Vecpiebalgas muižas parks vai Kalpu māja

Calendar icon
3. septembrī: 11:00-16:00

Slātvas (Vecpiebalgas) muižā ir risinājušies centrālie notikumi, kurus aprakstījuši brāļi Kaudzītes savā romānā “Mērnieku laiki” Īpaši liela nozīme tiek pievērsta Goda mielastam, uz kuru aicināti Slātavas un Čangalienes ļaudis.

Medus kūka ar ogām. Piparmētru tēja ar medu un kafija. Muižas parkā iespējams pastaigāties un izvēdināt galvu no ikdienas rutīnas. Līdz mūsdienām saglabājies muižas komplekss, pat ar cietuma pagrabu, kur par kukuļošanu sēdējis pats Ķencis un viņa pušelnieks Pāvuls. Muižas kompleksā atrodas balto silikāta ķieģeļu Svaru būda, pret kuras celtniecību kolhoza laikā asi iestājās Mariana Okolokolaka Paula Putniņa Lugā ar “Būdu uz baznīcu”.

Vīna pagrabā izveidots Piebalgas novada muzeju. Kalpu mājā atrodas vietējo amatnieku un mājražotāju veikaliņš. Bet tepat blakus ir vienīgā Porcelāna fabrika Latvijā. Muižas estrādē ir aizsākušās Imantdienas. Un katru vasaru pēdējā Jūlija nedēļas nogalē notiek Mazās Kalniņa dienas ar populārāko zaļumballi šajā pusē.

Lai pietuvinātu karti, turēt taustiņu "Ctrl" un izmantot peles rituli

Ēdienkarte

Pamatēdieni un dzērieni

Piebaldzēnu goda mielasts – jēra zupējums / hašlama ar mājas krējumu, kindzu
Malkas krāsnī cepta maize no “Vecpiebalgas maizītes” ar mājas sviestu
Malkas krāsnī cepta ābolu plātsmaize
Medus kūka
Pašu audzēta piparmētru tēja ar medu, kafija

Aktivitātes

  • Kalpu mājā ir iekārtots vietējo amatnieku veikaliņš, kur tiek lietas arī vaska sveces. Apmeklējums un stāstījums bezmaksas.