Baudām rudens garšu Kurzemes pievārtē – Tukuma pusē un Jūrmalā!

Mājas kafejnīcu dienas aicina izgaršot rudeni Kurzemes pievārtē, kur viesus ciemos gaidīs 18 mājas kafejnīcas Tukuma pusē un 2 kafejnīcas Jūrmalā. Divu dienu laikā būs iespējams gan ar acīm, gan garšas kārpiņām izbaudīt garo Tukuma piekrasti no pašiem Jaunķemeriem līdz pat Bērzciemam, apbrīnot Ziemeļkurzemes pakalnus un tajos dzīvojošo saimnieču meistarstiķus no paša Tukuma līdz pat Abavas senlejai.

Jaunpils puses saimnieki kafejnīcas ievedīs mežos un dārzos, pasniedzot ēdienus, kuru sastāvdaļas nākušas tieši no dabas, savukārt Ķemeru Nacionālajā parkā būs iespēja baudīt kā latviskus, tā grieķiskus ēdienus, būt dabā un baudīt rudeni. Tukums aicinās iepazīt mazpilsētas šarmu un tad doties uz laukiem, pabūt restorānā vai kāzās – pēc izvēles.

Ceļojam rudenī un baudām to ne vien ar acīm. Izgaršojam rudeni ēdienos, kurus radījuši tukumnieki.

Tiekamies Tukuma pusē!

17.-18.
septembris

Kafejnīcas

Lai pietuvinātu karti, turēt taustiņu "Ctrl" un izmantot peles rituli

Kafejnīcas

Septembrī viesus te sagaida īsts lauku ēdiens no saimniecības rudens ražas ģimeniskā gaisotnē. Kā parasti, kad saimniecībā pulcējas savstarpēji nepazīstami viesi, ātri vien visi sēžas pie viena galda.

Uzzini vairāk

Sindija un Atis Kundziņi darbojās sierotavā “Kundziņ’siers”, kurā gatavo govs piena mājas sierus ar dažādām piedevām. Arī lauku stila kafejnīcā jaunie saimnieki piedāvās ēdienus, kas gatavoti no pašu ražotā siera – gan sāļos, gan saldos ēdienus.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Radošā darbnīcas “Pērle rada” mājvieta ir Engures Mācītājmuiža, kurā jau pirms 200 gadiem ir uzņemti viesi. Proti, pie mācītāja Johana Petera Brandta viesojusies Krievijas ķeizariene Elizabete, lai iedzertu tēju. Jaunie saimnieki – Dainas un Ainara Dubras ģimene kopā ar bērniem aicinās ļauties vieglai piekrastes atvasaras noskaņai atjaunotās Mācītājmuižas parkā zem senajiem kokiem.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Svarīgi, ka kūpināšanas process notiek pēc sentēvu metodēm, tādēļ arī “Mājas kafejnīcu dienu” svētdienā saimnieki piedāvās iegriezties uz pusdienām, lai baudītu kaut ko no vietējās virtuves.

Uzzini vairāk

Mājas kafejnīcu dienu piedāvājums saucas “Meža garšu piedzīvojums “Sveikuļos”” – četru kārtu maltīte, baudot meža gardumus, kas pasniegti ar krāsainiem sezonāliem dārzeņiem.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Ne viens vien ceļotājs jau ir pabijis “Valguma pasaulē” – brīnišķīgā Ķemeru Nacionālā parka meža ielokā. Aktīvajā tūrisma sezonā tā zināma ar savu unikālo un mainīgo Baskāju taku, kā arī Mākslas telpu mežā, labirintiem un, protams, eleganto restorāna piedāvājumu.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Valdheima izveidojās 19.gadsimtā, un šodien šo vietu visi zina ar nosaukumu Irlava. Tās biedrībā “Irlavas interešu klubiņš” darbojas vairākas radošas dāmas, kuras septembrī vienu dienu piedāvās lauku ballīti romantiskā noskaņā, popularizējot vietējos amatniekus, senās tradīcijas un kulināro mantojumu.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Meža restorāna mērķis ir radīt mājīgu atmosfēru, atrodoties mežā ar nepiespiestu gaisotni, lai kafejnīcas apmeklētājs varētu justies ērti un baudīt rudeni, garšojot pils šefpavāra Artūra Aumaļa radīto piecu kārtu

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Raivis ir latvietis, kas daudzus gadus dzīvojis Grieķijā, Ionela ir grieķiete, kura jau pirms vairākiem gadiem ir pārcēlusies uz dzīvi Latvijā no Grieķijas.

Uzzini vairāk

“Kausenieku” māju ģimene – Ingrīda Millere ar dēlu Kārli un meitu Edīti un viņas vīru Arturu ir lieli ceļotāji un ēst gatavošanas mīļotāji, kuri no ceļojumiem ir pārveduši receptes ēdieniem, kas ļoti garšojuši.

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi
Aktivitātes

Šogad pļavu un cigoriņu stāstus gribēs piedāvāt izzināt un nogaršot mājas kafejnīcu dienās septembrī piknika veidā pļavā vai “Balto sapņu” bērzu birzītē.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Ainaviskā Amulas upes krastā Zilbertu ģimene nodarbojas ar truškopību, audzē kazas un mājputnus, kā arī uzņem viesus, jo īpaši ģimenes ar bērniem, dāvājot tiem atpūtu ainaviskā lauku vidē un radot īstas bērnības sajūtu.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Kā pasākumu apraksta paši saimnieki: „Katrs kafejnīcas viesis pārtaps par kāzu viesi. Mielosimies ar gardiem kāzu ēdieniem un dzērieniem pie kopīga galda, svinēsim kāzas visi kopā ar tradīcijām, jautru mūziku un tostiem.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Ikdienā saimniecība nodarbojas arī ar dažādas zivju produkcijas gatavošanu, izklaides programmas „Ceļojums laikā” organizēšanu un viesu izmitināšanu zvejnieku namiņā.

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi
Aktivitātes

Ikdienā ēdam augu valsts ēdienus un, mājas kafejnīcas ietvaros, vēlamies ar mūsmājas labumiem – sātīgām alus uzkodām, dažādiem našķiem no mūsmāju svētku galda un dārza, no paštaisītiem kūku šķīvjiem, pašu audzētiem garšaugiem – pacienāt arī citus.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Restorāns “Neptūns” Jaunķemeros ir viens no senākajiem Jūrmalā un atrodas Ķemeru Nacionālā parka teritorijā, saimnieko dabai draudzīgi un gatavo no sirds, maksimāli izmantojot vietējos un sezonālos produktus.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Restorāns CORNER’s Mājas kafejnīcu dienās apvienos latviskās garšas un ārzemju virtuves iezīmes.

Uzzini vairāk

Iedzīvināsim kafejnīcu Kaugurciema dzimtas mājas dārzā. Kapteiņa Zolta 115 ir savs unikālais šarms – vari būt viens, tomēr tajā pat laikā ir jūtams sabiedriskas jausmas tepat aiz sētas robežām.

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi

Mājas kafejnīcu dienu laikā viesiem tiks piedāvāts nobaudīt gardus ēdienus dārza terasē un paviesoties mākslinieces Baibas Briedes darbnīcā vēsturiskā Jūrmalas īpašumā.

Uzzini vairāk