Atklāj Gulbeni no jauna!

Gulbenes novads lepojas gan ar savu kultūrvēsturisko mantojumu – pilīm, muižām, baznīcām, gan vienīgo Baltijā regulāri kursējošo šaursliežu vilcienu – Gulbenes-Alūksnes bānīti, gan ar saviem tūrisma uzņēmējiem un saimniecībām, kas piedāvā izgaršot, izbaudīt, sajust, sadzirdēt, izsapņot, izzināt, atklāt daudz jauna un interesanta, gan ar krāšņo dabu – upēm, ezeriem, sakoptiem parkiem, saimnieku iekoptiem daiļdārziem, neskartās dabas burvību, kas liek elpai aizrauties.
Gulbenes novadā ir plašas iespējas atpūsties. Šeit var iepazīt gan īstu lauku dzīves burvību, apskates saimniecībās priecājoties par mājdzīvniekiem, līdzdarbojoties lauku darbos un apgūstot dažādas noderīgas prasmes, gan arī ļauties mūsdienīgiem piedzīvojumiem un jaunatklājumiem.

9.
jūlijs

Kafejnīcas

Lai pietuvinātu karti, turēt taustiņu "Ctrl" un izmantot peles rituli

Kafejnīcas

Ēdiens
Aktivitātes

“Mājas kafejnīcu dienās” gaidīsim ar gardām maltītēm, būs apskatāmas arī izstādes un aktuālās ekspozīcijas. Būs iespējams iegādāties vietējo amatnieku un mājražotāju produkciju. Apmeklētājus priecēs muzikāli priekšnesumi.

Aktivitātes

Viesiem tiks piedāvāti ģimenes iecienītākie ēdieni, caurvijoties caur paaudzēm, iepazīšanās ar zīmola “Dilles fashion” mākslas darbiem, radošās darbnīcas apskate, dalīšanās pieredzē par eko mākslas virzienu un iespēja iegādāties tekstilmākslas produkciju.

Aktivitātes

Ikviens ir aicināts baudīt gardus mājās gatavotus ēdienus Litenes muižas teritorijā, veltot laiku pastaigai pa Pededzes upes zaļo promenādi un, aplūkojot Litenes muižas zāli.

Aktivitātes

Mājas kafejnīcu dienu laikā viesiem tiks piedāvāti dažādi gardi ēdieni, savukārt bērni varēs baudīt piepūšamās atrakcijas.

Ēdiens
Aktivitātes

Mājas kafejnīcu dienas laikā, tiks piedāvāti ātrajā ēdināšanā ierastie ēdieni, kokteiļi un dzērieni, kas gatavoti no svaigām izejvielām. Ģimenes restorāns un tā ēdienkarte ir tapusi saskaņā ar mammas un trīs meitu pieredzi, iedvesmu un līdzdarbošanos virtuvē.

Aktivitātes

Piedāvājam doties ceļojumā apburošajā kafijas pasaulē kopā ar kafijas grauzdētavu “Tīrs Miers”. Grauzdētavas veidotāji Baiba un Kalvis uzskata, ka kafija ir māksla un katra pagatavotā kafijas tasīte ir neatkārtojams mākslas darbs.

Aktivitātes

Ikdienā ‘’Vecpāpanos’’ tiek gatavots mājas vīns no pašu audzētām ogām un augļiem. Mājas kafejnīcas laikā viesiem tiks piedāvāta dažādu šķirņu vīna degustācija un siera uzkodas.

Mājas kafejnīcu dienu ietvaros gaidīsim ciemos uz 1h 30min ekskursiju un degustāciju – pastāstīsim, kas ir sidrs un kā tas top, kā darbojas iekārtas un kā tiek nogatavināti dzērieni. Pēc ekskursijas – kopīgi nogaršosim sidrus, 7 gadus noturētu ābolu brendiju no ozolkoka mucām, limonādes un citus dzērienus. Degustāciju papildināsim ar pieskaņotām uzkodām.

Aktivitātes

Mājas kafejnīcu dienu laikā, viesiem tiks piedāvātas tikai novada garšas – gan saldie, gan sāļie ēdieni un dzērieni mūsu interpretācijā. Tāpat darbosies gandrīz kūku – “panKūku darbnīca” – kas piedāvās ģimenēm pašu spēkiem vai ar mūsu palīdzību radīt īstus pankūku šedevrus un garnēt tos konditora cienīgā manierē.