Garšu piedzīvojums Straupē un Līgatnē

Lai gan Līgatne varētu šķist mazs apvidus, tam piemīt spēja pievilkt apmeklētājus, kurus aizrauj unikālie dabas skati un kultūrvēsturiskie objekti. Par Līgatnes atpazīstamības zīmi ir kļuvis tur esošās papīrfabrikas atstātais mantojums un neatkārtojamā ainava – pilsētas centrā esošās smilšakmens ieža pagrabalas. Tam visam pa vidu iespējams sastapt draudzīgus un laipnus saimniekus, kuri cienās ar gardiem mājas ēdieniem. Savukārt Straupes kulināro mantojumu raksturo Straupes Zirgu pasts, kurš divas reizes mēnesī pulcē ap pussimtu vietējo zemnieku un mājražotāju, kas spējuši pārvērst pašu izaudzēto  tradicionālos un gardos produktos, laika gaitā izveidojot spēcīgu tūrisma zīmolu “Slow Food Straupe”. Straupes un Līgatnes saimnieki ar gardām mājas maltītēm cienās 10. un 11.septembrī.

10.-11.
septembris

Kafejnīcas

Lai pietuvinātu karti, turēt taustiņu "Ctrl" un izmantot peles rituli

Kafejnīcas

Aktivitātes

Skolas kalns agrāk tika dēvēts par Krogus kalnu, līdz ar to Mājas kafejnīcu izvēlētā vieta tiks iekārtota Līgatnes senās koka apbūves teritorijā- Skolas kalnā, Amatu mājas pagalmā. Skolas kalna saimnieču piedāvāti ēdieni , gatavoti no Līgatnē audzētiem dārzeņiem un augļiem.

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi

Ikdienā saimnieki ir mājražotāji, kas veic izbraukumus ar nelielu mobilo “Burgernīcu”. Paši kūpina gaļu un gatavo gardus burgerus no Latvijā audzētas gaļas un dārzeņiem

Uzzini vairāk

Mājas kafejnīcu dienās viesiem tiks piedāvāts īpašais Rožkalnu cienasts, kura pamatā ir Rožkalnu maize. Ikviens varēs izbaudīt maizes izcilo saderību ar dažādiem produktiem un lielisko garšu kompozīciju desertā.

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi

“Mājas kafejnīcu dienās” būs iespēja nogaršot manas ceptās kūkas un braunijus (arī vegānu) kopā ar dārzā plūktu piparmētras tēju vai tasi kafijas.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Mēs jūs gaidīsim Laimīgajā zemē Līgatnē. Uzņemsim jūs Kultūras pieminekļa pirmajās rindu mājās Latvijā – izbijušā Līgatnes papīrfabrikas ciematiņā.

Uzzini vairāk

Ar prieku otro reizi “Mājas kafejnīcu dienā” uzņemsim ciemiņus savās mājās ”Rūjas”. Labā un siltā laikā maltīte mierā un bez steigas, izbaudot katru ēdienu, noritēs mūsu nelielajā ābeļdārzā, bet lietus gadījumā mājas viesistabā.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Mājas kafejnīcu dienās pilī ikviens apmeklētājs, izstaigājis pils labirintus, varēs ļauties viduslaiku Hanzas pilsētas Straupes garšām, baudot mandeļkūku un skābo ķiršu limonādi.

Uzzini vairāk

Saimniecība, kurā ļoti daudz kas savam galdam tiek izaudzēts pašu spēkiem – dārzeņi, augļi, ogas, trušu gaļa un pat tabaka tēva pīpei. Īstā maizes krāsns, kurā tiek cepta ne tikai maize, bet tiek pagatavots ēdiens visai nākamajai nedēļai uz priekšu.

Uzzini vairāk