Gaismas lokā ap Dobeli, Tērveti un Auci!

Dobele, Tērvete, Auce – zaļās Latvijas viducis. Esam atrodami starp Jelgavu, Saldu un Tukumu. Dienvidos vistuvākie kaimiņi – lietuvieši. Mums ir priekšrocība, ka pa dažādiem apvedceļiem bez pārlieku liekas drūzmēšanās ērti nokļūstam gan Vidzemē, gan Latgalē, bet pavisam viegli Sēlijā un Kurzemē.

Zemgaliešu spīts un vēlme dzīvot savā tēvu zemē šeit ir gana stipra.
Mums ir skaistas muižas un pilis, pauguri, ko lepni saucam par kalniem, kā arī teiksmām un nostāstiem apvītas vietas. Mums ir savi ezeri un upes, meži, lekni labības lauki un sakopti pļavu plašumi. Ceriņu svētvieta pavasarī, ābolu galvaspilsēta rudenī, dižo Sniegavīru pulcēšanās vieta ziemā – tāda ir Dobele Bērzes upes krastos.

Tērvete ir īsta pasaku un brīnumu zeme, kur parka takās viesus gaida ne tikai kokā darināti pasaku tēli, bet uzrunā arī Sila raganiņa, Meža māte, Rūķu māmiņa un citi varoņi.

Auce-augoša, radoša un talantīga. Vienīgā pilsēta Latvijā, kura svin vārda dienu.

Tā mēs šeit zem Latvijas zilajām debesīm dzīvojam savā gaismas lokā – ap Dobeli, Tērveti un Auci. Tiekamies Mājas kafejnīcu dienās zem Gaismas loka!

16.-17.
jūlijs

Kafejnīcas

Lai pietuvinātu karti, turēt taustiņu "Ctrl" un izmantot peles rituli

Kafejnīcas

Videi un cilvēkam draudzīgs garšas baudījums ekoloģiskā dārzā un lauku burvībā!

Saimniece Ilze izceļas ar savu intuitīvo gatavošanas stilu, lieki neplānojot, saliek visu katlā un – bam! Patīkams pārsteigums jūsu garšas kārpiņām!

Piedāvājumā būs garšas baudījums veģetāriešiem un vegāniem.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Mājas kafejnīcu dienu laikā, pie labiem laikapstākļiem būs iespēja, par atsevišķu samaksu izjāt ar zirgiem, pastaiga ap ezeru. Ir iespēja apmeklēt iecienītos “KRIEVKALNUS’, kas no mums atrodas 2 km attālumā.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Izaugsmes un atpūtas centrs “Tērvetes līči” atrodas skaistā, dižozolu ieskautā ainaviskā vietā netālu no Tērvetes, kādreizējā Tērvetes pamatskolas ēkā. Šobrīd tiek veikti atjaunošanas darbi, lai radītu brīnišķīgu vietu atpūtai, dažādu svinību un pasākumu organizēšanai.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Esam kupla zemgaliešu ģimene, mūsu saimē ir gan ēdiena entuziasti, gan profesionāļi, gan aizrautīgi kūku cepēji. Būsim gandarīti Mājas kafejnīcu dienās Jūs uzņemt savās mājās – “Dainās”.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Kafejnīcā pie Bokas jaunkundzes uzņems divas brīnišķīgas dāmas, kurai katrai ir savs stāsts. Anda- Bokas jaunkundze pavārs pēc aicinājuma un arī pēc profesijas, kas ikdienu ēdina mazos ķiparus Krimūnu pirmsskolā “Ābolītis”. Esmu atvērta ikvienam jaunam izaicinājumam, reiz pat ar savu frikadeļu zupu pabiju Roberto šovā.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Mājas kafejnīcu dienas laikā, viesiem būs iespēja satuvināties ar muižas teritoriju- piedaloties ekskursijā un „uzdzīvot zaļi”-nobaudot uz ugunskura tapušu ēdienu, uzspēlējot spēles un iegādājoties Penkules mājražotāju un amatnieku darinājumus.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Nomadic Homes glempings Tipi Village ir atpūtas vieta ar stāstu par nomadu dzīvesstilu un Tipi teltīm. Ikdienā piedāvājam unikālu nakšņošanu Tipi teltīs un dažādus pasākumus dabā, kas vērsti uz jaunu pieredzi un sajūtām klusā, mierpilnā dabas nostūrī ar senu vēsturi un īpašu auru.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Lauku viensēta “Lielkuģi” piedāvā skaista puķu dārza apskati, kurā aug daudz un dažādas ziemcietes. Mājas kafejnīcas laikā, viesiem tiks piedāvāta pastaiga pa dārzu, mielošanās ar kūkām un pannas kūkām, atspirdzinošs dzēriens, izklaide – “Puķu prieks”, būs iespējams iegādāties ziemciešu stādus.

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi
Aktivitātes

Viesus ciemos sagaidīs jauna ģimene ar draugiem, kurus vieno mīlestība pret dabu, laukiem un, protams, ēdienu. Ciemiņiem piedāvāsim slow food konceptu, maksimāli izmantojot kvalitatīvus vietējos produktus.

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi
Aktivitātes

Esam jaunieši kas pārcēlušies uz dzīvi laukos un sākām piepildīt savu sapni par savu ēdināšanas uzņēmumu. Piedāvājam izbraukuma ēdināšanu, banketiem un nākotnē plānojam atvērt savu brīvdienu kafejnīcu Bergos.

Uzzini vairāk

ZS “Cīruļi” ir mazais vīna ražotājs, kurš ražo mājas vīnus no pašu audzētiem ogām un augļiem. Mājas kafejnīcu dienā, viesiem tiks piedāvāta vīna degustācija ar auksto uzkodu plati. Būs iespēja iegādāties vīnu.

Uzzini vairāk

Apskates objekti

Latvijas valsts mežu dabas parks Tērvetē

Viens no skaistākajiem dabas, vēstures un kultūras objektiem Latvijā, kas piesaista ar dabas ainavām, unikālo priežu silu, pasaku pasauli un atpūtas iespējām visai ģimenei.

Parkā kursē Pasaku bānītis, savukārt virs stalto priežu galotnēm slejas lielais koka skatu tornis.

Garšīgu maltīti var ieturēt trīs parkā izvietotajās kafejnīcās.  

Lielauces ezers Latvijas Valsts Meži

Līdz ezera krastam var aiziet pa koka dēļu laipu, kur atrodas AS “Latvija valsts meži” laivu bāze, kurā iespējams iznomāt laivas, iegādāties licences makšķerēšanai un vēžošanai, kā arī pārnakšņot ūdenī peldošās un videi draudzīgās kempinga mājiņās.

Ezeru iecienījuši makšķernieki un putnu vērotāji.  

Dobeles pils

Pils celta 14. gs. vidū un bijusi apdzīvota līdz 1730. g.

Līdz šodienai saglabājusies lielākā daļa vareno mūru. 2020. gadā ekspluatācijā ir nodota pārbūvētā pils kapelas ēka, kas kļuvusi par daudzfunkcionālu kultūras, amatniecības un tūrisma attīstības centru ar nosaukumu Dobeles Pils.

Pils ekspozīcija apmeklētājus iepazīstina ar pilskalna arheoloģiskās izpētes vēsturi, Dobeles apkārtnes aizvēsturi, Livonijas ordeņa pakļautības periodu, Dobeli Kurzemes – Zemgales hercogistes laikos kā arī Dobeles pils leģendām un teikām.

Ekskursantu grupām tiek piedāvātas ekskursijas gida pavadībā. 

Vecauces pils celta pēc F.A. Štīlera projekta 1843.gadā. Muižas apbūvi veido 18.,19.gs. celtās saimniecības ēkas un ainavu parks.

Pilī apskatāma plaša vēstures ekspozīcija, izstādes. Telpas tiek nomātas pasākumu un banketu organizēšanai. Tiek piedāvāti izmitināšanas un ēdināšanas pakalpojumi.

Tērvetes koka pils

Tērvetes koka pils ekspozīcija vēsta par zemgaļu un Tērvetes senvēsturi.

Pils trīs stāvos aplūkojama plašākā Baltijā 9. – 13. gs. zemgaļu materiālās kultūras ekspozīcija:

  • sadzīves priekšmeti,
  • rotas,
  • apģērbi,
  • bruņojums,
  • maketi,
  • zīmējumi un fotogrāfijas.

Apskatāma zemgaļu valdnieka vaska figūra.

Pils rekonstrukcija balstās uz arheoloģisko pētījumu rezultātiem Tērvetes pilskalnā. 

Muzejs iepazīstina ar izcilā selekcionāra darbu un personību. Viņa darbu turpina Dārzkopības institūta zinātnieki. Ceriņu dārzs ir viens no lielākajiem Eiropā, kurš ik gadu pulcē desmitiem tūkstošu apmeklētāju, lai maija beigās izrādītu košāko Dobeles rotu – ziedošo ceriņu dārzu, vasaras sākumā – ziedoni ābeļdārzā, jūlijā – dotos gardo ķiršu dārzā un sagaidītu rudeni ar sulīgiem un kraukšķīgiem āboliem