Iepazīsti neatkārtojamās Piebalgas un Skujenes garšas!

Visi savā dzīvē ir dzirdējuši par latgaliešu viesmīlību, bet tikai retais zinās, ka piebaldzēns šo viesmīlību trīsreiz būs spējīgs pārspēt. Pārbaudi to arī Tu, viesojoties pie Piebalgas un Skujenes puses saimniekiem. Iedomājies Piebalgas ziedošos pakalnus, kuros Tu vari saklausīt bišu zumēšanu un turpat dravā pacienāties ar svaigi sviestu medu. Uz dzīvas uguns vārīta jēra gaļas zupa ir gardums, kas jānogaršo katram Pieblagas ciemiņam. Šeit Tu varēsi iepazīties ar Čangalienas un Slātavas un ēdieniem, kurus, iespējams, citur nebūsi baudījis! Piebalga un Skujene savus kulināros meistastiķus un izslavēto viesmīlību rādīs pirmajā septembra nedēļas nogalē – 3. un 4. septembrī.

3.-4.
septembris

Kafejnīcas

Lai pietuvinātu karti, turēt taustiņu "Ctrl" un izmantot peles rituli

Kafejnīcas

Apskates objekti

Augstākā Cēsu apkārtnes lielpaugura pievilcība slēpjas plašajā ainavā ar zaļiem Amatas puses mežu akcentiem. Te ainavas mozaīkā Skujene, Taurene, Piebalga. Šeit atrodas arī viens no Strūves ģeodēziskā loka meridiāna punktiem.  Viena no versijām vēsta, ka tieši šeit savu tecējumu sāk Gauja. Pieejamas ekskursijas pa apkārtni un silta zupa.  

Latvijas vecākais memoriālais muzejs ir arī latviešu pirmā romāna “Mērnieku laiki” radīšanas vieta. Tieši šeit Brāļi Kaudzītes vakaros pēc skolotāju darba Kaibēnskolā pierakstīja piebaldzēnu tikumus, bet jo vairāk netikumus slavenajos Ķenča, Pāvula, Pietuka Krustiņa un citos tēlos. Sastapšanās ar minētajiem romāna varoņiem gaida dārzā, bet paša Matīsa Kaudzītes iekārtotajā muzejā skatāmas Brāļu Kaudzīšu dzīves laika un Eiropas ceļojumu liecības. 

Seno kino lietu privātekspozīcija aicina 1.5 h garā aizraujošā ekskursijā, kur kolekcionāra pavadībā iepazīsiet kustīgā attēla vēsturi, apskatīsiet un paturēsiet rokās filmu uzņemšanas tehniku. 

Piebalgas vēsturisko zemju varenību un skaistumu baudi no Vinķu skatu torņa. Gandrīz 18 metru augstais tornis pavērs neaizmirstamu dabas ainavu. Pasapņo! Lai uz brīdi tā ir arī Tava Piebalga! 

Piebalgas baltais zelts top mākslinieka Jāņa Roņa izlolotajā Piebalgas Porcelāna Fabrikā, kas  ir vienīgā porcelāna ražotne Latvijā. Rūpīgas rokas rada smalkus traukus, suvenīrus un īpašas dāvanas. Arī tu vari paviesoties ražotnē, izzināt trauslā porcelāna tapšanas noslēpumu un izmēģināt porcelāna apgleznošanu!  

Latvijā īsākās upītes Arisas krastā 18.gs. nogalē veidotais muižas komplekss ar 19.gs. klasiska stila parku ar uzpludinātu dīķi vedina atcerēties laiku pēc Lielā Ziemeļu kara, kad šo muižu kā no Pētera I.  saņem karavadonis Boriss Šeremtejevs. Iespējams, Slātavas muižas aprises Brāļi Kaudzītes romānam “Mērnieku laiki” aizguvuši no šīs kungu mājas, vēl jo vairāk tādēļ, ka zemes mērniecības laikos muižā dzīvojuši ērnieki.