Putras diena “Apsītēs”

Calendar icon
2. jūlijs: 12:00-17:00
Calendar icon
3. jūlijs:12:00-17:00

Ciemos aicina ģimene ar bērniem, četrkājainiem un spārnainiem draugiem, kuras galvenās vērtības ir vienotība ar Dabu un ikdienas darbošanās prieks.  Svarīgi saskatīt būtisko vienkāršībā un ieraudzīt tos brīnumus apkārt, kas ik uz soļa mūs pavada. Esam nemitīgā kustībā,  rosīgi cilvēki- savu atvēlēto laiku uz Zemes nu jau padsmit gadus pavadām bez TV, veltot to, lai dāvātu viens otram vai radīšanas priekam. Cenšamies ikdienu nodzīvot apzināti. Galvenās sarunu tēmas ar bērniem – veselīgs dzīvesveids, cēloņu un seku likumsakarības, rūpes par Dabu, radīšanas prieks, izvēlēties  atbildīgi utml.

Ēdienu gatavošana ir mūsu ģimenes ikdienas sastāvdaļa, jo pārsvarā gatavojam mājās. Eksperimentējam ar jaunām garšām, izejvielām. Vasaras sezonas laikā gatavošana uz ugunskura ir bieža – gan ikdienā, gan ģimenes svētkos, kad kopā sanāk ap 20-30 cilvēku. Dārza ugunskurā top ne ar ko nesajaucamie oglēs ceptie kartupeļi ar mizu, uz zaru iesmiņiem ceptas maizītes, izcila soļanka, pankūkas  utt.

Ikdienā īpašu vērību veltām atkritumu šķirošanai un to nevairošanai. ”Mājas kafejnīcu” dienās būs iespēja uzklausīt un dalīties pieredzē jautājumos par labdabīgu attieksmi pret Dabu.

Pasākuma aktivitātes: 

  • Apmeklētājiem būs iespēja: samīļot kaziņas, apskatīt trušus, apskatīt bišu stropu ar bitēm un augstās dobes. Medus nešanai labvēlīgu apstākļu gadījumā būs iespēja iegādāties saimniecībā iegūto medu (Bez maksas);
  • Varēs apgleznot metāla vāciņus (0.50 EUR), sasiet savu unikālo slotiņu (0.50 EUR), pagatavot našķi uz grila (3.50 EUR);
  • Bērniem iespēja gleznot uz loga rūtīm (Bez maksas);
  • Darbosies bērnu darinājumu  kiosks (Par samaksu);
  • Iespēja iegādāties mājražotāju darinājumus (Par samaksu);
  • Pieejamas šūpoles ozolā (Bezmaksas).

Viesiem būs iespēja iegādāties  mīļmaizītes ar pildījumu 12,00 EUR/kg, roku sviestu sākot no 8,00 – 10,00 EUR/gab., oriģinālus auduma  maisiņus sveramajai produkcijai sākot no 2 EUR – 2,75 EUR/gab.

Lai pietuvinātu karti, turēt taustiņu "Ctrl" un izmantot peles rituli

Ēdienkarte

Pamatēdiens

Omītes Ņinas sātīgā kazana putra ar kūpinātām ribiņām

Cena – 8 EUR/porcija

Saldais ēdiens

Bērnu iecienītais rudzu uzputenis ar zemenēm un rabarberiem

Cena sākot no 3,20 – 3,50 EUR/porcija

Rudzu kūka ar dateļu krēma pildījumu un karameli

Cena – 3,80 EUR/gab.

Dzērieni

Atspirdzinoši ogu dzērieni: cidoniju, ķiršu, jāņogu

Cena – 0,70 EUR