Iz Latgolys dīnvydim piec gordumim!

Latgales dienvidu pusē katrs ceļotājs nav tikai vienkāršs garāmgājējs, bet gan gaidīts gosts (viesis). Šeit daudznacionālā vide harmoniski iedzīvojusies arī ēdienu receptēs un kafejnīcu saimnieku neviltotā priekā viesmīlīgi sagaidīt gostus, parunāties un cienāt ar gardiem ēdieniem.

Dienvidlatgale aicina uz bagātīgiem piedzīvojumiem. Ļaujies Daugavas ritmiskajam plūdumam un baudi Dabas parka “Daugavas loki” izcilos skatus, kā arī iepazīsti dabas parka “Dvietes paliene” savvaļas iedzīvotājus. Paviesojies Krāslavā – mājīgā pilsētā ar senatnīgu auru un krāšņo Grāfu Plāteru pils kompleksu un dodies uz Dagdu – nelielu, viesmīlības un sirsnības piepildītu pilsētiņu.

Atpūtas iespējas Dienvidlatgalē ir ļoti daudzveidīgas, te katrs ceļotājs atradīs ko interesantu!

27.-28.
jūlijs

Kafejnīcas

Lai pietuvinātu karti, turēt taustiņu "Ctrl" un izmantot peles rituli

Kafejnīcas

Būs īsts siera garšu baudījums – grillēts siers, jogurts, kūka no rikotas, tēja, kafija, nogatavināti sieri, saldā rikota. Tuvumā ir ezers, kur var pastaigāties un peldēties.

Uzzini vairāk

Ir iespēja apmeklēt Laimes muzeju Indrā un “Laimes sajūtu un dabas vērošanos taku”. Piedāvā uz ugunskura vārītu ievārījumu – ogu un augļu asorti.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

“Upes dižvietas” svin savu 10 gadu jubileju ar daudzām atrakcijām bērniem. Šeit ieplānoti garšīgi ēdieni, daudz spēļu un darbnīcas visai ģimenei. Vakarā – ballīte ar bāru un lielisku mūziku. Būs dažādi kliņģeri, pankūkas un vafeles.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Klajumu atsvaidzinošā zupa, vasaras salāti, īstās latvju saimnieces gatavots pamatēdiens un pārsteidzošs deserts. Dabas ritmu vērošana Klajumu Odu takā, fotografēšanās ar dzelzs rumaku Ferrumu, trušu, vistu apskate – bez maksas. Zirgu izjādes, braucieni pajūgos.

Uzzini vairāk

Apmeklētājus priecēs ēdieni, kurus gatavos mājkūpinātājs “Riga BBQ” (burgeri, ribiņas, salāti), uzbeku plovs ar jēra gaļu, deserti no vietējiem produktiem, lavandas ūdens, cepumi ar lavandas garšu un daudz lavandas ziedu.

Uzzini vairāk

“Zvēru dārzs” ir vieta atpūtai un izklaidei. Šķirnes mājputni, dažādu šķirņu kazas, truši.

Mājas kafejnīcu dienās būs iespēja izbaudīt īstus turku ēdienus. Komplekta cena – 8 eiro, turku kafija – 3,50 eiro.

Uzzini vairāk

Sākumā visgaršīgākā un visīstākā aukstā zupa ar apceptiem kartupeļiem. Piedāvājam sāļās skursteņkūkas, pildītas ar dažādiem salātiem. Desertam būs jau klasiskās, ļoti populāras skursteņkūkas ar putukrējumu, saldējumu un ievārījumu.

Uzzini vairāk

Jūlijā hortenzijas uzsāk savu ziedēšanas maratonu, kas turpinās līdz pat salnām, tā laikā hortenziju ziedi maina krāsu no baltas/salātzaļas līdz pat tumši rozā, pat burgunda krāsai. Arī ēdieni mājas kafejnīcā tiks piedāvāti dažādās rozā nokrāsās.

 

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Mājas kafejnīca Līksnas muižas parkā “Pie Saules takas”. Tradicionālie un garšu pārbaudi izturējušie – garšīgākie ēdieni.

Uzzini vairāk

Mājas kafejnīcās būs iespēja nogaršot sātīgu lauku ēdienu – kāpostu tīteņus ar ceptiem kartupeļiem. Varēs iegādāties “Intas gardumus” un “Sergeja medu”.

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi

Viesu māja “Lorem” atrodas Daugavpilī, 6 km attālumā no Daugavpils pilsētas vēsturiskā centra, kā arī 5 km attālumā no Daugavpils cietokšņa un Daugavpils Marka Rotko mākslas centra.

Būs iespēja apskatīt un atskaņot vinila plašu kolekciju, pieejams bērnu rotaļlaukums, nelielas aktivitātes sporta spēles (badmintons, novuss, izbrauciens ar riteni pa tuvāko apkārtni), loterija, viesu nama apskate.

Varēs nogaršot LOREM firmas ēdienu plovu –  divas versijas – ar gaļu un veģetārais.

2 veidu aukstās zupas, 3 veidu salāti, 4 – 5 veidu uzkodas, 2 – 3 veidu saldie ēdieni, 2 – 3 veidu atdzesētie dzērieni. Tiks izmantoti sezonas dārzeņi, augļi un ogas. Silto ēdienu izsniegs pa porcijām, pārējais būs nofomēts kā zviedru galds. Kafija un tēja.

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi
Aktivitātes

Dvietes īstas lauku saldējums ir ģimenes uzņēmums, tiek gatavots saldējums no savas saimniecības piena, ogām, saldējums ir dabīgs bez e-vielām un augu eļļām, ar samazinātu cukura daudzumu.

Uzzini vairāk

Mājas kafejnīcu laikā būs lieliska iespēja doties bez maksas ekskursijā pa pili, apskatīt gleznu izstādi. Būs dzīvā mūzika un vēsturiskas dejas, kā arī radošas darbnīcas bērniem un pieaugušajiem. Būs iespēja iegādāties vietējos suvenīrus, saldumus, vietējo mājražotāju sagatavoto produkciju (saldie rieksti, medus, siers).

Uzzini vairāk

Brīvdienu māja Laimes taure – atrodas gleznaina ezera krastā, kur var baudīt mieru un palikt dabas klēpī.

Pusdienu piedāvājums: Zupa Soļanka gatavota uz ugunskura ar mājas kūpinājumiem; Mājas cepta maize; Grilā gatavota paipalu gaļa; Grilā gatavoti dārzeņi; Sezonas dārzeņu salāti; Mājas kūka; Ābolu kvass un zāļu tēja.

Uzzini vairāk

Ugunskurā cepti kartupelīši ar desiņu, soļanka, sezonas dārzeņi un gardie cepumi no vecmāmiņas recepšu pūra lādes.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Vietējo saimnieču sarūpētie tradicionālie gardumi, dzērieni un ēdieni dažādām gaumēm, baudot visu, ko sniedz jūlija dārzi un pļavas, lauki un meži!

Uzzini vairāk
Aktivitātes
Aktivitātes

Piedāvāsim gan gardu ēdienu, gan atpūtu, kur katrs varēs mākslinieciski izpausties!

Uzzini vairāk

Apskates objekti

Unikāls valsts nozīmes arhitektūras un kultūrvēstures piemineklis, kura platība ir vairāk nekā 150 ha. Daugavpils cietoksnis ir pēdējais bastionu tipa cietoksnis pasaulē. Cietoksnis veidojās kā ideāla nocietināta pilsēta, šobrīd tas kļuvis par pilsētu pilsētā, kurā ir 10 platas ielas, 80 ēkas, skvēri un laukumi. Var pieteikt aizraujošas ekskursijas, kā arī apmeklēt dažādas ekspozīcijas un izstādes. 

Viens no lielākajiem un labāk saglabātajiem dabisko upju palieņu paraugiem Latvijā un Eiropā. Tā ir unikāla, pasaules mēroga nozīmes migrējošo putnu pulcēšanās un ligzdošanas vieta, te meklējamas Latvijā un Eiropā retas, dabiskas, maz pārveidotas applūstošu zālāju dzīvotnes, kas dod mājvietu daudzām retām un īpaši aizsargājamām augu un dzīvnieku sugām. Informācijas centrā „Gulbji” var pieteikt ekskursijas, iznomāt binokļus un laivas, kā arī nodegustēt vietējos gardumus.

Krāslavas pils komplekss ir 18. gadsimta valsts nozīmes arhitektūras piemineklis un izcili skaista, ainaviska vieta ar daudzveidīgu piedāvājumu. Vēstures un mākslas muzejs, kurā var apskatīt četras patstāvīgās ekspozīcijas un divus atklātos krājumus. Jaunatklāts Amatniecības centrs ar četrām amatu darbnīcām. Tūrisma informācijas centrs un porcelāna leļļu kolekcija ar 2000 eksponātiem. 

19. gs. sākumā celtā Jaundomes muiža atrodas Rāznas nacionālā parka teritorijā. Restaurētajā akmens sienu klēts ēkā ir izveidots Jaundomes muižas vides izglītības centrs un ekspozīcijas zāle. Blakus Jaundomes muižai ir skaista dabas taka, apmēram trīs kilometru garumā.