Lapsu dzīres Varakļānos

“Vai zini, kur Vidzeme ar Latgali savijas kopā, ciešā bizē? Kur svešinieks uz ielas sveicienu “Vasals!” dzird? Kur mīlestības akmens dus, gadu simtiem, Kažavas upes krastos? Tur iespējams doties pastaigā pa vienu no pirmajiem romantiskā stila ainavu parkiem Latvijā un smelties dabas spēku no dižkokiem.

Kur zelta lapsa saimnieko jau gandrīz gadsimtu, rūpējoties par meža veltēm, labības laukiem, tā gādā par auglīgu ražu, veselību un labklājību. Lapsa ir draugos ar sauli un kopā tās, ik dienu, nosaka laika ritumu.

Aicinām izbaudīt Lapsu dzīres Varakļānos, izgaršot tradicionālos ēdienus un atpūsties koku paēnā, baudot mierīgā laika rituma mirkli.

Varakļāni – gaišiem būt un varēt!”

22.-23.
jūlijs

Kafejnīcas

Lai pietuvinātu karti, turēt taustiņu "Ctrl" un izmantot peles rituli

Kafejnīcas

Aktivitātes

Esam piemājas saimniecība, kuras saimniekiem noteikta diagnoze – kazkopis. Diagnozei raksturīga īpašība ir kāre uz garšīgiem eksperimentiem un jaunām idejām.

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi

Piedāvājam gardas maltītes, ēdienu līdzi ņemšanai, uzkodas, banketa galdu klāšanu gan pie mums, gan izbraukumā!

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Mājas kafejnīcu dienu laikā, viesi tiek aicināti sajūtu un emociju ceļojumā, nesteidzīgi baudot mājas kūkas, kafiju un spirdzinošu mājas kvasu.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Mājas kafejnīcu dienu laikā viesiem tiks piedāvāti novadam raksturīgi kartupeļu ēdieni dažādās variācijās un izpausmēs.

Uzzini vairāk

Apskates objekti

Baznīca celta no 1851. līdz 1854. gadam klasicisma stilā, ar diviem masīviem torņiem, vairākām ieejām ar granīta kāpnēm.
Baznīcas altāri ir veidoti marmora apdarē, ar lielām svētbildēm. Centrā 17. gs. spāņu mākslinieka Muriljo gleznas “Bezcerīgās Jaunavas Marijas parādība” kopija. Labās puses altārī – Golgātas motīvs (Kristus ciešanu aina), kreisās puses altārī – grāfa M. Borha svētā aizbildņa erceņģeļa Miķeļa atveids (Rafaēla gleznas kopija).

Ap 1879. gadu Varakļānos tiek uzcelta luterāņu baznīca ar 300 vietām. Baznīca būvēta no laukakmeņiem, kā dekoratīvs elements durvju un logu apmalēm izmantoti sarkanie ķieģeļi. Altārgleznu “Kristus Getzemanes dārzā” dāvinājis viens no pirmajiem latviešu profesionālajiem gleznotājiem, Minhenes mākslas akadēmijās audzēknis Artemijs Gruzdiņš (1825-1891). Altārgleznā attēlots Kristus Getzemanes dārzā, kur viņu šaubu brīdī garā stiprina Kunga sūtīts eņģelis.

VARAKĻĀNU MUIŽAS PILS ir viena no pirmajām klasicisma stila celtnēm Latvijā, ko Varakļānu muižas īpašniekam, Romas Svētās impērijas grāfam Mihaelam fon der Borham projektējis un cēlis itāļu arhitekts Vinčenco Macotti no 1783. līdz 1789. gadam. Tā ir izcils un agrīns klasicisma stila paraugs Latvijas būvmākslā. Pilī ar plašu piedāvājumu darbojas novada muzejs. 18.gs. beigās izveidots muižas romantiskā stila ainavu parks.

Ap 800m gara laipu taka tūristus iepazīstina ar augstā purva ainavu, Teirumnīku ezeru un purva augu valsti. Purva taka nav lokveida – tas nozīmē, ka gājiena sākumpunktā var atgriezties, ejot atpakaļ pa laipu vai arī pa meža ceļu, kas met loku gar purva malu.
Taka ved garām staignajam Teirumnīku ezera krastam, kur iekārtota atpūtas vieta, ir pieejama autostāvvieta.

Atrodas Atašienes pagasta Kristakrūgā, ceļa Jēkabpils – Varakļāni  – Rēzekne malā. 14,6km pirms Varakļāniem, braucot no Jēkabpils puses.

Teiču dabas rezervāts dibināts 1982. gadā. Tam raksturīga Austrumlatvijas purvu un mežu flora. Kopējā platība ir 19 779 ha, un lielāko daļu  – 13 681 ha jeb 69% – aizņem sūnu purva masīvs, kas ir viens no lielākajiem un neskartākajiem šāda veida purviem Baltijā.

Mēs esam neliela ģimenes kaņepju saimniecība, kas atrodas Latvijā. Mūsu ģimene kaislīgi nodarbojas ar kaņepju audzēšanu un fantastisku kaņepju produktu ražošanu. Mēs dalāmies savās prasmēs un piedāvājam izglītojošas pieredzes kaņepju ēdienu pagatavošanā, kaņepju audzēšanā, kaņepju papīra izgatavošanā un kaņepju būvniecībā. Apmeklētāji Obelisk Farm ierodas kā svešinieki, paliek kā draugi un aizbrauc kā ģimene.