Dižozoli – mazs gabaliņš Latvijas, Priekules pagastā, pašā ceļa galā. Vasaras sezonā Dižozoli apmeklētājiem piedāvā plašas atpūtas iespējas. Sākot no mierpilnas atpūtas meža ielokā, līdz atraktīvi aktīvai laika pavadīšanai kolektīvam vai klasei. Kā arī ekskursiju un degustāciju “Par un ap bitēm”.
Mājas kafejnīcu dienu laikā, viesiem arī šogad tiks piedāvāts paceļot ārpus robežām : Dižozolu Brīnumķēķa piedāvājums – no Kurzemes meža līdz Eiropai! Līdzās tradicionāliem Dižozolu Brīnummeža ēdieniem un dzērieniem, piedāvāsim izgaršot Eiropas virtuves garšas.
Iespēja apmeklēt Bišu namu – pagulēt un relaksēties Bišu gultās. Darbosies Dižozolu Bode, kur ikviens varēs iegādāties kādas smeķīgas lietas ko paņemt līdzi uz mājām.
Kā arī aktīvas laika pavadīšanas iespējas – vizināšanās ar laivu un Sup dēļiem, pastaiga mežā.
Aktivitātes
Sestdienas vakarā 02.08. apmeklētājus iepriecināsim ar brīnišķīgu vakara koncertu, kur uzstāsies Sallija Kadaģe – priekulniece, kas šobrīd dzīvo Anglijā un māca mazajiem latviešiem dziedāt. Koncerts sāksies pulksten 19.00 (ieeja par ziedojumiem Dižozolu Dabas koncertzāles attīstībai)
Darbosies Dižozolu Bode, kur būs iespējams iegādāties veselīgos un dabīgos bišu produktus, dažādas smalkas lietas, kas gatavotas no dabas produktiem u.c.
Aktīvās dzīves baudītajiem SUP dēļi, izbraucieni ar laivu un pastaiga Brīnummežā.
Apskates objekti
Priekules baronu Korfu muižas nams būvēts 18. gs. 2. pusē. 19. gs. otrajā pusē pēc Liepājas galvenā arhitekta Paula Maksa Berči (1840—1911) projekta muižas nams pārbūvēts.
Latvijā ir divi Zviedru vārti – Rīgā un Priekulē. Priekules Zviedru vārti celti 1688. gadā, rotāti ar Gotlandes smilšakmenī kaltiem baronu Korfu un Redernu ģerboņiem. Pirms Otrā pasaules kara bijis ticējums – ja vārtu sargzaldātam nobučos nabu, tad šis cilvēks turpmākajā laikā piedzīvošot lielu laimi.
Gramzdas meža parks iekārtots kā vieta, kur daba iedvesmo atpūtai, relaksācijai un dabas izziņai. Mežaparka 2 km garā pastaigu taka ir ar cietu segumu, tāpēc piemērota cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Turklāt, šeit atrodas divi lapeņu laukumi, kuros ērti ieturēt maltīti, atrodoties svaigā gaidā. Dodoties pastaigā var nesteidzīgi baudīt mākslu, jo meža galerijā izstādīti 13 lielformāta gleznojumi ar rakstnieka Sudraba Edžus daiļrades varoņiem un Gramzdas apkārtnes vēsturisko teiku tēliem, kuru veidošanā iesaistījās dažādi mākslinieki.
Vairākkārt pārbūvēta, sagrauta, dedzināta un atkal atjaunota. Gramzdas baznīcas vēsture sākās 1567. gadā. 1941. gada jūnijā Otrā pasaules kara sākumā baznīca tika nodedzināta, tomēr jau tā paša gada rudenī dievnamā tika svinēti spāru svētki. 1944. gadā Otrā pasaules kara noslēgumā baznīca tika nograuta vēlreiz. Tad pāri palika tikai drupas. Baznīcas atjaunošana sākās 2009. gadā. Nu tā atkal atjaunota, un jaunā baznīcas zvana skaņas atkal aicina draudzi un viesus uz atkalsatikšanos.
Ikvienam ir iespēja doties patīkamā pastaigā līdz avotiņam ar kājām, kopā turp – atpakaļ mērojot 1,2 km garu distanci. Lielbātas avots pārsteigs ikvienu ar savu neparasto dzidrumu- tas ir lielākais dabīgais dzidravots Latvijā un viens no retajiem Ziemeļeiropā, kas zemes virspusē no dzīlēm iznes bioloģiski aktīvu un pareizi strukturētu ūdeni. Ūdens temperatūra visu gadu ir nemainīga 6 C. Laikam ritot, avota plūsma pa pieņēmusies spēkā.