Calendar icon
27. augustā: 11:00 – 17:00
Calendar icon
28. augustā: 13:00

Ciemos gaidīs “Dīķmalu” saimniece Jolanta, kura ikdienā gan dara citus darbus, taču saimniecībā atbild par viesu uzņemšanu un ražo mājas vīnus. “Dīķmalu” devīze ir: tālu prom no steigas un stresa! To tad arī piedāvāsim – lēnām, nelielās kompānijās (pat – divvientulībā) baudīt dažādu veidu zupas, īstus un mazliet aizmirstus latviešu konditorejas labumus, degustēt tepat tapušos mājas vīnus, klāt baudot vietējo sieru, maizi, gaļu.

Būs iespējams to visu, kas te iegaršojies iegādāties arī līdzņemšanai. Iesakām pieteikties pāriem un ģimenēm ar bērniem, kuri pēc vēderprieku baudīšanas, vēlēsies uzspēlēt kādu galda spēli, savstarpēji parunāties vai parunāties ar “Dīķmalu” saimnieci un pārējiem viesiem, aizdoties līdz tuvējai – Baltinavas katoļu baznīcai, lai uzkāptu tās tornī un redzētu varenu skaistu skatu, nesteidzoties un izbaudot – Latgali un viens otra sabiedrību!

Viesiem, kuri plāno ierasties 27. augustā uz plkst. 17:00, būs iespēja vakarēt latgaļu stilā – tas nozīmē, ka būs iespēja šo burvīgo lauku labumu degustācijas dienu noslēgt ar dziesmām un dejām!

Lai pietuvinātu karti, turēt taustiņu "Ctrl" un izmantot peles rituli

Ēdienkarte

Zupas

Dīķmalu ēdienkartē būs viss, kas tiks celts galdā ir te pat vien audzis – vai nu dobē, vai nu ezerā, vai nu mežā.

Triju veidu zupas, kuras visas nelielās porcijās iesakām arī nobaudīt (pēc zupu baudīšanas, noteikti būsiet sātīgi paēduši; kā arī būs izvēle gan gaļēdājiem, gan veģetāriešiem un vegāniem)

Ungāru gulašzupa

Pēc saimnieces Jolantas draudzenes Kristīnes vīra Tomaša mammas – ungārietes – oriģinālās receptes; receptes noslēpums – kā zupa tiek tumēta…

Vietējo ezeru zivju krēmzupa
Tomātu karstā zupa

Cena:

  • Vienas zupas porcija—3 EUR;
  • Divu zupu izlase—5 EUR;
  • Triju zupu izlase—7 EUR.

Mājas vīnu degustācija (Cena: 2 EUR/persona)

Upeņu pussausais, upeņu pussaldais, cidoniju- ābolu pussalasi, aroniju – ābolu pussaldais vīns.

Papildinājumā – dažādi sieri, gatavoti no lauku biezpiena

Saldumu turziņas (Cena: 3 EUR/persona)

Kad “pamatiņš” ar zupām, vīna degustāciju un siera piekošanu klāt būs ielikts, tad nobaudīsim nedaudz piemirstus konditorejas izstrādājumu no Jolantas mammas un vecmammas recepšu pierakstiem – bet tas, lai nu gan paliek neliels noslēpums, kas tad tie būs. Saldumus varēs ēst uz vietas kopā ar piparmētru tēju vai kafiju, vai arī ņemt līdzi jaukām atmiņām par Latgali un “Dīķmalām”.

Aktivitātes

  • Iespēja nesteidzīgi uzspēlēt galda spēles;
  • Pastaigas tepat blakus esošajā pļavā un Baltinavas muižas parkā, Baltinavas katoļu baznīcas apmeklējums un uzkāpšana baznīcas tornī–lai aplūkotu skaistu skatu–tas viss bez maksas;
  • Ciemiņiem, kuri 27.augustā 17:00 sanāks uz vakarēšanu – būs simboliska ieejas maksa;
  • Līdzņemšanai varēs iegādāties mājas vīnu, kas tiek ražots “Dīķmalās”, sieru, maizi.