Calendar icon
27. augustā 11:00 – 18:00
Calendar icon
28. augustā 11:00 – 18:00

Zeļčusola – iespēja ciemoties senā Latgales sētā, saplūst ar dabu un senatni, iepazīt vēsturi un sajust laika plūdumu. Zeļčusola ir tekstilmākslinieces, projekta “#100dečiLatvijai” autores Anneles Slišānes Latgales lauku mājas, kas atrodas tikai pārsimt metru no Krievijas robežas un kuru skauj dabīgās pļavas un linu “mārki”. Lauku māja ir 20.gs sākumā celta Latgales zemnieku sēta, kur dzīvojamā māja un saimniecības ēkas izvietotas tradicionālajā četrstūra apbūvē, veidojot vienotu kompleksu, rada unikālu vietu svētkiem, izstādēm un dzīvošanai.

“Mājas kafejnīcu” laikā viesiem tiks piedāvāti Ziemeļlatgales raksturīgie ēdieni no pašu audzētiem dārzeņiem, augļiem un ogām. Iespēja izzināt aušanas tehniku mākslas darbos un mandalu aušanas meistarklasē. Būs iespējams iegādāties ekoloģiski tīras rotaļlietas, austus zāļu dečus, kokaru dečus un saimniecībā audzētus dārzeņus.

Lai pietuvinātu karti, turēt taustiņu "Ctrl" un izmantot peles rituli

Ēdienkarte

Pamatpiedāvājums (Cena: 15 EUR/persona)

Paši audzēti dārzeņi - burkāni, gurķi, rutki, kāļi, rāceņi, kāposti, ķiploku mērce
Maizes krāsnī cepta rudzu maize, saldskābmaize un sēklu maize
Buļbu gryusle, tuorags, ogūrču salati (Kartupeļu biezenis, biezpiens, gurķu salāti)
Zeļču ūgu maize, Zeļču pļovu čajs ar madu. (vīgrieze, liepu ziedi, pelašķis)

Aktivitātes

  • Tekstilmākslinieces Anneles Slišānes mākslas darbu izstāde, grāmatas “tuoraga stuosti” lasījumi;
  • Puķu un zāļu mandalu aušanas meistardarbnīca (5 EUR);
  • Iespēja iegādāties tekstilmākslinieces veidotās ekoloģiski tīras rotaļlietas, Anneles Slišānes grāmatas, austus zāļu paklājus, kokaru dečus, saimniecībā audzētus dārzeņus un maizes krāsnī ceptu maizi.