Atklāj Gulbeni no jauna!

Gulbenes novads lepojas gan ar savu kultūrvēsturisko mantojumu – pilīm, muižām, baznīcām, gan vienīgo Baltijā regulāri kursējošo šaursliežu vilcienu – Gulbenes-Alūksnes bānīti, gan ar saviem tūrisma uzņēmējiem un saimniecībām, kas piedāvā izgaršot, izbaudīt, sajust, sadzirdēt, izsapņot, izzināt, atklāt daudz jauna un interesanta, gan ar krāšņo dabu – upēm, ezeriem, sakoptiem parkiem, saimnieku iekoptiem daiļdārziem, neskartās dabas burvību, kas liek elpai aizrauties.

Gulbenes novadā ir plašas iespējas atpūsties. Šeit var iepazīt gan īstu lauku dzīves burvību, apskates saimniecībās priecājoties par mājdzīvniekiem, līdzdarbojoties lauku darbos un apgūstot dažādas noderīgas prasmes, gan arī ļauties mūsdienīgiem piedzīvojumiem un jaunatklājumiem.

15.-16.
jūlijs

Kafejnīcas

Lai pietuvinātu karti, turēt taustiņu "Ctrl" un izmantot peles rituli

Kafejnīcas

Māju kafejnīcu dienās piedalāmies, kā mājsaimniecība, kas vēlās uzsākt ēdināšanas pakalpojumu sniegšanu plašāk.

Uzzini vairāk

Mājās kafejnīcas dienā, tiks piedāvāti pašgatavoti burgeri un kūciņas, kā arī dažādu veidu kafijas un dzērieni. Būs iespēja palikt pa nakti.

Uzzini vairāk

“Rubeņu” saime ar prieku uzņem viesus gan dzīves svinēšanai, gan nakšņošanai glempingā. Blakus esošais parks piedāvā aktīvās atpūtas iespējas disku golfa trasē, kā arī dažādu vides objektu apskati.

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi
Aktivitātes

Lejasciema mežos, Gaujas krastā, 100 gadīgā lauku viensētā “Kadiķīši”, gaidīsim jūs uz maltīti, kura veidota, galvenokārt, no pašu audzētiem produktiem vai no tuvākās apkārtnēs ievāktām savvaļas dabas veltēm. Centīsimies būt par iedvesmu–ēd veselīgi un GARŠĪGI.

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi
Aktivitātes

“Mielasts mežā” sniegs iespēju pieredzēt dabas un klātbūtnes burvību pavisam neparastā un viegli intīmā piedzīvojumā.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

“Mājas kafejnīcu dienās” būs apskatāmas izstādes, aktuālās ekspozīcijas. Būs iespējams iegādāties vietējo amatnieku un mājražotāju produkciju. Apmeklētājus priecēs muzikāli priekšnesumi.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Viesiem tiks piedāvāti ģimenes iecienītākie ēdieni, caurvijoties caur paaudzēm, iepazīšanās ar zīmola “Dilles fashion” mākslas darbiem, radošās darbnīcas apskate, dalīšanās pieredzē par eko mākslas virzienu un iespēja iegādāties tekstilmākslas produkciju.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Brīvdabas restorāns “Valle” ir neliels āra, ātrās ēdināšanas restorāns, kas radies mīlestībā uz ēdienu un Stāmerienas pili.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Mājas kafejnīcu dienu ietvaros gaidīsim ciemos, lai kopīgi uzzinātu, kas ir sidrs un kā tas top, kā arī degustētu dzērienus, kam pieskaņotas uzkodas.

Uzzini vairāk

Apskates objekti

Vienīgais Baltijas valstīs regulāri kursējošais šaursliežu vilciens, kas nodrošina pasažieru pārvadājumus 33 km posmā, savienojot Gulbeni un Alūksni. Vasaras sezonā tiek piedāvāti reisi ar restaurēto tvaika lokomotīvi “Ferdinads”. Bānītis piedāvā šovus, ekskursiju pa depo un vizināšanos ar drezīnām

Ar interaktīvām ierīcēm var izzināt dzelzceļa attīstību- iejusties mašīnista lomā, piekraut vagonu, iegūt oriģinālas fotogrāfijas, iedarbināt gaisa vilcienu, izbraukt ar jaunākās paaudzes skūteri. Piedāvājumā radošas tematiskās nodarbības. Darbojas suvenīru veikals un izlaušanās istaba “Perons 13”.  

Valsts arhitektūras piemineklis, kuram 2019. gadā atjaunota ārējā fasāde. Misija – Eiropas romantisma pērle. Pils vēsture saistās ar baronu fon Volfu dzimtu, izcilo kamerdziedātāju Alisi Lauru Barbi un itāļu rakstnieku Džuzepi Tomazi di Lampedūzu. Diennakts tumšajā laikā uz pils ziemeļu ārsienas skatāms multimediāls stāsts par fon Volfu dzimtas dzīves romantiku.  

 

Druvienā, speciāli R.Blaumaņa izrādei “Skroderdienas Silmačos”, uzbūvēta brīvdabas estrāde un unikāls muzejs, kur apskatāma izrādes atribūtika, arī 1902.gadā rakstītais lugas manuskripts. Muzejā katram apmeklētājam ir iespēja iejusties lugas tēlos, uzvelkot attiecīgā tēla kostīmus – to visu no krāsns augšas vēro Ābrams.

Atpūtas vieta pie Stāmerienas ezera, ko ūdensprieku baudīšanai izmanto daudzi atpūtnieki. Šī ir lieliska iespēja baudīt skaisto Stāmerienas ezera ainavu, pavadot patīkamu atpūtu pie ūdens.

15.jūlijā visas dienas garumā Lejasciemā norisināsies dažādas aktivitātes, vakarā koncerts un zaļumballe ar grupu “Baltie lāči”.