Dienvidlatgale - Iz Latgolys dīnvydim piec gordumim!

Latgales dienvidu pusē katrs ceļotājs nav tikai vienkāršs garāmgājējs, bet gan gaidīts gosts (viesis). Šeit daudznacionālā vide harmoniski iedzīvojusies arī ēdienu receptēs un kafejnīcu saimnieku neviltotā priekā viesmīlīgi sagaidīt gostus, parunāties un cienāt ar gardiem ēdieniem.

Dienvidlatgale aicina uz bagātīgiem piedzīvojumiem. Ļaujies Daugavas ritmiskajam plūdumam un apciemo otru lielāko Latvijas pilsētu – Daugavpili, te sastopams daudzveidīgs atpūtas piedāvājums un unikālais Daugavpils cietoksnis. Baudi Dabas parka “Daugavas loki” izcilos skatus, plašumus un viesmīlību, kā arī iepazīsti dabas parka “Dvietes paliene” savvaļas iedzīvotājus. Paviesojies Krāslavā – mājīgā pilsētā ar senatnīgu auru un krāšņo Grāfu Plāteru pils kompleksu un dodies uz Dagdu – nelielu, viesmīlības un sirsnības piepildītu pilsētiņu. Atpūtas iespējas Dienvidlatgalē ir ļoti daudzveidīgas, te katrs ceļotājs atradīs ko interesantu.

22.-23.
jūlijs

Kafejnīcas

Lai pietuvinātu karti, turēt taustiņu "Ctrl" un izmantot peles rituli

Kafejnīcas

Pikniks lavandu dārzā, ar mājās gatavotām uzkodām un dzērienie, kuru pagatavošanā izmantoti pašu audzētie garšaugi.

Uzzini vairāk

Biedrība “Stendera Novadnieki” aicina ciemos uz “Stendera muzeju”.

Uzzini vairāk

Mājas kafejnīca atrodas blakus Līksnas pagasta pārvaldei un skaistajam Līksnas muižas parkam.

Uzzini vairāk

Ciemošanās Piegozēs atgādinās gan bezrūpīgo vasaru pie vecmāmiņas laukos un pusdienas siena kaudzes pavēnī, gan pārgājienus ar nakšņošanu pie ugunskura.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Dvietes īsts lauku saldējums ir ģimenes uzņēmums, tiek gatavots saldējums no savas saimniecības piena, ogām, saldējums ir dabīgs bez e-vielām un augu eļļām, ar samazinātu cukura daudzumu, kā arī augļu sorbeti ir piedāvājumā.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Atpūtas parks “Starp debesīm un zemi” ir izcila vieta ģimenēm ar bērniem – jaunākajai paaudzei šeit ir ļoti daudz un dažādu aktivitāšu, kas savukārt vecākiem ļaus mazliet atpūsties un palaiskoties.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Vasaras Pop-Up kafejnīca “Aimasas” atrodas viena no Latvijas tīrāko ezeru – Ota ezera krastā. Tā ir lieliska vieta, kur baudīt tradicionālus vietējos ēdienus jaunā un neparastā veidā.

Uzzini vairāk

Mājas kafejnīca vienā no Latgales mazajiem alus brūžiem. Vasaras terasē viesiem būs iespēja laiskoties vasaras saulītē un baudīt gardus ēdienus un labu alu.

Uzzini vairāk

Viesi varēs nobaudīt tipiskas vācu olu nūdeles ar kazas sieru un mērci un svaigiem salātiem no pašu dārza.

Uzzini vairāk

Apskates objekti

Unikāls valsts nozīmes arhitektūras un kultūrvēstures piemineklis, kura platība ir vairāk nekā 150 ha. Daugavpils cietoksnis ir pēdējais bastionu tipa cietoksnis pasaulē. Cietoksnis veidojās kā ideāla nocietināta pilsēta, šobrīd tas kļuvis par pilsētu pilsētā, kurā ir 10 platas ielas, 80 ēkas, skvēri un laukumi. Var pieteikt aizraujošas ekskursijas, kā arī apmeklēt dažādas ekspozīcijas un izstādes. 

Krāslavas pils komplekss ir 18. gadsimta valsts nozīmes arhitektūras piemineklis un izcili skaista, ainaviska vieta ar daudzveidīgu piedāvājumu. Vēstures un mākslas muzejs, kurā var apskatīt četras patstāvīgās ekspozīcijas un divus atklātos krājumus. Jaunatklāts Amatniecības centrs ar četrām amatu darbnīcām. Tūrisma informācijas centrs un porcelāna leļļu kolekcija ar 2000 eksponātiem. 

Viens no lielākajiem un labāk saglabātajiem dabisko upju palieņu paraugiem Latvijā un Eiropā. Tā ir unikāla, pasaules mēroga nozīmes migrējošo putnu pulcēšanās un ligzdošanas vieta, te meklējamas Latvijā un Eiropā retas, dabiskas, maz pārveidotas applūstošu zālāju dzīvotnes, kas dod mājvietu daudzām retām un īpaši aizsargājamām augu un dzīvnieku sugām. Informācijas centrā „Gulbji” var pieteikt ekskursijas, iznomāt binokļus un laivas, kā arī nodegustēt vietējos gardumus.

Berķeneles pusmuiža ir Valsts nozīmes vēstures piemineklis un pazīstama kā ievērojamā latviešu literāta un sabiedriskā  darbinieka Jāņa Raiņa (1865-1929) bērnības zeme. Ekskursijas skolēniem un pieaugušo grupām, vairākas ekspozīcijas, aizraujošas radošās darbnīcas naktsmītnes (3 guļamistabas ar 9 gultasvietām)

19. gs. sākumā celtā Jaundomes muiža atrodas Rāznas nacionālā parka teritorijā. Restaurētajā akmens sienu klēts ēkā ir izveidots Jaundomes muižas vides izglītības centrs un ekspozīcijas zāle. Blakus Jaundomes muižai ir skaista dabas taka, apmēram trīs kilometru garumā.