Brauc šorp uz ritīg Suit padarīšen!

20. augustā vēsturiskajā Suitu novadā (Alsungā, Jūrkalnē, Gudeniekos) jau trešo reizi notiks pasākums, kurā vietējie ļaudis tikai uz vienu dienu vērs savas mājas durvis apmeklētājiem un cienās ar pašu gatavotiem ēdieniem. Būs iespēja iepazīt bagāto suitu kulināro mantojumu, dzirdēt suitu dziesmas un stāstus, klausīties vietējo muzikantu spēli, dancot, iepazīt suitu tradīcijas, piedalīties radošās darbnīcās un spēlēs, un vēl daudz ko citu.

Kāpēc doties uz vēsturisko suitu novadu – Alsungu, Jūrkalni un Gudeniekiem

Suiti ir latviešu etniskā grupa – savdabīga katoļu “sala” luterticīgās Kurzemes centrā, kurai ir bagāta, gandrīz 400 gadus ilga vēsture. Reliģiskā atšķirība bija iemesls, kādēļ suiti noslēdzās savā novadā, radot un ilgstošā laika posmā saglabājot unikālas un bagātas tautas tradīcijas. Līdz šim laikam ir saglabājusies suitu valoda, to var dzirdēt sarunvalodā kā iestarpinājumus, kā arī suitu izloksnē dzied visi suitu etnogrāfiskie un folkloras ansambļi.

Suitu kultūrtelpa ir iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Tā ir īpaša ar krāšņajiem tautastērpiem, tradīcijām, dziesmām un sievu daudzbalsīgo dziedāšanu.

Ja ir vēlme uzzināt, kā īsti veidojusies neparastās kultūrvides identitāte, kurā sajaukušās latviešu, lībiešu, vācu un poļu kultūras, ceļojums suitu zemē, ieteicams doties uz Alsungas viduslaiku pils kompleksu, jo īpaši interesanti būs uzzināt par Šverinu dzimtas vēsturi, kurai ir bijusi milzīga loma šīs vietas likumos un paradumos. Tieši pateicoties viņam, nākamo gadsimtu Alsungas un apkārtējo muižu iedzīvotāji ieguva savu identitāti un sāka saukties par suitiem.

20.
augusts

Kafejnīcas

Lai pietuvinātu karti, turēt taustiņu "Ctrl" un izmantot peles rituli

Kafejnīcas

Aktivitātes

Esam ģimene, kurai patīk kopā būt un svētkus svinēt. Tāpēc visas dienas garumā, katras stundas izskaņā Jūs priecēs ģitārists Jurģis Galiņš ar muzikāliem priekšnesumiem. Apsolām smaidus, smieklus, baudu vēderam un dvēselei.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Saimnieces Jūs gaidīs kafejnīcā “Zem ozola kuplajiem zariem” mierīgā gaisotnē varēsiet nobaudīt sarūpētos gardumus, apskatīt ekspozīciju, malkojot kafiju klausīties Daces Nastevičas kokles skaņās. Dāmas kuras vēlēsies fotostūrītī varēs iejusties suitenes tēlā un dabūt skaistu bildīti.

Uzzini vairāk

Vārds KRIMBOLIŅI suitu pusē nozīmē daudz sīkas ēdamas un ari neēdamas lietas, kā ari jautrus, darbīgus un radošus cilvēkus. Pie mums varēsiet baudīt pārbaudītas vērtības , suit skābmaize, sklandrausi ,skābputru un siks našķs krimboliņs.

Uzzini vairāk

Šī nu i tā vien dien gade, kad mūs māj Aizputs iele 3. pārtop pa kapejnīc. Gaidīt i vis, kas nāk ar lāb prāt. Viet, ku piemesties būs visim. Virs ugunskur vārīt zup un liele ār panne cept dārzeņ a desiņām katrs dabos noprovēt. Būs kapej a, plātsmaiz, sirsniņpankop un cit gārdum.

Uzzini vairāk

Mājas kafejnīcas “Tie nav tikai ziediņi” rosīgie saimnieki aicina Suitu nomales plašajās ārēs pieturēt un nobaudīt vietējos labumus. Mēs iepazīstināsim ar mūsu vīziju par lauku vidi pēc pilsētas burzmas.

Uzzini vairāk

Šmāliņu sētā, kur beidzas Alsunga un sākas Užavas paliene, būs gaidīti visi, kas vēlas smelties spēku dabā. Dziļa meža pašā vidū, simtgadīgu ozolu paēnā, Šmāliņ’ Gārdum’ aicina izbaudīt lauku dzīves idilli ar gardu, mīlestības piepildītu ēdienu, kura gatavošanā būs piedalījusies kā saimniece, tā arī pats saimnieks.

Uzzini vairāk

Vai vēlies izbaudīt senas Kurzemes viensētas burvību, pasēžot senas klētiņas pavēnī, baudot pašbrūvētu alu ar sieru un klausoties šo māju senatnes stāstos, vēstījumā par te tapušajām filmām, suitu kristību un kāzu paražām?

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Atrodamies brīnišķīgā vietā – senajā jūras krastā. Vakaros, kad zeltīti sārtie saules stari laužas cauri varenajām priedēm, kuras uzaugušas krasta kraujā, rodas sajūta, ka esi pie jūras un vari vērot pasakainus saulrietus.

Uzzini vairāk

Vienā pauniņā iesietas un stūri noglabātas arī senas un pārbaudītas receptes, tās pa mūsdienu modei no svaigiem, Alšvangā un apkārtnē dabonamiem labumiem pagatavotas varēs noprovēt pie mums vienas dienas kafejnīcā. Nāk pie mums ievilkt lupti!

Uzzini vairāk

Šogad- kā katru gadu- mājas garšu aicinām baudīt ar gardo un mīlestībā gatavoto soļanku un gaileņu zupu, kuras gatavotas uz ugunskura un savu patīkamo māju garšu ieguvušas no lauku labumiem un pieliktās šķipsniņas mammas mīlestības.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Nesteidzīgiem meža sajūtas baudītājiem iespēja sēņot apkārt esošajos, bagātīgajos mežos. Putnu balsis papildinās suitu dūdu, kokļu un akordeona skanējums.

Uzzini vairāk

Mūsu kafejnīcā pasniegtais ēdiens tiek gatavots ar lielu mīlestību, klāt liekot, maģo suiteņu šerpo raksturu un aso mēli. Jums ir lieliska iespēja iegriezties mūsu kafejnīcā un nobaudīt šos īpašos ēdienus, kas pagatavoti no ekoloģiskiem produktiem bez E, kuri iegūti no mūsu pašu dārziem, mežiem, kūtīm, tīrumiem un jūras.

Uzzini vairāk

Mājas kafejnīca “Pie laša kundzes” atrodama senās Labraga muižas centrā. Uzturoties muižas parkā, gūsiet baudījumu ne tikai vēderam! Šī ir vieta, kur vienlaikus var sadzirdēt gan vēja šalkas parka koku galotnēs, gan jūras viļņu šļakstus, gan Rīvas ūdenskrituma dunoņu!

Uzzini vairāk

Ikdienā ZS ”Bērziņi” nodarbojās ar lauksaimniecību un maizes cepšanu, pēc senām dzimtas tradīcijām. Piedāvā tūristu grupām degustāciju no mūsu gatavotiem produktiem. Ciemos gaidām, kam tuva daba, lauku sētas ikdiena, mājdzīvnieki.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Dārzos gatavojas āboli, vēl šur tur var atrast vēlās avenes un jāņogas. Labība nokulta. Nu visa bagātība jāliek galdā! JANC’S Rijā nevis guļ, bet lustējas. Pēc kārtīga darba suitos allaž tiek pasniegti gardi un sātīgi ēdieni.

Uzzini vairāk

Ikdienā saimniece cep gardas lauku tortes, sklandraušus un saldskābmaizi. Arī saviem viesiem saimniece piedāvās pašas gatavotos gardumus.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

“Ceiņnīca” piedāvās uz dzīvas uguns vārītu gaileņu zupiņu, ceptas badpankūkas, svaigi ceptu saldskābo un rudzu maizi, biezpienu un burkānu raušus, maizes grauzdiņus.

Uzzini vairāk

Dārzs, kur paslēpties no steidzīgās ikdienas un aizraujoši pavadīt laiku kopā ar vistuvākajiem! Jūsu garšu kārpiņas priecēs gardie „Sirmes” burgeri un mazos pārsteigs krāsainie Sapņotavas kokteiļi ar tapiokas pērlītēm, dāmām prieku radis svaigais piparmētru aperols un kungi varēs baudīt alu.

Uzzini vairāk