Atklāj Gulbeni no jauna!

Gulbenes novads lepojas gan ar savu kultūrvēsturisko mantojumu – pilīm, muižām, baznīcām, gan vienīgo Baltijā regulāri kursējošo šaursliežu vilcienu – Gulbenes-Alūksnes bānīti, gan ar saviem tūrisma uzņēmējiem un saimniecībām, kas piedāvā izgaršot, izbaudīt, sajust, sadzirdēt, izsapņot, izzināt, atklāt daudz jauna un interesanta, gan ar krāšņo dabu – upēm, ezeriem, sakoptiem parkiem, saimnieku iekoptiem daiļdārziem, neskartās dabas burvību, kas liek elpai aizrauties.

Gulbenes novadā ir plašas iespējas atpūsties. Šeit var iepazīt gan īstu lauku dzīves burvību, apskates saimniecībās priecājoties par mājdzīvniekiem, līdzdarbojoties lauku darbos un apgūstot dažādas noderīgas prasmes, gan arī ļauties mūsdienīgiem piedzīvojumiem un jaunatklājumiem.

15.-16.
jūlijs

Kafejnīcas

Lai pietuvinātu karti, turēt taustiņu "Ctrl" un izmantot peles rituli

Kafejnīcas

Apskates objekti

Vienīgais Baltijas valstīs regulāri kursējošais šaursliežu vilciens, kas nodrošina pasažieru pārvadājumus 33 km posmā, savienojot Gulbeni un Alūksni. Vasaras sezonā tiek piedāvāti reisi ar restaurēto tvaika lokomotīvi “Ferdinads”. Bānītis piedāvā šovus, ekskursiju pa depo un vizināšanos ar drezīnām

Ar interaktīvām ierīcēm var izzināt dzelzceļa attīstību- iejusties mašīnista lomā, piekraut vagonu, iegūt oriģinālas fotogrāfijas, iedarbināt gaisa vilcienu, izbraukt ar jaunākās paaudzes skūteri. Piedāvājumā radošas tematiskās nodarbības. Darbojas suvenīru veikals un izlaušanās istaba “Perons 13”.  

Valsts arhitektūras piemineklis, kuram 2019. gadā atjaunota ārējā fasāde. Misija – Eiropas romantisma pērle. Pils vēsture saistās ar baronu fon Volfu dzimtu, izcilo kamerdziedātāju Alisi Lauru Barbi un itāļu rakstnieku Džuzepi Tomazi di Lampedūzu. Diennakts tumšajā laikā uz pils ziemeļu ārsienas skatāms multimediāls stāsts par fon Volfu dzimtas dzīves romantiku.  

 

Druvienā, speciāli R.Blaumaņa izrādei “Skroderdienas Silmačos”, uzbūvēta brīvdabas estrāde un unikāls muzejs, kur apskatāma izrādes atribūtika, arī 1902.gadā rakstītais lugas manuskripts. Muzejā katram apmeklētājam ir iespēja iejusties lugas tēlos, uzvelkot attiecīgā tēla kostīmus – to visu no krāsns augšas vēro Ābrams.

Atpūtas vieta pie Stāmerienas ezera, ko ūdensprieku baudīšanai izmanto daudzi atpūtnieki. Šī ir lieliska iespēja baudīt skaisto Stāmerienas ezera ainavu, pavadot patīkamu atpūtu pie ūdens.

15.jūlijā visas dienas garumā Lejasciemā norisināsies dažādas aktivitātes, vakarā koncerts un zaļumballe ar grupu “Baltie lāči”.