Ar mīlestību no Latvijas centra

Ķekavas novads ir kā Latvijas sirds Daugavas krastā, kur atpūsties klusākos dabas stūrīšos un baudīt piedāvājumus aktīvajos novada centros. Novada tūrisma piedāvājumā kultūrvēsture savijas ar dabas mieru un harmoniju. Iedzīvotājiem un viesiem ir iespēja atpūsties gan atpūtas vietās pie novada ezeriem un upēm, doties pastaigās pa meža takām, baudīt aktīvo atpūtu ar velo, laivām vai pastaigās, ielūkoties vēsturē un iepazīt arhitektūras pērles.

Mājas kafejnīcu dienās viesiem būs iespēja viesoties gan pie jau pieredzējušiem novada garšu meistariem, gan iepazīt jaunus. Ķekavas novads no Rīgas ir rokas stiepiena attālumā un ikdienā tam cauri plūst daudz cilvēku, bet nereti tuvumā esošās vietas paliek neiepazītas, tāpēc Mājas kafejnīcu dienās varēsiet ciemoties pie Ķekavas, Baldones, Baložu, Katlakalna, Rāmavas un Bēzmentes garšu radītājiem tepat Pierīgā

13.-14.
jūlijs

Kafejnīcas

Lai pietuvinātu karti, turēt taustiņu "Ctrl" un izmantot peles rituli

Kafejnīcas

Aktivitātes

“Trīdirīdi kultūrgarša”, mazs un priecīgs ēdināšanas uzņēmums, kas šogad priecēs savus viesus Rāmavas Depkina muižā, tapa iedvesmojoties 2022. gada mājas kafejnīcu dienā.

Uzņēmumām kopā strādā latviešu un ukraiņu ēst gatavošanas entuziasti, klientiem piedāvājot tradicionālā veidā pagatavotus dažādu tautu ēdienus. Piedāvāsim arī iepriekšējo mājas kafejnīcu apmeklētāju iecienītos Lidijas vareniku, Raimonda lazanju un omes bezē kūku ar svaigā siera krēmu

Uzzini vairāk
Aktivitātes

“Brīvajā laikā deju kolektīva SIDRABAINE dejotāji ikdienā izdejo visu novadu dejas. Šoreiz Sidrabaines jestrie pavāri vedīs pa garšu ceļu viesus!

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Mājas kafejnīcu dienās, Katlakalna pusē,” Stūra ģibži ” mājās Jūs ciemos gaidīs mājražotāja Inetas gatavotie gardumi – kūkas un pankūkas!

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Uz tikšanos manā garšas pieturā. Laiks desertam ir vienmēr! Neparasti deserti bērniem un pieaugušajiem, garda kafija, saldējums un saldējuma kokteiļi. Kakao ar maršmeloviem – pašiem mazākajiem!

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Aicinām uz mājdārziņa “Svēteļa ligzda” 15 gadu dzimšanas dienas svinībām!

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Dienišķā maize baznīcā ir gan garīgā maize, gan maize, lai būtu paēdis!

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi
Aktivitātes

Piemājas dārza radošais garšu, krāsu un smaržu baudījums.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Mercendarbes muižas vāveru sāļie gardumi un saldie krājumi.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Novadpētniecības muzejs, kurš demonstrēs savas prasmes uzcept gardas vafeles!

Uzzini vairāk

Apskates objekti

Baldoniešu iecienīta pastaigu vieta jau no Baldones kūrorta laikiem. Ceriņu parkā atrodama galvenā Baldones dabas vērtība – sēravots. Avota ūdeni var paņemt arī no strūklakām “Ķirzaciņa”, “Māra” un “Vāverīte”.

Dodies izstaigāt Ķekavas parka takas un taciņas. Parkā izveidota koka laipa gar Ķekavas upīti. Tālāk var doties uz Ķekavas estrādi, pa ceļam apskatot Jaunu ideju centru. Ķekavas estrādi rotā Elitas Patmalnieces zīmējums. Pastaiga parkā ilgs aptuveni stundu. Parkā var noklausīties arī Ķekavas novadpētniecības muzeja veidoto audiogidu.

Daugmales pilskalnā senlaikos atradies tirdzniecības un amatniecības centrs Daugavas krastā. Vēsturnieki uzskata, ka pilskalna pakāje pie Varžupītes ietekas Daugavā bijusi vēstures dokumentos minētā Zemgales osta. Pilskalnā var uzkāpt un apskatīt Daugavu no augšas. Pilskalna pakāji iecienījuši makšķernieki.

Meža galerija ir daļa no Baldones Stāstu takas. Meža takā izvietotas 34 gleznas, ko gleznojuši Baldones glezniecības plenēra dalībnieki. Taku var apvienot ar Riekstukalna takas vai Lielā loka maršrutu. Takas garums ir ap 1,5 km. Auto var atstāt stāvvietā uz Zaļās ielas tieši pretī ieejai Meža galerijā. No stāvvietas līdz Meža galerijas sākumam ir aptuveni 120 m. Taka sākumā ir taisna, tad tā apmet loku un tālāk jāseko norādei “Meža galerija”, kas aizvedīs līdz otram takas posmam – no norādes līdz gleznām ir aptuveni 250 m. Atgriezties var pa to pašu ceļu atpakaļ vai galerijas galā iziet uz Lauku ielu un pa to nonākt atpakaļ līdz stāvlaukumam.

Divas labiekārtotas pludmales pie Titurgas ezera Baložos un Titurgā. Viena ar piekļuvi no Ezera ielas puses, otra – Titurgas ielas. Pieejamas pārģērbšanās kabīnes, atpūtas soliņi, pludmales volejbola laukums, šūpoles, sausā tualete, piknika vietas ar griliem.