Dienvidlatgale - Iz Latgolys dīnvydim piec gordumim!

Latgales dienvidu pusē katrs ceļotājs nav tikai vienkāršs garāmgājējs, bet gan gaidīts gosts (viesis). Šeit daudznacionālā vide harmoniski iedzīvojusies arī ēdienu receptēs un kafejnīcu saimnieku neviltotā priekā viesmīlīgi sagaidīt gostus, parunāties un cienāt ar gardiem ēdieniem.

Dienvidlatgale aicina uz bagātīgiem piedzīvojumiem. Ļaujies Daugavas ritmiskajam plūdumam un apciemo otru lielāko Latvijas pilsētu – Daugavpili, te sastopams daudzveidīgs atpūtas piedāvājums un unikālais Daugavpils cietoksnis. Baudi Dabas parka “Daugavas loki” izcilos skatus, plašumus un viesmīlību, kā arī iepazīsti dabas parka “Dvietes paliene” savvaļas iedzīvotājus. Paviesojies Krāslavā – mājīgā pilsētā ar senatnīgu auru un krāšņo Grāfu Plāteru pils kompleksu un dodies uz Dagdu – nelielu, viesmīlības un sirsnības piepildītu pilsētiņu. Atpūtas iespējas Dienvidlatgalē ir ļoti daudzveidīgas, te katrs ceļotājs atradīs ko interesantu.

22.-23.
jūlijs

Kafejnīcas

Lai pietuvinātu karti, turēt taustiņu "Ctrl" un izmantot peles rituli

Kafejnīcas

Apskates objekti

Unikāls valsts nozīmes arhitektūras un kultūrvēstures piemineklis, kura platība ir vairāk nekā 150 ha. Daugavpils cietoksnis ir pēdējais bastionu tipa cietoksnis pasaulē. Cietoksnis veidojās kā ideāla nocietināta pilsēta, šobrīd tas kļuvis par pilsētu pilsētā, kurā ir 10 platas ielas, 80 ēkas, skvēri un laukumi. Var pieteikt aizraujošas ekskursijas, kā arī apmeklēt dažādas ekspozīcijas un izstādes. 

Tas ir daudzfunkcionāls laikmetīgās mākslas komplekss, kultūras un izglītības centrs Arsenāla ēkā Daugavpils cietoksnī. Vienīgā vieta Austrumeiropā, kur var iepazīties ar pasaulē slavenā mākslinieka, abstraktā ekspresionisma pamatlicēja Marka Rotko oriģināldarbiem. Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs piedāvā aplūkot vairākas patstāvīgās un mainīgās ekspozīcijas, kas izvietotas 2000 m² platībā.  

Raksturīgākā dabas parka īpatnība ir 8 lieli Daugavas līkumi, kuru garums sasniedz 4-6 km, un to krastos izvietojušās pamatkrasta kraujas. Parka teritorijā atrodami daudzi dabas un kultūrvēsturiskie pieminekļi. Aicinām apmeklēt Slutišķu sādžu un vecticībnieku lauku sētu, izstaigāt Slutišķu gravu taku, uzkāpt Vasarģelišķu skatu tornī un baudīt pārējos dabas parka apskates objektus. 

19. gs. sākumā celtā Jaundomes muiža atrodas Rāznas nacionālā parka teritorijā. Restaurētajā akmens sienu klēts ēkā ir izveidots Jaundomes muižas vides izglītības centrs un ekspozīcijas zāle. Blakus Jaundomes muižai ir skaista dabas taka apm. trīs kilometru garumā. 

Krāslavas pils komplekss ir 18. gadsimta valsts nozīmes arhitektūras piemineklis un izcili skaista, ainaviska vieta ar daudzveidīgu piedāvājumu. Vēstures un mākslas muzejs, kurā var apskatīt četras patstāvīgās ekspozīcijas un divus atklātos krājumus. Jaunatklāts Amatniecības centrs ar četrām amatu darbnīcām. Tūrisma informācijas centrs un porcelāna leļļu kolekcija ar 2000 eksponātiem.