Goda mielastam būt!

Piebalga jau izsenis ir bijusi varena un ļaudīm viesmīlīga vieta. Tā ir vieta, kur doties pa baltajiem lielceļiem, līkumu līkumiem, no paklana uz pakalnu un ieraudzīt Latviju piebaldzēna sētā, meža ielokā, ezera dzelmē, skatu tornī un muižas parkā.

Jau kopš “Mērnieku laikiem” dzirdēts arī par leģendāro Goda mielastu. Romānā gan mielasts neizdevās kā plānots, taču kopš tiem senajiem laikiem zināms, ka katrs piebaldzēns ciemiņus savā sētā gatavs uzņemt par atvērtu sirdi un kārtīgu pacienāšanu

Brauc un piedalies Piebalgas Māju kafejnīcas dienās,  jo tas būs plašākais Goda mielasts kopš Brāļu Kaudzīšu laikiem, no Dzērbenes pils līdz Jaunpiebalgai, no Piebalgas muzejiem līdz Kaivei. Pa Piebalgu no viena gala līdz otram.

19.
augusts

Kafejnīcas

Lai pietuvinātu karti, turēt taustiņu "Ctrl" un izmantot peles rituli

Kafejnīcas

Aktivitātes

Ikdienā Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja lauku ekspozīcija Vēveri piedāvā apskatei saglabātu vēsturiski veidojušos kultūrainavu ar senatnīgām sētām, kā arī Piebalgas zemnieku – amatnieku darba un sadzīves priekšmetus.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Zemnieku sēta “Vectūļi” ir reģiona nozīmes kultūras piemineklis un neatņemama Latvijas kultūras mantojuma sastāvdaļa. Tā atrodas aizsargājamo ainavu apvidū “Vecpiebalga”.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Slātavas (Vecpiebalgas) muižā ir risinājušies centrālie notikumi, kurus aprakstījuši brāļi Kaudzītes savā romānā „Mērnieku laiki”.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Kārļa Skalbes paša iecerēta un celta vasaras māja. Saglabāts Skalbju dzīves laika iekārtojums,  mazajās ēkas pažobelēs izstādes.

Uzzini vairāk

Salnēni ir viesu nams, kas jau otro gadu uzņem viesus. Šogad ar prieku piedalāmies Mājas kafejnīcu dienās, lai ļautu cilvēkiem paskatīties, kā saimniekojam un izbaudīt mūsu viesmīlību.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Būsiet laipni aicināti pie manis izbaudīt lauku burvību. Cienāšu ar garšīgām pusdienām – broilera girosi ar piedevām un ugunskura vārītu zivju zupu.

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi
Aktivitātes

Ikdienā “Pigoru darbnīca” nodarbojas ar mūzikas instrumentu – zvangu izgatavošanu, kā arī pieņem ekskursantus un sniedz iespēju iepazīt zvangas tuvāk.

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi
Aktivitātes

Aicinām Piebalgas gleznaino ainavu valdzinošo pievilcību baudīt vēsturiskā viensētā “Kalna Raskumi”.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Ikdienā “Kalna Incēni” ir mājsaimniecība, kuras iemītnieki dodas darba gaitās, bet papildus piedāvā nakšņošanas pakalpojumus, saullēkta un saulrieta baudīšanu.

Uzzini vairāk

Ikdienā rakstnieka A.Austriņa muzējā – “Kaikašos” piedāvā ekskursijas. Pieejama arī plašāka iepazīšanās ar Vecpiebalgas kultūrvēsturiskām vietām individuālas vai grupu ekskursijās.

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi

Ēdienkartē iekļauti arī veģetāri un vegāni ēdieni, pēc iespējas cenšoties izmantot pašu izaudzētus vai no kaimiņiem iegādājamus produktus.

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi
Aktivitātes

Par cik saimniecei visvairāk patīk gatavot gaļas ēdienus, tad arī kafejnīcas ēdienkarte būs domāta vairāk gaļēdājiem. Kas gan var būt gardāks par kūpinātu vistiņu tikko no kūpinātavas?

Uzzini vairāk

Apskates objekti

Piebalgas baltais zelts top mākslinieka Jāņa Roņa izlolotajā Piebalgas Porcelāna Fabrikā, kas  ir vienīgā porcelāna ražotne Latvijā. Rūpīgas rokas rada smalkus traukus, suvenīrus un īpašas dāvanas. Arī tu vari paviesoties ražotnē, izzināt trauslā porcelāna tapšanas noslēpumu un izmēģināt porcelāna apgleznošanu!  

Seno kino lietu privātekspozīcija aicina 1.5 h garā aizraujošā ekskursijā, kur kolekcionāra pavadībā iepazīsiet kustīgā attēla vēsturi, apskatīsiet un paturēsiet rokās filmu uzņemšanas tehniku. 

Piebalgas vēsturisko zemju varenību un skaistumu baudi no Vinķu skatu torņa. Gandrīz 18 metru augstais tornis pavērs neaizmirstamu dabas ainavu. Pasapņo! Lai uz brīdi tā ir arī Tava Piebalga! 

Brežģa Kalna augstums 255 m v.jl., relatīvais augstums – 40 m, piknika un atpūtas vieta. 2017. gadā tika atklāts Brežģa kalna skatu tornis, kas ir 11 m augsts. Vieta kur ieraudzīt Alaukstu, Zobolu, Inesi, Elkas kalnu, Vecpiebalgas novada pakalnus un miglas pielietās pļavas saullēktā un saulrietā.

Senā zemnieku – amatnieku Vēveru sētu grupa ir novada tradicionālās celtniecības paraugs. Apmeklētājs var ieaust dzīparu audeklā, muzeja pasākumu laikā līdzdarboties graudu malšanas un maizes cepšanas procesā. No atjaunotajām vējdzirnavām redzamas Piebalgas tāles.

Muzejs veidots kopš 1977. Gada. Ekspozīcijas par Piebalgu un piebaldzēniem, etnogrāfiski priekšmeti, skolu vēsture. Vari pamēģināt rakstīt ar tinti un spalvaskātu! Muzeju apkārtnē Jaunpiebalgas vidusskolas absolventu veidots parks.