Garšas medībās no Pāvilostas līdz Durbei

Pāvilostas, Durbes un Liepājas apkārtnes Mājas kafejnīcas gaidīs 10. un 11.septembrī un aizvedīs līdz “Garšas medībās no Pāvilostas līdz Durbei” un “Liepājas aizstāvju svētku pusdienas Redanā”!

Abas mazpilsētas kopā savij Durbes upe. Upe sākas Durbes ezerā un beidzas Sakas pagastā, kur satekot kopā ar Tebru viedo visīsāko satekupi Saku! Apkārtne ir bagāta ar dabas daudzveidību, radošiem un strādīgiem ļaudīm, kas gatavi aizvest garšas piedzīvojumā ikvienu. Ļaudis savijas kopā ar dabu, kā upe savij kopā mežus, līdzenumus. Piedzīvo garšas medības un izbaudi vietējo ļaužu viesmīlību!

10.-11.
septembris

Kafejnīcas

Lai pietuvinātu karti, turēt taustiņu "Ctrl" un izmantot peles rituli

Kafejnīcas

Veģetāriešiem draudzīgi

Mājas kafejnīcu dienu laikā viesiem tiks piedāvātas vieglas uzkodas, deserts/kūkas un kafija/zāļu tēja. Skarbos laikapstākļos (lietus, vēss laiks) tiks piedāvāts borščs.

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi
Aktivitātes

No dobes galdā – tā ir OTTO filozofija. Brokastis, pusdienas vai vakariņas – mūsu radošais šefpavārs pirmajā vietā liek izejvielu svaigumu un vietējās saimniecībās audzētus produktus.

Uzzini vairāk

Mājas kafejnīcu dienās Zemnieku saimniecībā “Ezervēji” ciemos sagaidīs ģimene, kurai nav sveša lauku dzīve. Saimniecībā valda miers un dabas klātbūtne jūtama ik uz stūra. Saimnieki Jūs sagaidīs ar mīlestību gatavotiem gardiem ēdieniem un lauku stila bāriņu, kurā darbosies divi atraktīvi jaunieši.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Mājas kafejnīcu dienu laikā, viesiem tiks piedāvāti ēdieni un dzērieni ar lavandu garšu, būs iespējams izbaudīt nesteidzīgu atpūtu klausoties franču mūziku, iziet nesteidzīgā pastaigā un sameklēt skaistāko akmeni dižjūras krastā, dzirdēt visu par un ap lavandām, bērniem būs iespējams doties rotaļās ar kazām “Lavandu” un “Jūru”.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Dunalkas pagasta, Turaidu mājas ir Latvijā mazākā bioloģiskā saimniecība – tikai 2,4 ha. Tur saimnieko Zigrīda Manteja ar ģimeni – kā viņa pati smejas, vajadzējis dzīvē nodarboties ar tējām, jo uzvārds ir Manteja – mana tēja.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Mājas kafejnīcu dienā galdā tiks celti ēdieni, kādus šeit varēja baudīt Liepājas aizstāvji nedaudz vairāk kā 100 gadus atpakaļ, kad tur notika Brīvības cīņas. Apmeklētājiem būs iespēja ielūkoties Redana muzejā uz uzzināt daudz jauna par Karostu un 1919.gada cīņām Liepājā, kā arī iesaistīties aktivitātēs ar nelielu militāru noskaņu.

Uzzini vairāk

Apskates objekti

1.8km garā taka ved gar Durbes pilskalnu un Durbes dīķi. Durbes pilskalnā apskatāmas arī 14.gadsimtā celtās vācu ordeņpils drupas. Pilskalna virsotnē izbūvēta skatu platforma, kas ļauj vērot lielisko Durbes apkārtnes ainavu. Durbes ezera rietumu krastā atrodas aptuveni 10 metrus augsts skatu tornis no kura paveras skats uz Durbes-Vārtājas senleju un Durbes ezeru. 

Apmeklētāji var iepazīties ar dažādiem sadzīves priekšmetiem, kuri darināti Vecpils pagastā (piemēram, gadsimtu seno Vecpils tautas tērpu), bet centra saimniece piedāvā arī pastaigu pa mistiskām, enerģētiski spēcīgām Vecpils pagasta vietām, kuru apkārtnē ir ne mazums. 

Te iespējams apskatīt 2007. gada 12. augustā Ziemupes pludmalē atrastās zobenzivs mulāžu, senas zvejniecībā izmantotas lietas. Izveidota visaptveroša, izzinoša ekspozīcija par Baltijas jūru, tās zivīm, citiem iemītniekiem, par mūsu piekrastes savdabīgo augu valsti. 

Akmeņraga bāka pārējo Latvijas bāku vidū izceļas ar savu atrašanos kuģošanai vienā no bīstamākajām vietām visā Baltijas jūras piekrastē. Ir iespēja uzkāpt Akmeņraga bākā pa vītņveida kāpnēm. Uzkāpjot bākā, paveras fantastisks skats uz jūru un apkārtnes mežiem. 

Pēdējos gados izveidotas un modernizētas muzeja ekspozīcijas un apmeklētāji var iepazīties ar Laivu Māju, Tīklu māju un muzeja ēku, kur izkārtotas ekspozīcijas par padomju laikiem piekrastē, dzintaru ķeršanu pludmalē kā arī ar svarīgākajiem notikumiem 100 gadu griezumā Pāvilostā. Apmeklētājiem iespēja iejusties zvejnieku lomā un ar 3D brillēm piedalīties reņģu un nēģu zvejā. 

PAiR ir arī kultūras galamērķis, kas ļauj vietējiem iedzīvotājiem un ceļotājiem baudīt augstvērtīgu mākslu neierastā vidē. Veidojot bagātīgu notikumu un darbnīcu piedāvājumu, PAiR tiecas palīdzēt laikmetīgajai mākslai rast vietu vairākuma ļaužu sirdī.