Calendar icon
10. septembrī: 12:00-16:00

Lielstraupes pilij ir sena vēsture – tās mūri glabā stāstus pat no 13.gadsimta, tostarp arī vēstījumus par procesu, kas ir mūžīgs un vienmēr klātesošs ikvienā dzīvojamā ēkā – ēšanu. Kā izpētījusi vēsturniece Vija Stikāne, viduslaikos Hanzas pilsētā Straupē bijuši gana aktīvi tirgotāji, kas ieveduši daudz un dažādu garšvielu izsmalcinātu ēdienu gatavošanai. Savukārt 17.gadsimtā Straupē atradies plašs ķiršu dārzs (saukts “gaišais dārzs”) un viduslaiku maltītēs bijusi bagātīga skābo ķiršu ēdienu un dzērienu izvēle.

Mājas kafejnīcu dienās pilī ikviens apmeklētājs, izstaigājis pils labirintus, varēs ļauties viduslaiku Hanzas pilsētas Straupes garšām, baudot mandeļkūku un skābo ķiršu limonādi.

Jāpiebilst, ka pils pagalmā, atjaunojot senās tradīcijas un rūpējoties par vietējo skābo ķiršu savdabīgās garšas saglabāšanu šodienas ēdienkartē, biedrība “Slow Food Straupe” kopā ar Dobeles Dārzkopības institūta pētniecēm Dainu Feldmani un Silviju Ruisu ir iestādījusi pirmos ķiršu kokus. Gaidot topošā dārza pirmo ražu, biedrība sadarbībā ar Slow Food Latvija pavāru alianses dalībniekiem izdevusi skābo ķiršu recepšu grāmatu.

Lai pietuvinātu karti, turēt taustiņu "Ctrl" un izmantot peles rituli

Ēdienkarte

Pamatēdiens un dzēriens

Mandeļkūka un skābo ķiršu limonāde

Cena—4 EUR

Aktivitātes

  • Apmeklējuma laikā iespējams izstaigāt pils telpas, kas dažviet veido noslēpumainus labirintus.

Pilī ir 27 kāpnes, vairāk nekā 300 pakāpienu, interjeru grezno ozolkoka kāpnes, dažādas pagājušā gadsimta sākuma glazētu podiņu krāsnis, kā arī paveras nesenās, iepriekš visu acīm slēptās slimnīcas ainas. Apskatāma izstāde par Vidzemes bruņniecību no Cēsu vēstures un mākslas muzeja krājumiem.

*Ieejas maksa pilī pieaugušajam 4 EUR, savukārt skolēnam, studentam un senioram 2 EUR.

P.S. Pilī iespējams bez maksas iegūt savā īpašumā skābo ķiršu recepšu grāmatu.