izvietotas vides instalācijas – bāka ar pastkastītēm – veltījums dokumentālā kino režisoram Jurim Podniekam, milzu galds kino dižgariem, kino kadru tunelis un pazemes izstāžu zāle -“Potjomkina aka”.  

Mūra pils ar nocietinājuma valni pēc vācu krustnešu norādījumiem celta 13. gs. sākumā senās lībiešu koka pils vietā. Apkārt pilsdrupām plešas parks, kura teritorijā iekārtots skulptūru dārzs ar 16 koka skulptūrām. Skulptūrās atveidoti tēli no eposa “Lāčplēsis”. Parka sākumdaļā atrodas Andreja Pumpura Lielvārdes muzejs, kas ierīkots bijušajā Lielvārdes muižas klētī Daugavas krastā.

Labiekārtota peldvieta ar lapeni, volejbola laukumiem un āra trenažieriem. Pieejama pludmales kafejnīca, SUP dēļu un katamarānu noma, kur tiek organizēti saullēkta un saulrieta izbraucieni ar SUP dēli. No šejienes paveras burvīgs skats uz HES ūdenskrātuvi un Daugavas otru krastu. Īpaši skaisti skati vērojami saulrieta laikā.  

Brīvības iela Ogrē iezīmējas ar 20. gs. 20.–30. gadu arhitektūras paraugiem. Brīvības ielas gājēju posms atveido Ogres upes tecējumu, puķudobes veidotas kā stilizētas salas. Pilsētas centrālais skvērs ir lieliska atpūtas un dažādu pasākumu norises vieta. Vasaras laikā pilsētas iedzīvotājus un viesus priecē strūklaka “Digitālais ūdens aizkars”, kas īpaši skaisti izskatās tumšajās vakara stundās, kad visā krāšņumā redzamas veidotās krāsas, tēli un zīmes. 

Ikšķiles baznīcas drupas – senākās mūra celtnes drupas Baltijā atrodas uz Sv. Meinarda salas, Rīgas HES ūdenskrātuvē. Ikšķiles baznīca celta 1185. gadā bīskapa Meinarda vadībā. Pēc HES ūdenskrātuves uzpludināšanas 20. gs. 70. gados to apņem ūdeņi. Mūsdienās drupas iekonservētas, virs tām uzbūvēts jumts, sala nostiprināta. Uz salu var nokļūt ar laivu, ko var iznomāt Ikšķiles laivu nomā.