Garšas piedzīvojums Ziemeļkurzemes piekrastē

Piekraste, no Mērsraga līdz Rojai un tālāk līdz Kolkai, var lepoties ar to, ka šeit agrāk bija viens no galvenajiem buru kuģu būves centriem ne tikai Kurzemē, bet visā Latvijā. Kopumā šajā krastā uzbūvēti ap 200 lielāki un mazāki burinieki, kas kuģoja pa visām pasaules jūrām un okeāniem, aiznesot Latvijas vārdu tālu pasaulē. Šo teritoriju vieno ne tikai kopīgais jūras krasts, bet arī zvejniecības un zivju apstrādes tradīcijas, kas savu uzplaukumu piedzīvoja Padomju gados vietējo zvejnieku kolhozu paspārnē. Mūsu piekrastes vēstures līkločus un notikumus iespējams izzināt Rojas Jūras zvejniecības muzejā, tā filiālē Kaltenes klubā vai Mērsraga muzejā “Saieta nams”. Uzkāpjot Mērsraga bākā, ikvienam ceļotājam aizrausies elpa no jūras plašuma visapkārt!
Un, kas gan būtu zvejniekciems bez kūpinātu zivju smaržas un tradicionālo zivju ēdienu garšas? Mūsu viesi šeit apbrīno ne tikai piekrastes šarmu un atpūtas iespējas pie jūras, bet arī novērtē iespēja būt tuvāk dabai. Te iegriežas tūristi pa jūras ceļiem, autoceļiem un, protams, arī kājāmgājēji, kas pie mums bauda @Jūrtakas maršrutu. Dabas taku entuziastiem te patiks mazie, šarmantie piekrastes ceļi, koka laipas, kas aizved līdz jūrai, kā arī maģiskās Kaltenes akmens  kalvas un citi interesanti akmeņi, gan jūras krastā, gan mežā. Engures ezera, Mērsraga kanāla, Rojas upes apkārtnē un jūras piekrastē, iespējams sastapt plašu putnu daudzveidību. Esam atpazīstami ar saviem Zvejnieksvētkiem, kino festivālu “Roja`L”, Bākas ielas svētkiem un Senās uguns nakts pasākumiem.

Mājas kafejnīcu dienās mūsu piekrastē aicināsim baudīt dažādus zivju ēdienus, vietējo saimnieču tradīcijās gatavotus ēdienus, izmantojot mūsu jūrā nozvejotās zivis un citus vietējos produktus.

2.-3.
septembris

Kafejnīcas

Lai pietuvinātu karti, turēt taustiņu "Ctrl" un izmantot peles rituli

Kafejnīcas

Aktivitātes

Šeit būs gaidīts ik viens, lai nobaudītu tradīcijās gatavotus ēdienus un ēdienus ar jaunām garšām. Jauka atmosfēra un gardi ēdieni!

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi
Aktivitātes

Mājas kafejnīcu dienās vietējās privātmājas pagalms pārtaps par brīnumainu gardumu laboratoriju, kur saimnieki savus apmeklētājus iesaistīs ēdiena gatavošanā, pasniegs dūmos kūpošus atspirdzinošos dzērienus. Kopā ar apmeklētājiem gatavos saldējumu un baudīs ledus fondī.

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi
Aktivitātes

Mājas kafejnīca atrodas Rojas centrā pie Rojas vidusskolas, meža ielokā. Patīkama atpūta, sarunas, Rojas monētas kalšana, gardi ēdieni brīvā dabā, patīkamā gaisotnē. Viesus sagaidīs saimnieki Anna un Juris.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Mājas kafejnīcas saimnieka hobijs ir medības, kas tagad pārtapis biznesā. Uz vietas saimniecībā tiek gatavota medījumu gaļas kulinārija – burgeri, steiki, šašliki, pildītas pankūkas, lazanja un cita produkcija.

Garšīgs ēdiens 15-20 minūšu laikā.

Uzzini vairāk

Priecāsimies uzņemt ciemiņus mūsu sētā un izrādīt gan gaļas liellopu saimniecību, gan kārtīgi pabarot un pacienāt ganāmpulku ar pašu iecienītājiem gardumiem. Mājas kafejnīca atrodas netālu no Rudes, Rojas upes krastā.

Uzzini vairāk

Vietējais piekrastes zvejnieks ar savu ģimeni, mājas kafejnīcas apmeklētājus uzņems kā savus ciemiņus īstā zvejnieka sētā, kurā varēs iepazīties ar dažādiem zvejas rīkiem. 

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Šī mājas kafejnīca atrodas brīnišķīgā vietā – Kaltenes akmeņainās jūras krastā, bijušā Nogales barona vasarnīcā. Apmeklētāji šeit varēs nobaudīt mūsu piekrastē tik iecienīto sudraba reņģīti, pagatavotu pēc dažādām, īpašām receptēm, mūsu pagasta galvenās saimnieces Dinas Čubas izpildījumā.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Kaltennieki – Ņehvjadoviču ģimene, mājas kafejnīcas apmeklētājiem piedāvās savā ģimenē iecienītus un pašu pagatavotus ēdienus.

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi
Aktivitātes

Esam mājražotāji un šajās dienās piedāvāsim apmeklētājiem pašu ražotos mājas vīnus, zivju produktus un, protams, Gājputnu ,,Ceļa kāju”.

Uzzini vairāk

Viesu nama “Akmens stāsti” saimniece savā Mājas kafejnīcā viesus cienās ar augstvērtīgiem vietējiem produktiem. Pagatavotais ēdiens garšos kā labā restorānā.

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi
Aktivitātes

Grendu ģimene savā mājas kafejnīcā, Kaltenes akmeņainās jūras krastā, piedāvās viesiem nobaudīt latviešu virtuvē tradicionālos kāpostu tīteņus un dažādas pašu gatavotas picas.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Ģimene, mājas kafejnīcā Valgalciemā cienās savus viesus ar dažāda veida grilla ēdieniem, gatavotus uz dzīvās uguns.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Katrs viesis tiks laipni sagaidīts Mērsraga “Priežlejās” ar saimnieces gatavotu našķi. Darbosies trīs dažāda veida izklaides katrai gaumei: ‘’Lienes lelles’’ tamborēšanas stūrītis, sklandraušu cepšanas meistarklase (iepriekš piesakot) un saimnieka zivju kūpināšanas paraugdemonstrējums. Viesus sagaidīs saimnieki Inese un Udo.

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi
Aktivitātes

Mājas kafejnīcā ēdienus gatavos un apmeklētājus apkalpos skolēni – mazpulcēni, kuri mācās profesionālajā izglītības iestādē par virtuves darbiniekiem.

Uzzini vairāk

Apskates objekti

Muzeja darbība aizsākusies 1968. gadā, pēc zvejnieku kolhoza “Banga” vadības iniciatīvas. Muzejā iespējams uzzināt par Krišjāņa Valdemāra devumu Kurzemes kuģniecības attīstībai, burinieku būvi mūsu piekrastē, zvejniecību un zivjapstrādi no sendienām līdz pat mūsdienām. Muzeja interaktīvās ekspozīcijas stāsta par piekrastes ciemu vēsturi dažādos laika posmos. Iespējams apmeklēt arī muzeja abas filiāles: izstāžu vietu “Vai Tu mīli jūru” un “Kaltenes klubs”.

Šī ir viena no labiekārtotākajām pludmalēm Latvijā ar plašu koka pastaigu laipu sistēmu, kas pieejama ikvienam arī cilvēkiem ratiņkrēslos. Pludmalē iekārtoti gan volejbola un futbola laukumi un krāsains rotaļu laukums bērniem. Pastaigu Rojas pludmalē var apvienot arī ar pastaigu pa Rojas molu. Siltajā sezonā Rojas pludmalē atrodas vides objekts – Zilais Cerību sivēns, kas priecē ikvienu apmeklētāju.

Aptuveni 1,5 kilometru attālumā no Kaltenes jūrmalas mežā atrodas lieli akmens krāvumi, kas tiek dēvēti par kalvām. Kalvas tagad ir apaugušas ar kokiem un zaļām sūnu cepurītēm.    Pastaigai pa dabas taku iespējams izvēlēties īsāku loku – 800m vai nedaudz garāku loku-1,5 km.

Militārais mantojums tūrismā, kas vienlaikus ir arī industriālais mantojums un joprojām funkcionējoša navigācijas iekārta. Bāka uzbūvēta, iesvētīta 1875.gada 10.septembrī. Tās gaismas augstums ir 21,3m, bet pašas ēkas augstums ir 19m. Līdz Pirmajam Pasaules karam bāka vairāk bija krāšņa koka un metāla konstrukcija.Kara laikā tā tika bojāta un nedarbojās līdz 1922.gadam, kad tika atjaunota un iebetonēta. Bāka mūsdienās apskatāma gida pavadībā, ar iepriekšēju pieteikšanos, zvanot uz Mērsraga tūrisma informācijas centru. Bākas apskate ir maksas pakalpojums – 1 Eur no cilvēka.

Mērsraga muzejs ir privāts muzejs, kas iekārtos pašā senākajā dzīvojamajā ēkā Mērsraga pagastā. Tā būvēta 1811.gadā. Muzejā var apskatīt ne vien zvejnieku darba rīkus, bet arī sadzīves priekšmetus, tekstilijas un citus interesantus priekšmetus, kas lietoti vietējo iedzīvotāju darbā un sadzīvē.