Goda mielastam būt!

Piebalga jau izsenis ir bijusi varena un ļaudīm viesmīlīga vieta. Tā ir vieta, kur doties pa baltajiem lielceļiem, līkumu līkumiem, no paklana uz pakalnu un ieraudzīt Latviju piebaldzēna sētā, meža ielokā, ezera dzelmē, skatu tornī un muižas parkā.

Jau kopš “Mērnieku laikiem” dzirdēts arī par leģendāro Goda mielastu. Romānā gan mielasts neizdevās kā plānots, taču kopš tiem senajiem laikiem zināms, ka katrs piebaldzēns ciemiņus savā sētā gatavs uzņemt par atvērtu sirdi un kārtīgu pacienāšanu

Brauc un piedalies Piebalgas Māju kafejnīcas dienās,  jo tas būs plašākais Goda mielasts kopš Brāļu Kaudzīšu laikiem, no Dzērbenes pils līdz Jaunpiebalgai, no Piebalgas muzejiem līdz Kaivei. Pa Piebalgu no viena gala līdz otram.

19.
augusts

Kafejnīcas

Lai pietuvinātu karti, turēt taustiņu "Ctrl" un izmantot peles rituli

Kafejnīcas

Apskates objekti

Piebalgas baltais zelts top mākslinieka Jāņa Roņa izlolotajā Piebalgas Porcelāna Fabrikā, kas  ir vienīgā porcelāna ražotne Latvijā. Rūpīgas rokas rada smalkus traukus, suvenīrus un īpašas dāvanas. Arī tu vari paviesoties ražotnē, izzināt trauslā porcelāna tapšanas noslēpumu un izmēģināt porcelāna apgleznošanu!  

Seno kino lietu privātekspozīcija aicina 1.5 h garā aizraujošā ekskursijā, kur kolekcionāra pavadībā iepazīsiet kustīgā attēla vēsturi, apskatīsiet un paturēsiet rokās filmu uzņemšanas tehniku. 

Piebalgas vēsturisko zemju varenību un skaistumu baudi no Vinķu skatu torņa. Gandrīz 18 metru augstais tornis pavērs neaizmirstamu dabas ainavu. Pasapņo! Lai uz brīdi tā ir arī Tava Piebalga!