Baudām rudens garšu Kurzemes pievārtē – Tukumā un apkārtnē!

Mājas kafejnīcu dienas aicina izgaršot rudeni Kurzemes pievārtē, kur viesus 14. un 15.septembrī ciemos gaidīs 30 mājas kafejnīca Tukuma pusē. Te divu dienu laikā būs iespējams gan ar acīm, gan garšas kārpiņām izbaudīt garo Tukuma piekrasti no Lapmežciema līdz pat Bērzciemam un apbrīnot Ziemeļkurzemes pakalnus un tajos dzīvojošo saimnieču meistarstiķus no Tukuma līdz pat Abavas senlejai.
Jaunpils puses saimnieki kafejnīcas ievedīs savos māju pagalmos, pasniedzot ēdienus, kuru sastāvdaļas nākušas tieši no dabas, savukārt Ķemeru Nacionālajā parkā būs iespēja baudīt kā latviskus, tā citu valstu ēdienus, būt dabā un baudīt rudeni.
Ceļojam rudenī un baudām to ne vien ar acīm, bet izgaršojam rudeni ēdienos, kurus radījuši tukumnieki.
Tiekamies Tukuma pusē!

14. - 15.
septembris

Apskates objekti

Durbes pils ir vienīgā no agrākajām Latvijas muižu kungu mājām, kur pilnībā rekonstruēts 19. gadsimta beigu un 20. gadsimta sākuma vēsturiskais interjers un radīts priekšstats par vācbaltu kultūru. Tā uzskatāma par vienu no Kurzemes klasicisma arhitektūras pērlēm, ko ietver ainavu parks un rotonda ar garāko gājēju tiltu Latvijā. Pils pirmajā stāvā rekonstruēts vēsturiskais interjers, otrajā stāvā skatāmas kultūrvēsturiskas izstādes.

Šī garāža ir vieta, kur iespējams apskatīt senos spēkratus un gremdēties senākās atmiņās skatot amerikāņu un klasiskos auto, kā arī padomju laika moto tehniku. Te apmeklētāji var sajust 20. gadsimta vidus Amerikas Rock ‘n’ Roll garu, kur visapkārt gozējas krāšņās automašīnas. Privātkolekcijā ir iespēja gremdēties arī padomju gados ar “Sarkanās Zvaigznes” mopēdiem “Rīga” un dažādiem citiem pēckara gada motocikliem. Apskatāma arī plaša motociklu Jawa kolekcija.

Tornis atrodas Riekstu pussalā un ļauj pārredzēt ievērojamu daļu Kaņiera ezera. Tā kā ezers ir cieši aizaudzis ar niedrēm un citiem augiem, piekļūšana tuvu putniem un to vērošana bija apgrūtināta. Tagad visu ezeru var pārredzēt no putnu vērošanas torņa. Turpat blakus atrodas Niedrāju laipa, kas ved cauri Kaņiera ezera niedrājiem uz Andersalu, ļaujot iepazīt citādi nepieejamo un noslēpumaino niedrāju pasauli.

Lapmežciema vēsture ir cieši saistīta ar zveju, tādēļ arī muzeja ekspozīcijas centrā ir zvejnieks savā saimnieciskajā darbībā un savā vidē. Muzejs stāsta par dažādajām zvejnieka dzīves un darba formām cauri laikiem. Par 19. un 20. gadsimta zvejnieku sadzīvi un darba dzīvi vēsta fotogrāfijas, kā arī zvejniecības un sadzīves priekšmeti, kuri stāsta par mājas soļa, darba un vaļas brīžu ciešo saistību.

Sedumi ir kādreizējās zvejas laivu piestātnes, kur zvejnieki cēla tīklu būdas. Tajās glabājās tīkli, enkuri, bojas un cits zvejai nepieciešamais inventārs. Sedumi ir arī zvejnieku pulcēšanās vietas, kur vīri apspriedās par kopīgo darbu: vadu taisīšanu, murdu likšanu, inventāra iegādi. Zvejnieku sievas un bērni sedumos taroja tīklus. Šodien Ragaciema sedumi jau izskatās pēc tāda savdabīga, ļoti neliela zvejnieku brīvdabas muzeja.

Engures ezers ir trešais lielākais Latvijā. Ezera krastos ierīkoti aploki savvaļas dzīvei pielāgotiem mājlopiem, kuros ganās ap 70 liellopu – Latvijas zilā šķirne, Highlander, Charole, Hereford un Alpengrey govis, kā arī ap 20 Polski Konik šķirnes zirgu. Ezera krastā uzbūvēts putnu novērošanas tornis. Līdz tornim ved taka caur zirgu un govju ganībām, kas nozīmē, ka jāiet garām dzīvniekiem un jābūt uzmanīgiem.

Dabas taka, kas sevišķi patiks garāku pastaigu cienītājiem. Taka vijas caur mežu gar Viesatas upes krastu. Ejot pa taku, manīsiet ne tikai putnus, kukaiņus un meža augus, bet redzēsiet arī interesantus apskates objektus – kopā saaugušus, īpatnējus kokus, 200 gadīgas priedes, iežu atsegumus no smiltīm, māliem un oļiem, avotiņu, cūku vannas, kā arī iespaidīgo lielo Spuņņakmeni takas tālākajā punktā.  Takas garums: garais maršruts  – 6 km; īsais maršruts – 4 km.