Iepazīsti Bauskas novadu!

Bauskas reģionu var dēvēt par Latvijas kultūrtūrisma metropoli. Te koncentrētā veidā var iepazīt galvenos mākslas un arhitektūras posmus, sākot no viduslaikiem, renesanses, baroka, rokoko, klasicisma līdz pat mūsdienu lauku sētai. 10km rādiusā ap Bausku apskatāmas Latvijas krāšņākās pilis un muižas kā Rundāles un Bauskas pils, Mazmežotnes un Bruknas muiža, senie pilskalni, kā Mežotnes pilskalns. Vairākās pilīs un muižās ir iekārtotas viesnīcas.

Bauskas apkārtne izsenis ir bijusi Latvijas maizes klēts, tāpēc novada specializācija ir lauksaimniecība un tās produktu pārstrāde. Likumsakarīgi, ka daudzi uzņēmumi piedāvā apskatīt savu saimniecību vai ražotni un nodegustēt ražotos produktus vai izrādīt senās tehnikas krājumus. Tāpēc Bauskas reģionā ir  iespējams nodegustēt gan vīnu, gan nogaršot dažādu šķirņu sierus, apskatīt senos auto kolekcijas atpūtas kompleksā “Miķelis”, Bauskas motormuzejā vai brīvdabas muzejā “Ausekļu dzirnavas”. Sava lomu Bauskas reģionā ir spēlējusi Kaucmindes Mājturības skola, no kuras izaugusi vesela paaudze izglītotāko un labāko Latvijas saimnieču, kuru slava un receptes saglabājušās vēl līdz mūsdienām. Tā pat Lietuvas tuvums, noteicis savas īpatnības kulinārajā mantojumā.

20.-21.
augusts

Kafejnīcas

Lai pietuvinātu karti, turēt taustiņu "Ctrl" un izmantot peles rituli

Kafejnīcas

Aktivitātes

Mājas kafejnīcu dienās viesiem piedāvāsim tradicionāli latviskus ēdienus no Zemgalē augušiem un pārstrādātiem produktiem. Būs iespēja supot un doties pastaigā pa nelielo dabas taku gar neskarto Zvirgzdes krastu.

Uzzini vairāk

Mājas Kafejnīcu dienās Baltās mājas pagalmā aicinām draugus un interesentus mierīgā gaisotnē baudīt ko neparastāku-pagaršot kādu pēc Kaucmindes meistaru receptes gatavotu ēdienu, iepazīt, cik daudzveidīgs ir DABAS VIRTUVES piedāvājums.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Viesi tiek iepazīstināti ar latvisko dzīves ziņu un tradīcijām. Iespēja, iepriekš pasūtot, paēst, nodegustēt vai piedalīties produktu radīšanas procesā kopā ar saimnieci.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Lai nesteidzīgi baudītu sagatavotos ēdienus, kuru galvenais mērķis ir izcelt aitas piena maigo konsistenci. Varēs uzzināt kā pareizi audzēt vīnogas un iepazīties ar to izstrādājumiem.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Mājas kafejnīcu dienā “Vīnkalna cepļa” saimnieki aicinās izbaudīt veselībai draudzīgus pamatēdienus un saldos ēdienus. Priecāsies gan gaļēdāji, gan būs iespēja zupiņu strēbt bez gaļas.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Mājas kafejnīcu dienā saimniecība pārtaps par nelielu lauku kafejnīcu, kur ēdienus būs iespējams nobaudīt upes krastā, smiltsērkšķu laukā, ābeļdārzā un vēl kādā saimniecības nostūrī, izbaudot Zemgalei neraksturīgo upes ieleju un atrodoties dabas ieskautajās smaržās.

Uzzini vairāk

Apskates objekti

Privāts zoodārzs, kurā kopā mājo ap 300 dzīvnieku un putnu. Kolekciju veido savvaļas dzīvnieki, mājdzīvnieki un putni no daudzām pasaules valstīm. Teritorijā ir piknika vieta. 

Vienīgais muzejs Zemgalē, kur „Sējas” un „Pļaujas” svētkos tiek darbināti muzeja eksponāti un demonstrēti lauku darbi. Muzejā apskatāma lauku sēta ar ūdens un vēja dzirnavām, senajiem darba rīkiem un agregātiem. Svētkos darbojas tirdziņš. 

Baltija lielākā privātā retro auto, motociklu un lauksaimniecības tehnikas ekspozīcija ar apmēram 100 tehnikas vienībām, t.sk. tādiem retiem modeļiem kā Opel Kapitan (1939), Opel Admiral (1938), Albion A10 (1916) un ugunsdzēsēju Packard (1927). Kompleksā ietilps arī 20. gs. pirmajai pusei raksturīga Zemgales zemnieku sēta, restorāns un viesnīca 

Rātsnams celtniecība uzsākta 1616. g. Savulaik tas bijis lielākais un greznākais visā hercogistē. Atjaunots 2012. g. un šobrīd ir vienīgais rekonstruētais 17. gs. Rātsnams Latvijā. Apskatāma ekspozīcija par senajiem svariem un mēriem „Sver un mēri Bauskā”, 17. gs. interjers. Ikdienā te strādā Tūrisma informācijas centrs un  Dzimtsarakstu nodaļa. 

Pirmo reizi rakstītos avotos minēta 1443. gadā. Vienīgā no pilīm Latvijā, kas pārstāv Ziemeļeiropai raksturīgo renesanses arhitektūru. Tā sastāv no Kurzemes hercogu Ketleru rezidences un Livonijas ordeņa cietokšņa drupām ar skatu torni. Apskatei atvērtas hercogu dzīvojamās istabas un reprezentācijas zāles, pilskunga virtuve un zāle, saimes istaba, pagrabs, stallis un vārtu sardzes telpa, kopā 28 telpa. Pieejamas izglītojošas programmas. Regulāri notiek pasākumi un koncerti 

Baltijā izcilākais baroka un rokoko arhitektūras un mākslas piemineklis, ko cēlis arhitekts F. B. Rastrelli kā hercoga Bīrona vasaras rezidenci. 58 telpās apskatāma interjeru ekspozīcija, parādes zāles un hercogu apartamenti, dekoratīvās mākslas ekspozīcija, tematiskās izstādes. Pils kompleksā ietilpst Baltijā ievērojamākais baroka dārzs un dārzs ar 2400 rožu šķirnēm. Pieejamas izglītojošas programmas, notiek pasākumi un koncerti.