Mājas kafejnīcu dienas Dienvidlatgalē

Latgales dienvidu pusē katrs ceļotājs nav tikai vienkāršs garāmgājējs, bet gan gaidīts gosts (viesis). Šeit daudznacionālā vide harmoniski iedzīvojusies arī ēdienu receptēs un kafejnīcu saimnieku neviltotā priekā viesmīlīgi sagaidīt gostus, parunāties un cienāt ar gardiem ēdieniem.

Dienvidlatgale aicina uz bagātīgiem piedzīvojumiem. Ļaujies Daugavas ritmiskajam plūdumam un apciemo otru lielāko Latvijas pilsētu – Daugavpili, te sastopams daudzveidīgs atpūtas piedāvājums un unikālais Daugavpils cietoksnis. Baudi Dabas parka “Daugavas loki” izcilos skatus, plašumus un viesmīlību, kā arī iepazīsti dabas parka “Dvietes paliene” savvaļas iedzīvotājus. Paviesojies Krāslavā – mājīgā pilsētā ar senatnīgu auru un krāšņo Grāfu Plāteru pils kompleksu un dodies uz Dagdu – nelielu, viesmīlības un sirsnības piepildītu pilsētiņu. Atpūtas iespējas Dienvidlatgalē ir ļoti daudzveidīgas, te katrs ceļotājs atradīs ko interesantu.

9.-10.
jūlijs

Kafejnīcas

Lai pietuvinātu karti, turēt taustiņu "Ctrl" un izmantot peles rituli

Kafejnīcas

Aktivitātes

Viesus sagaidīs ar tradicionālo ukraiņu boršču, īpašu putru Dagdas gaumē, rauga pankūkām un veselīgu veģetāru kokteili. Ciemiņi varēs iegādāties vietējo amatnieku suvenīrus un arī suvenīrus ar Dagdas simboliku.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Viesus sagaidīs ar garšīgu Eša ezera (Ežezera) zivju zupu, kas tiks vārīta uz ugunskura.

Uzzini vairāk

Ja nezini, kā var apvienot kūkas un alu, tad tev jābrauc ciemos uz mājas kafejnīcu “Alus kungiem un kūkas dāmām vai otrādi”.

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi
Aktivitātes

Dažādi karstie un aukstie ēdieni, mūsu mežā ganīto kazu iedvesmoti.
Viesus sagaida teātra izrāde, mākslas izstāde, kā arī varēs iegādāties suvenīrus un piedalīties radošajās darbnīcās.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Šīgada sestdienas kafejnīcas moto – “Saldie 60.-tie!” Ēdienu un dabas noskaņu baudīšanu papildinās dzīvās un DJ mūzikas priekšnesumi, atceroties 20.gadsimta 60.gadu iemīļotākās melodijas, ugunskura dedzināšana.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Dugavas ielejas sēļu ēdieni: Nātru zupa, alņa medījuma gaļas bambāļi kartupeļu mētelī ar zaļo krējumu un klimpas un ķiļķēni ar ķīseli. Ekskursija pa saimniecību, zirgu un trušu apskate, barošana, vistas, Klajumu Odu dabas taka, fotosesijas ar dzīvniekiem, suvenīri ar zirgu tēmu

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Pasākuma dalībniekiem būs iespēja nodegustēt piedāvātos ēdienus. Kā arī būs pieejams suvenīru un cepumu kastes “Meža veltes” iegāde, izstāžu zāles apmeklējums, nodarbības vides klasē un aizraujošā pastaiga pa vides izglītības un kultūras centra “Ķepa” teritoriju.

Uzzini vairāk

Mežs aicina pēc ogām un sēnēm – un tad vēl visu ziemu var baudīt burciņās iekonservētas sajūtas un atmiņas par meža takām un lielāko atrasto baraviku un saldu zemeņu laucīti. Pļavās vēl var paspēt saplūkt smaržīgas zālītes veselības tējām.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Garšu karuselis visai ģimenei – ēdieni gan lieliem, gan maziem gardēžiem!

Uzzini vairāk

Saimniece piedāvā lina izstrādājumus un lavandas suvenīrus. Vakarā ir ieplānotas vakariņas (pēc iepriekšējās rezervācijas) ar dzīvo mūziku. Vakariņās viesus sagaidīs pikantās amerikāņu BBQ tradīcijas ar vieglu Provansas garšu.

Uzzini vairāk

Apskates objekti

Unikāls valsts nozīmes arhitektūras un kultūrvēstures piemineklis, kura platība ir vairāk nekā 150 ha. Daugavpils cietoksnis ir pēdējais bastionu tipa cietoksnis pasaulē. Cietoksnis veidojās kā ideāla nocietināta pilsēta, šobrīd tas kļuvis par pilsētu pilsētā, kurā ir 10 platas ielas, 80 ēkas, skvēri un laukumi. Var pieteikt aizraujošas ekskursijas, kā arī apmeklēt dažādas ekspozīcijas un izstādes. 

Tas ir daudzfunkcionāls laikmetīgās mākslas komplekss, kultūras un izglītības centrs Arsenāla ēkā Daugavpils cietoksnī. Vienīgā vieta Austrumeiropā, kur var iepazīties ar pasaulē slavenā mākslinieka, abstraktā ekspresionisma pamatlicēja Marka Rotko oriģināldarbiem. Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs piedāvā aplūkot vairākas patstāvīgās un mainīgās ekspozīcijas, kas izvietotas 2000 m² platībā.  

Raksturīgākā dabas parka īpatnība ir 8 lieli Daugavas līkumi, kuru garums sasniedz 4-6 km, un to krastos izvietojušās pamatkrasta kraujas. Parka teritorijā atrodami daudzi dabas un kultūrvēsturiskie pieminekļi. Aicinām apmeklēt Slutišķu sādžu un vecticībnieku lauku sētu, izstaigāt Slutišķu gravu taku, uzkāpt Vasarģelišķu skatu tornī un baudīt pārējos dabas parka apskates objektus. 

19. gs. sākumā celtā Jaundomes muiža atrodas Rāznas nacionālā parka teritorijā. Restaurētajā akmens sienu klēts ēkā ir izveidots Jaundomes muižas vides izglītības centrs un ekspozīcijas zāle. Blakus Jaundomes muižai ir skaista dabas taka apm. trīs kilometru garumā. 

Krāslavas pils komplekss ir 18. gadsimta valsts nozīmes arhitektūras piemineklis un izcili skaista, ainaviska vieta ar daudzveidīgu piedāvājumu. Vēstures un mākslas muzejs, kurā var apskatīt četras patstāvīgās ekspozīcijas un divus atklātos krājumus. Jaunatklāts Amatniecības centrs ar četrām amatu darbnīcām. Tūrisma informācijas centrs un porcelāna leļļu kolekcija ar 2000 eksponātiem.