Mednieku kolektīvs “Medze” aktīvi darbojas jau 100 gadus un šajā dienā atzīmē savu jubileju. Mednieki kopā ar savām ģimenēm nolēmuši iepazīstināt ar tradicionālu mednieku virtuvi, ēdieniem, ko pagatavo pēc medībām un citās kopā sanākšanas reizēs. Kafejnīca būs iekārtota pie Kapsēdes muižas, lai sajustu medību seno kultūru un tradīcijas.
Aktivitātes
- Kapsēdes muižā būs sastopams pats Barona kungs, mednieki būs izstādījuši trofejas, bērniem būs dažādas spēles un izzinošas darbnīcas par to, ko varam sastapt mežā, kā pasargāt mežu un rūpēties par šo lielo bagātību.
- No plkst. 16:00 līdz plkst. 17:00 Kapsēdes muzikants Vilnis priecēs ar koncertu.
- Būs iespēja tikties ar medniekiem, aplūkot mednieku spēkratus, ar kuriem iespējams iebraukt mežā.
Apskates objekti
Grobiņas viduslaiku pils būvniecība saistāma ar 13.gs. vidu, kad tā pirmo reizi minēta vēstures avotos. Līdz mūsdienām saglabājušies viduslaiku mūri, 17.gs. veidotie nocietinājumu bastioni un aizsarggrāvji, kā arī stāvinātās nogāzes. Pils atrodas Ālandes upes krastā, kur šobrīd izveidota pastaigu taka, kas vijas cauri Grobiņai. Šo vietu pavada leģendām apvīti nostāsti, kuri šeit ir zemē, akmenī un vārdos iekalti.
Šis ir augstākais laukakmens Latvijā. Kapsēdes dižakmens ir 4,3 metrus augsts. Tā apkārtmērs 16,5 metri un svars 160 tonnas. Dižakmens ir aizsargājams dabas objekts. Par akmeni klīst leģendas.
Velns šo akmeni ir nozadzis no Pērkona pils. Kad Pērkons to pamanījis, viņš devies velnu meklēt. Kad Pērkons atradis velnu, dusmās ar zibeni viņš pāršķēlis akmeni 3 daļās.
Baltijas jūras pludmale, kur vakaros var vērot, kā, saulei norietot, tā noglāsta Liepājas ostas jūras vārtus un ieripinās putojošos viļņu apskāvienos. Lieliska atpūtas vieta pie Dzintara takas maršruta punkta. Labiekārtota Baltijas jūras pludmale, pastaigu laipas, informācijas stendi, automašīnas stāvlaukums.