Dabas notikumu dārzs – augu valsts un sajūtu piedzīvojums

Calendar icon
17. septembrī: 12:00–20:00
Calendar icon
18. septembrī: 11:00–16:00

Saimnieki – Arta un Artūrs Dumbri par saimniekošanu dzimtajās mājās: “Pirms vispasaules izmaiņām mācījām bērniem un jauniešiem veidot animāciju, spēlēt ģitāru, rīkojām bērnu vasaras nometnes un radošās nodarbības, tagad svinam lielus un mazus svētkus paši savās mājās. „Dabas notikumu dārzs” ir veidojies daudzu gadu garumā, uzlabojot un iekārtojot dzimtās mājas „Vagas”. Līdz šim ir iekopts tējas dārzs, eksperimentālais permakultūras dārzs, atjaunots vēsturiskais šķūnis un klēts, uzcelta pirtiņa. Un šobrīd tā jau ir kļuvusi par iecienītu vietu kāzām, maza mēroga koncertiem un citiem pasākumiem ar pirti, baļļu, peldēm dīķī un nakšņošanu atjaunotās klēts augšā.

Ikdienā ēdam augu valsts ēdienus un, mājas kafejnīcas ietvaros, vēlamies ar mūsmājas labumiem – sātīgām alus uzkodām, dažādiem našķiem no mūsmāju svētku galda un dārza, no paštaisītiem kūku šķīvjiem, pašu audzētiem garšaugiem – pacienāt arī citus.” Piedāvājumā būs arī saimnieka brūvēts alus un svaigi spiesta ābolu sula no piemājas dārza.

Mājas kafejnīca „Dabas notikumu dārzs” piedāvās pusdienas un vakariņas dabā, brīvā atmosfērā, ļaujot katram apmeklētājam izvēlēties sev tīkamāko pusdienošanas vietu – svaigā gaisā tējas dārzā, dīķmalā, lasītavas terasē, kāzu šķūnī zem jumta vai citur. Ēdiens daļēji tiks pasniegts pašu gatavotos māla trauciņos, lauku mājas mantojuma servīzēs un puķu podiņos. Būs arī mājās darinātā alus degustācija kopā ar saimnieku.

Lai pietuvinātu karti, turēt taustiņu "Ctrl" un izmantot peles rituli

Ēdienkarte

Pamatēdieni un uzkodas

Meža sēņu ugunskura zupa

Cena—3 EUR

Seitana pākšaugu burgers

Cena—5 EUR

Īpašie frī kartupelīši ar tomātu salsu

Cena—3 EUR

Sāļo uzkodu plate 2 personām

Cena—8 EUR

“Vagu” mājas iecienītie saldumi

Dubultā šokolādes kūka

Cena—3 EUR

Svaigā Indijas riekstu kūka

Cena—3 EUR

Saldumu izlase 2 personām

Cena—10 EUR

Dzērieni

Alus dažādas šķirnes

Cena—3-5 EUR

Svaigi spiesta ābolu sula

Cena—2 EUR

Mētru tēja

Cena—1,50 EUR

Kafija

Cena—2 EUR

Alus degustācija

Cena—5 EUR

Mētru degustācija

Par ziedojumiem

Tējas dārza un eksperimentālā permakultūras dārza apskate

Par ziedojumiem

Aktivitātes

  • Dažādas izklaides iespējas bērniem – slidkalniņš, lielie ziepju burbuļi, bērnu līdzsvara treniņu troses un citas spēles un āra aktivitātes. Visiem – atpūta šūpuļtīklos, novusa mačs, petanka jeb boules spēle. Sestdienas izskaņā pulksten 19:00 apmeklētājus priecēs saimnieka muzikālās grupas „Tūkstoš ceļi” koncerts;
  • Saimnieka brūvēto alu degustācija – IPA, kviesītis u.c. šķirnes. Citrona, šoko, ābolmētras un citu mētru degustācija. Tējas dārza un eksperimentālā permakultūras dārza apskate, iespēja izbraukt ar laivu.

P.S. Pasākuma ilgums – aptuveni 2 stundas. Lietus gadījumā varēs patverties lielajā kāzu šķūnī.