Gaismas lokā ap Dobeli, Tērveti un Auci!

Dobele, Tērvete, Auce – zaļās Latvijas viducis. Esam atrodami starp Jelgavu, Saldu un Tukumu. Dienvidos vistuvākie kaimiņi – lietuvieši. Mums ir priekšrocība, ka pa dažādiem apvedceļiem bez pārlieku liekas drūzmēšanās ērti nokļūstam gan Vidzemē, gan Latgalē, bet pavisam viegli Sēlijā un Kurzemē.

Zemgaliešu spīts un vēlme dzīvot savā tēvu zemē šeit ir gana stipra.
Mums ir skaistas muižas un pilis, pauguri, ko lepni saucam par kalniem, kā arī teiksmām un nostāstiem apvītas vietas. Mums ir savi ezeri un upes, meži, lekni labības lauki un sakopti pļavu plašumi. Ceriņu svētvieta pavasarī, ābolu galvaspilsēta rudenī, dižo Sniegavīru pulcēšanās vieta ziemā – tāda ir Dobele Bērzes upes krastos.

Tērvete ir īsta pasaku un brīnumu zeme, kur parka takās viesus gaida ne tikai kokā darināti pasaku tēli, bet uzrunā arī Sila raganiņa, Meža māte, Rūķu māmiņa un citi varoņi.

Auce-augoša, radoša un talantīga. Vienīgā pilsēta Latvijā, kura svin vārda dienu.

Tā mēs šeit zem Latvijas zilajām debesīm dzīvojam savā gaismas lokā – ap Dobeli, Tērveti un Auci. Tiekamies Mājas kafejnīcu dienās zem Gaismas loka!

15.-16.
jūlijs

Kafejnīcas

Lai pietuvinātu karti, turēt taustiņu "Ctrl" un izmantot peles rituli

Kafejnīcas

Aktivitātes

Viesu nams “Ādama Muiža” atrodas brīnišķīgā dabas iekļautā vietā Dobeles novadā.  Ādama muiža ir izcila vieta kāzām, svinībām, semināriem, kolektīva saliedēšanas pasākumiem vai vienkārši naktsmītnēm.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Jūlijs ir lavandu ziedēšanas laiks, tāpēc aicināsim savus viesus nepiespiestā, relaksējošā atmosfērā baudīt mūsu dārza atmosfēru.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Saimniece dalīsies ar vērtīgiem padomiem un atziņām, kas noderēs ikvienam, kam dārzs ir vaļasprieks. Būsim parūpējušies, lai viesi no sētas aizbrauc ne tikai iedvesmas pilni darboties savā dārzā, bet arī kārtīgi pamielojušies.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Ir pagājis viens gads, un Strapcānu saime savā sētā atkal gaidīs gardēžus! Ēdienkarte pilna jaunumu, lielais loms vēl dīķī gaida, smaržo mūsmāju kūpinājumi un kārdina greznas kūkas! Tiekamies!

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi
Aktivitātes

Saimniece Ilze izceļas ar savu intuitīvo gatavošanas stilu, lieki neplānojot, saliek visu katlā un – bam! Patīkams pārsteigums jūsu garšas kārpiņām! Piedāvājumā būs garšas baudījums un vegāniem.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Atpūtas bāze “VIPĒDIS” piedāvā licencētu makšķerēšanu, atpūtu dabā, peldēšanu kā arī laivas izbraucienus. Teritorijā ir divi labiekārtoti namiņi, kubls un pirts.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Mājas kafejnīcu dienu laikā jau otro gadu tiks atvērta Mežonīgo Rietumu kafejnīca dabā, kur viesus cienāsim ar dabā gatavotiem ēdieniem un dzērieniem. Šogad ēdienkarte vēl plašāka, kā arī teritorijā ir izmaiņas, lai būtu aizraujoši gan jauniem, gan bijušiem viesiem!

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Lauku viensēta “Lielkuģi” piedāvā laisku kūkošanu skaistā puķu dārzā, dārza apskati, kurā aug daudz un dažādas ziemcietes. Apmeklējot “Mājas kafejnīcu”, viesiem tiks piedāvāta pastaiga pa dārzu, mielošanās ar kūkām un pannas kūkām, pankūkām, kā arī atspirdzinošs dzēriens, kafeja un tēja.

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi
Aktivitātes

Viesus ciemos sagaidīs jauna ģimene ar draugiem, kurus vieno mīlestība pret dabu, laukiem un, protams, ēdienu. Ciemiņiem piedāvāsim slow food konceptu, maksimāli izmantojot kvalitatīvus vietējos produktus.

Uzzini vairāk

Apskates objekti

Viens no skaistākajiem dabas, vēstures un kultūras objektiem Latvijā, kas piesaista ar dabas ainavām, unikālo priežu silu, pasaku pasauli un atpūtas iespējām visai ģimenei.

Parkā kursē Pasaku bānītis, savukārt virs stalto priežu galotnēm slejas lielais koka skatu tornis.

Garšīgu maltīti var ieturēt trīs parkā izvietotajās kafejnīcās.  

Līdz ezera krastam var aiziet pa koka dēļu laipu, kur atrodas AS “Latvija valsts meži” laivu bāze, kurā iespējams iznomāt laivas, iegādāties licences makšķerēšanai un vēžošanai, kā arī pārnakšņot ūdenī peldošās un videi draudzīgās kempinga mājiņās.

Ezeru iecienījuši makšķernieki un putnu vērotāji.  

Dobeles pils

Pils celta 14. gs. vidū un bijusi apdzīvota līdz 1730. g.

Līdz šodienai saglabājusies lielākā daļa vareno mūru. 2020. gadā ekspluatācijā ir nodota pārbūvētā pils kapelas ēka, kas kļuvusi par daudzfunkcionālu kultūras, amatniecības un tūrisma attīstības centru ar nosaukumu Dobeles Pils.

Pils ekspozīcija apmeklētājus iepazīstina ar pilskalna arheoloģiskās izpētes vēsturi, Dobeles apkārtnes aizvēsturi, Livonijas ordeņa pakļautības periodu, Dobeli Kurzemes – Zemgales hercogistes laikos kā arī Dobeles pils leģendām un teikām.

Ekskursantu grupām tiek piedāvātas ekskursijas gida pavadībā. 

Vecauces pils celta pēc F.A. Štīlera projekta 1843.gadā. Muižas apbūvi veido 18.,19.gs. celtās saimniecības ēkas un ainavu parks.

Pilī apskatāma plaša vēstures ekspozīcija, izstādes. Telpas tiek nomātas pasākumu un banketu organizēšanai. Tiek piedāvāti izmitināšanas un ēdināšanas pakalpojumi.

Tērvetes koka pils

Tērvetes koka pils ekspozīcija vēsta par zemgaļu un Tērvetes senvēsturi.

Pils trīs stāvos aplūkojama plašākā Baltijā 9. – 13. gs. zemgaļu materiālās kultūras ekspozīcija:

  • sadzīves priekšmeti,
  • rotas,
  • apģērbi,
  • bruņojums,
  • maketi,
  • zīmējumi un fotogrāfijas.

Apskatāma zemgaļu valdnieka vaska figūra.

Pils rekonstrukcija balstās uz arheoloģisko pētījumu rezultātiem Tērvetes pilskalnā. 

Muzejs iepazīstina ar izcilā selekcionāra darbu un personību. Viņa darbu turpina Dārzkopības institūta zinātnieki. Ceriņu dārzs ir viens no lielākajiem Eiropā, kurš ik gadu pulcē desmitiem tūkstošu apmeklētāju, lai maija beigās izrādītu košāko Dobeles rotu – ziedošo ceriņu dārzu, vasaras sākumā – ziedoni ābeļdārzā, jūlijā – dotos gardo ķiršu dārzā un sagaidītu rudeni ar sulīgiem un kraukšķīgiem āboliem