Iepazīsti neatkārtojamās Piebalgas un Skujenes garšas!

Visi savā dzīvē ir dzirdējuši par latgaliešu viesmīlību, bet tikai retais zinās, ka piebaldzēns šo viesmīlību trīsreiz būs spējīgs pārspēt. Pārbaudi to arī Tu, viesojoties pie Piebalgas un Skujenes puses saimniekiem. Iedomājies Piebalgas ziedošos pakalnus, kuros Tu vari saklausīt bišu zumēšanu un turpat dravā pacienāties ar svaigi sviestu medu. Uz dzīvas uguns vārīta jēra gaļas zupa ir gardums, kas jānogaršo katram Pieblagas ciemiņam. Šeit Tu varēsi iepazīties ar Čangalienas un Slātavas un ēdieniem, kurus, iespējams, citur nebūsi baudījis! Piebalga un Skujene savus kulināros meistastiķus un izslavēto viesmīlību rādīs pirmajā septembra nedēļas nogalē – 3. un 4. septembrī.

3.-4.
septembris

Kafejnīcas

Lai pietuvinātu karti, turēt taustiņu "Ctrl" un izmantot peles rituli

Kafejnīcas

Mājas kafejnīcu dienās vārīsim putras, tecēs piena upes ķīseļa krastos. Ēdienkartē uzsvars likts uz piena produktiem un graudaugiem. Piedāvājumā ēdieni gan pēc pavisam senām, gan gluži jaunām receptēm.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Mājas kafejnīca “Baltie darbi baltajos ēdienos” piedāvās ātro mielastu senajās paražās ar baltajiem ēdieniem krustabu noskaņās. Lina krustabu tērpi, balts galdauts, balti ēdieni, aizdegtas sveces, būs sajūtās ko baudīsiet mūsu kafejnīcā.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Mājas kafejnīcu dienu laikā, viesiem tiks piedāvāti 19./20. gs. mijai raksturīgi ēdieni. Būs iespēja gida pavadībā apskatīt muzeju un līdzdarboties sviesta kulšanas un rupjmaizes cepšanas (15:00) procesā.

Uzzini vairāk

Mājas kafejnīcu dienās būs iespēja pie garajiem Piebalgas galdiem nobaudīt Goda mielastu – jēra zupējumu/hašlamu ar mājas krējumu, kindzu un malkas krāsnī ceptu maizi ar mājas sviestu. Saldajā – malkas krāsnī cepta ābolu plātsmaize pēc senas piebaldzēnu receptes.

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi

Mūsu uzņēmums dibināts, lai apsaimniekotu laukus un ražotu savus BIO produktus no izaudzētā. Esam pazīstami ar netradicionālajām lauksaimniecības kultūrām, jo pirmie Latvijā audzējām kvinoju, amarantu, lēcas, prosu.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Saldā ēdiena baudīšanai “Saulrietos” viesus sagaidīs improvizēts “Otto Švarca” restorāns, tāpat apmeklētājiem būs iespējams izstaigāt muzeju klausoties gida stāstījumā. Būs arī nelieli pārsteigumi, ko iespējams piedzīvot tikai mājas kafejnīcas apmeklētājiem.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Mājas kafejnīcu dienu laikā parādīsim saviem viesiem, ka radoši pasniegta dzēriena tase kopā ar pašceptu plātsmaizi ir fantastiska starpspēle pirms vai pēc krietnākas maltītes kādā citā Skujenes un Piebalgas mājas kafejnīcā.

Uzzini vairāk

„Mazvieķi” atrodas ļoti ainaviski skaistā un klusā vietā Zosenos Vieķu pilskalnā. Saimniecība nodarbojas ar aitkopību.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Mājas kafejnīcas “Liepiņas” saimnieki Normunds un Santa paši ir gardēži, gatavo sev, lutinot savu ģimeni un draugus ar garšīgiem ēdieniem, kā arī turpina atklāt jaunus ēdienus un garšas, labāko pieredzi pārņemot un iedzīvinot savā virtuvē.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Māja vienmēr atvērta mākslai, mūzikai un radošai domai. Šogad, tieši pretī baznīcai, saulrietā, atkal atvērsies mirkļrestorāns “Pīlādzītis”, kur mājas saimnieki, mākslinieku-dizaineru ģimene, iepazīstinās ar saviem darbiem, kas spēj ilgi saglabāt rietošās saules gaismas sajūtu.

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi
Aktivitātes

Piebalgas paugurainē, aptuveni 220 metrus virs jūras līmeņa gozējas vēsturiska Piebalgai raksturīga viensēta “Kalna Raskumi” kur atrodas arī arheoloģiskais piemineklis Nr. 602. Trīs ēku ansambli skauj sena kļavu aleja, pa logu raugoties spoguļojās Alauksta ezers un elpu aizrauj pļavā krītošie saulrieti.

Uzzini vairāk

Ikdienā „Celmiņu” saimnieks Roberts izgatavo virtuves un saimiece Zane pasniedz jogu. Kopīgi top galdniecības un jogas nometnes. Vasarās piemājas pļavā ganās jēri, tāpēc plovs, kas tiks piedāvāts kā galvenais ēdiens, ir kļuvis par neatņemamu svētku galda sastāvdaļu.

Uzzini vairāk

Mājas kafejnīcu dienās gaidīsim viesus 3×9 zālīšu takā, kur aicinām ikvienu dabiskas pļavas smaržās nesteidzīgi ietīties un izgaršot vasaras saules izauklēto Latvijas melno tēju(fermentētas ugunspuķes lapas) ar vīgriežu ziediem vai rudzupuķu ziediem.

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi
Aktivitātes

Šajā guļbūves mājas lauku sētā, starp trim dīķiem, Jūs varēsiet baudīt lauku burvību, mūsu pagatavoto cienastu ar rudens garš un mierīgu atmosfēru.

Uzzini vairāk

Apskates objekti

Augstākā Cēsu apkārtnes lielpaugura pievilcība slēpjas plašajā ainavā ar zaļiem Amatas puses mežu akcentiem. Te ainavas mozaīkā Skujene, Taurene, Piebalga. Šeit atrodas arī viens no Strūves ģeodēziskā loka meridiāna punktiem.  Viena no versijām vēsta, ka tieši šeit savu tecējumu sāk Gauja. Pieejamas ekskursijas pa apkārtni un silta zupa.  

Latvijas vecākais memoriālais muzejs ir arī latviešu pirmā romāna “Mērnieku laiki” radīšanas vieta. Tieši šeit Brāļi Kaudzītes vakaros pēc skolotāju darba Kaibēnskolā pierakstīja piebaldzēnu tikumus, bet jo vairāk netikumus slavenajos Ķenča, Pāvula, Pietuka Krustiņa un citos tēlos. Sastapšanās ar minētajiem romāna varoņiem gaida dārzā, bet paša Matīsa Kaudzītes iekārtotajā muzejā skatāmas Brāļu Kaudzīšu dzīves laika un Eiropas ceļojumu liecības. 

Seno kino lietu privātekspozīcija aicina 1.5 h garā aizraujošā ekskursijā, kur kolekcionāra pavadībā iepazīsiet kustīgā attēla vēsturi, apskatīsiet un paturēsiet rokās filmu uzņemšanas tehniku. 

Piebalgas vēsturisko zemju varenību un skaistumu baudi no Vinķu skatu torņa. Gandrīz 18 metru augstais tornis pavērs neaizmirstamu dabas ainavu. Pasapņo! Lai uz brīdi tā ir arī Tava Piebalga! 

Piebalgas baltais zelts top mākslinieka Jāņa Roņa izlolotajā Piebalgas Porcelāna Fabrikā, kas  ir vienīgā porcelāna ražotne Latvijā. Rūpīgas rokas rada smalkus traukus, suvenīrus un īpašas dāvanas. Arī tu vari paviesoties ražotnē, izzināt trauslā porcelāna tapšanas noslēpumu un izmēģināt porcelāna apgleznošanu!  

Latvijā īsākās upītes Arisas krastā 18.gs. nogalē veidotais muižas komplekss ar 19.gs. klasiska stila parku ar uzpludinātu dīķi vedina atcerēties laiku pēc Lielā Ziemeļu kara, kad šo muižu kā no Pētera I.  saņem karavadonis Boriss Šeremtejevs. Iespējams, Slātavas muižas aprises Brāļi Kaudzītes romānam “Mērnieku laiki” aizguvuši no šīs kungu mājas, vēl jo vairāk tādēļ, ka zemes mērniecības laikos muižā dzīvojuši ērnieki.