Mājas kafejnīcu dienas Dienvidlatgalē

Latgales dienvidu pusē katrs ceļotājs nav tikai vienkāršs garāmgājējs, bet gan gaidīts gosts (viesis). Šeit daudznacionālā vide harmoniski iedzīvojusies arī ēdienu receptēs un kafejnīcu saimnieku neviltotā priekā viesmīlīgi sagaidīt gostus, parunāties un cienāt ar gardiem ēdieniem.

Dienvidlatgale aicina uz bagātīgiem piedzīvojumiem. Ļaujies Daugavas ritmiskajam plūdumam un apciemo otru lielāko Latvijas pilsētu – Daugavpili, te sastopams daudzveidīgs atpūtas piedāvājums un unikālais Daugavpils cietoksnis. Baudi Dabas parka “Daugavas loki” izcilos skatus, plašumus un viesmīlību, kā arī iepazīsti dabas parka “Dvietes paliene” savvaļas iedzīvotājus. Paviesojies Krāslavā – mājīgā pilsētā ar senatnīgu auru un krāšņo Grāfu Plāteru pils kompleksu un dodies uz Dagdu – nelielu, viesmīlības un sirsnības piepildītu pilsētiņu. Atpūtas iespējas Dienvidlatgalē ir ļoti daudzveidīgas, te katrs ceļotājs atradīs ko interesantu.

9.-10.
jūlijs

Kafejnīcas

Lai pietuvinātu karti, turēt taustiņu "Ctrl" un izmantot peles rituli

Kafejnīcas

Aktivitātes

Viesus sagaidīs ar tradicionālo Ukraiņu borču Dagdas gaumē, ka arī skanīgiem mūzikas priekšnesumiem. Ciemiņi varēs piedalīties interesantas un radošās meistardarbnīcās, iegādāties vietējo amatnieku suvenīrus un arī suvenīrus ar Dagdas simboliku.

Aktivitātes

Viesus sagaidīs ar garšīgu Ežezera zivju zupu, kas tiks vārīta uz ugunskura un salieta vienreizlietojamās bļodiņās.

Ja nezini kā var apvienot kūkas un alus, tad tev jābrauc ciemos pie mājas kafejnīcas “Alus kungiem un kūkas dāmām vai otrādi”
Viesiem piedāvājam nodegustēt vietēji ražotu alus “Murza” un nodegustēt garšīgas kūkas.

Ēdiens
Aktivitātes

Dažādi karstie un aukstie ēdieni, mūsu mežā ganīto kazu iedvesmoti.
Viesus sagaida teātra izrāde, mākslas izstāde, kā arī varēs iegādāties suvenīrus un piedalīties radošajās darbnīcās.

Aktivitātes

Šīgada sestdienas kafejnīcas moto – “Saldie 60.-tie!” Ēdienu un dabas noskaņu baudīšanu papildinās dzīvās un DJ mūzikas priekšnesumi, atceroties 20.gadsimta 60.gadu iemīļotākās melodijas, ugunskura dedzināšana.

Aktivitātes

Dugavas ielejas sēļu ēdieni: Nātru zupa, alņa medījuma gaļas bambāļi kartupeļu mētelī ar zaļo krējumu un klimpas un ķiļķēni ar ķīseli. Ekskursija pa saimniecību, zirgu un trušu apskate, barošana, vistas, Klajumu Odu dabas taka, fotosesijas ar dzīvniekiem, suvenīri ar zirgu tēmu

Aktivitātes

Pasākuma dalībniekiem būs iespēja nodegustēt piedāvāto ēdienkarti. Kā arī būs pieejams suvenīru un cepumu kastes “Meža veltes” iegāde, izstāžu zāles apmeklējums, nodarbības vides klasē un aizraujošā pastaiga pa vides izglītības un kultūras centra “Ķepa” teritoriju.

Mežs aicina pēc ogām un sēnēm – un tad vēl visu ziemu var baudīt burciņās iekonservētas sajūtas un atmiņas par meža takām un lielāko atrasto baraviku un saldu zemeņu laucīti. Pļavās vēl var paspēt saplūkt smaržīgas zālītes veselības tējām.

Aktivitātes

Garšu karuselis visai ģimenei – ēdieni gan lieliem, gan maziem gardēžiem!

Saimniece piedāvā lina izstrādājumus un lavandas suvenīrus. Vakarā ir ieplānotas vakariņas (pēc iepriekšējās rezervācijas) ar dzīvo mūziku. Vakariņās viesus sagaidīs pikantās amerikāņu BBQ tradīcijas ar vieglu Provansas garšu.