Izbaudi Ogres novada īpašās garšas!

“Mājas kafejnīcu dienas” Ogres novadā norisināsies 27. un 28. augustā, kad ienākusies vietējā raža – dārzeņi, augļi, ogas un citi lauku labumi, ko celt viesiem galdā.

Ogres novads lepojas ar priežu ieskauto un sakopto Ogres pilsētu, kur iedzīvotāju un viesu ērtībām plaši tiek izmantotas modernās tehnoloģijas. Lielvārde visā Latvijā pazīstama ar bagāto kultūrvēsturisko mantojumu, kuru var iepazīt Andreja Pumpura Lielvārdes muzejā un Lielvārdes parkā, kur atrodas viduslaiku pilsdrupas. Bet Ikšķiles vārds asociējas ar kristietības sākumu Latvijā – uz Sv. Meinarda salas atrodas senākās mūra celtnes drupas Baltijā. Savukārt Ķegums saistās ar Latvijas vienotās elektroapgādes pirmsākumiem. Apmeklējot Enerģētikas muzeju, ikviens interesents var smelties jaunas zināšanas par Latvijas enerģētikas vēsturi un attīstību. Ogres novada lauku teritorija ar krāšņām ainavām, daudzveidīgiem mežiem, plašajām pļavām un Ogres upes līkumiem aicināt aicina pie sevis dabas mīļotājus.

Ogres novada “mājas kafejnīcas” piedāvā baudīt maltīti gan pilsētas kafejnīcās, gan krodziņos, gan lauku sētās, kur ikdienā rit lauku darbi, bet mājas kafejnīcu dienās tiek radīta svētku atmosfēra āra apstākļos. Aicinām izbaudīt vasaras nogales burvību improvizētā mājas kafejnīcā, jo Ogres novads piedāvā plašu kafejnīcu klāstu no Tīnūžiem līdz Meņģelei, no Birzgales līdz Suntažiem. Ir ko izvēlēties!

27.-28.
augusts

Kafejnīcas

Lai pietuvinātu karti, turēt taustiņu "Ctrl" un izmantot peles rituli

Kafejnīcas

Tradicionāli cienāsim ar savu gardo Ungāru gulaša zupu, salātiem ar majorāna mērci. Ar desertu, kurš mums pēc garšas asociējas ar Ogres novadu. Ar Lāčuku pilsētas centrā, un tā medus podu, ar Zilajiem kalniem un to brūkleņu vietām,  ar daudzajiem iedzīvotāju ābeļu dārziem un karamelizētiem āboliem.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Pasākuma ietvaros, lauku šarms tiks apvienots ar restorāna cienīgām maltītēm, izsmalcinātiem dzērieniem un dzīvo mūziku. “Restorāns tavās mājās” pavāres gādās par gardu, skaistu un garšpilnu ēdienu, bet Kalniņu ģimene uzņems viesus, daloties sajūtās un stāstos!

Uzzini vairāk

Mēs esam ģimenes kafejnīca BUBBLE GUM. Drīzumā tiks mainīts nosaukums uz kafejnīcā I & G. Mēs piedāvājam: Kebabus (11 veidu), Burgerus un šašlikus ceptus tandirī. Un protams arī daudz ko citu. Saldējuma kokteiļi un beļģu vafeles.

Uzzini vairāk

Gaidīsim ciemos saldējuma mīļus, lai brīvā atmosfērā parunātos, apēstu saldējumu vai sorbetu, uzceptu kādu vafeli.

Uzzini vairāk

Apskates objekti

Skatu tornis un taka izbūvēta Ogres upes senkrastā, vienā no rakstnieka Sudrabu Edžus iemīļotākajām atpūtas vietām. Šajā vietā 1970. gados dzejnieks Imants Ziedonis ar domubiedriem izveidoja taku ar īpašiem akmeņiem, uz viena no kuriem ir uzraksts “Dullais Dauka”. Pieejama labiekārtota piknika vieta ar nojumi un laivotāju atpūtas vieta. No skatu torņa paveras skats uz Ogres upes līkumiem un Aderkašu Sv. Marijas-Magdalēnas pareizticīgo baznīcu. 

Bijušās Ķeipenes dzelzceļa stacijas uzgaidāmajā telpā izveidota ekspozīcija kinorežisoram Sergejam Eizenšteinam “Es pat no telefona grāmatas uztaisīšu kino”. Stacijas apkārtnē izvietotas vides instalācijas – bāka ar pastkastītēm – veltījums dokumentālā kino režisoram Jurim Podniekam, milzu galds kino dižgariem, kino kadru tunelis un pazemes izstāžu zāle -“Potjomkina aka”.  

Mūra pils ar nocietinājuma valni pēc vācu krustnešu norādījumiem celta 13. gs. sākumā senās lībiešu koka pils vietā. Apkārt pilsdrupām plešas parks, kura teritorijā iekārtots skulptūru dārzs ar 16 koka skulptūrām. Skulptūrās atveidoti tēli no eposa “Lāčplēsis”. Parka sākumdaļā atrodas Andreja Pumpura Lielvārdes muzejs, kas ierīkots bijušajā Lielvārdes muižas klētī Daugavas krastā.

Labiekārtota peldvieta ar lapeni, volejbola laukumiem un āra trenažieriem. Pieejama pludmales kafejnīca, SUP dēļu un katamarānu noma, kur tiek organizēti saullēkta un saulrieta izbraucieni ar SUP dēli. No šejienes paveras burvīgs skats uz HES ūdenskrātuvi un Daugavas otru krastu. Īpaši skaisti skati vērojami saulrieta laikā.  

Brīvības iela Ogrē iezīmējas ar 20. gs. 20.–30. gadu arhitektūras paraugiem. Brīvības ielas gājēju posms atveido Ogres upes tecējumu, puķudobes veidotas kā stilizētas salas. Pilsētas centrālais skvērs ir lieliska atpūtas un dažādu pasākumu norises vieta. Vasaras laikā pilsētas iedzīvotājus un viesus priecē strūklaka “Digitālais ūdens aizkars”, kas īpaši skaisti izskatās tumšajās vakara stundās, kad visā krāšņumā redzamas veidotās krāsas, tēli un zīmes. 

Ikšķiles baznīcas drupas – senākās mūra celtnes drupas Baltijā atrodas uz Sv. Meinarda salas, Rīgas HES ūdenskrātuvē. Ikšķiles baznīca celta 1185. gadā bīskapa Meinarda vadībā. Pēc HES ūdenskrātuves uzpludināšanas 20. gs. 70. gados to apņem ūdeņi. Mūsdienās drupas iekonservētas, virs tām uzbūvēts jumts, sala nostiprināta. Uz salu var nokļūt ar laivu, ko var iznomāt Ikšķiles laivu nomā.