Dienvidkurzemes mājas kafejnīcu dienas

Šī gada 6. un 7. septembrī Dienvidkurzeme aicina uz īpašu garšas piedzīvojumu – Mājas kafejnīcu dienām, kas norisināsies dažādās piejūras un iekšzemes apkaimēs: Pāvilostā, Sakā, Rucavā, Durbē un Karostā. Šis ir laiks, kad mājas pagalmi pārtop par nelielām, bet ļoti sirsnīgām kafejnīcām, un ciemiņi var izbaudīt vietējo iedzīvotāju viesmīlību, rūpīgi gatavotus ēdienus un Dienvidkurzemes neatkārtojamo noskaņu.

Katra mājas kafejnīca piedāvās īpaši savai ģimenei un šim gadalaikam raksturīgus ēdienus, kuros galveno lomu spēlē rudens raža – svaigi dārzeņi, sēnes, augļi, vietējā maize, ievārījumi, kūkas un dažādi lauku labumi. Tā ir iespēja nobaudīt ēdienus, kas gatavoti pēc sentēvu receptēm vai ar mūsdienīgu radošu piesitienu, izmantojot pašu audzētus un mežā ievāktus labumus.

Mājas kafejnīcu dienas Dienvidkurzemē ir vairāk nekā tikai ēšana – tā ir iespēja tuvāk iepazīt šo novadu caur garšu, cilvēkiem un vidi. Laipni gaidīti rudenīgajā Kurzemes pusē – kur viss garšo patiesi un sirsnīgi!

6.- 7.
septembris

Apskates objekti

Akmeņraga bāka pārējo Latvijas bāku vidū izceļas ar savu atrašanos kuģošanai vienā no bīstamākajām vietām visā Baltijas jūras piekrastē. Ir iespēja uzkāpt Akmeņraga bākā pa vītņveida kāpnēm. Uzkāpjot bākā, paveras fantastisks skats uz jūru un apkārtnes mežiem. 

Šī vieta ir lieliski radīta nesteidzīgām ģimeņu pastaigām, vai divvientulīgai atpūtai vērojot ostā pietauvotos zvejas kuģīšus un cēlās buru jahtas, sajūtot dzestro jūras sāļo vēju, vai ļauties glāstošiem saules glāstiem.

Pēdējos gados izveidotas un modernizētas muzeja ekspozīcijas un apmeklētāji var iepazīties ar Laivu Māju, Tīklu māju un muzeja ēku, kur izkārtotas ekspozīcijas par padomju laikiem piekrastē, dzintaru ķeršanu pludmalē kā arī ar svarīgākajiem notikumiem 100 gadu griezumā Pāvilostā. Apmeklētājiem iespēja iejusties zvejnieku lomā un ar 3D brillēm piedalīties reņģu un nēģu zvejā.

 

Rucavas centra dzirnavas uzbūvētas 1937. gadā un līdz pat 60-tajiem gadiem bija nozīmīga graudu pārstrādes vieta Rucavas ciema apkaimes zemniekiem. Vēlākos gados ēkā ierīkota mehānisko darbnīcu noliktava.  

Pēc ēkas rekonstrukcijas vien divus gadus atpakaļ, tajā mājo tūrisma informācijas centrs un izveidoja ekspozīciju, kas ļauj gūt ieskatu Rucavas novada kultūras mantojumā kā arī aplūkot tautas muzikanta Jāņa Pūķa plašo mūzikas instrumentu kolekciju.  

1.8km garā taka ved gar Durbes pilskalnu un Durbes dīķi. Durbes pilskalnā apskatāmas arī 14.gadsimtā celtās vācu ordeņpils drupas. Pilskalna virsotnē izbūvēta skatu platforma, kas ļauj vērot lielisko Durbes apkārtnes ainavu. Durbes ezera rietumu krastā atrodas aptuveni 10 metrus augsts skatu tornis no kura paveras skats uz Durbes-Vārtājas senleju un Durbes ezeru.