Ādažu novada garšu līkloči

Gluži, kā Latvijas garākā upe Gauja, kas vijas caur Ādažu priežu mežiem, līdz pat Carnikavas smilšainajām kāpām, šogad līkloči vedīs cauri neparastām, sen iemīlētām, visiem labi zināmām un arī pilnīgi jaunām, līdz šim neatklātām garšām!

Ādažu novads lepojas ar bagātīgo un daudzveidīgo dabu, kas mūs ik dienu ieskauj. Un visa centrā ir upe! Upe Gauja! Tā ļoti mīl mest līkločus, tāpēc šogad Mājas kafejnīcu dienās, aicināsim arī jūs sekot līkločiem, šoreiz- garšu!

Pie mums viesi var baudīt dabas parka “Piejūra” maģisko burvību, apsataigājot Garezerus un Ummi Lilastes pusē, pastaigāties gar jūru Kalngalē, Garciemā vai Garupē, kur viegli var piekļūt smilšainajām pludmalēm, jo daudzviet izveidoti labiekārtoti stāvlaukumi un laipas, kuras piemērotas arī, lai pārvietotos ar ratiem.

Vai zinājāt, ka Ādaži ir viena no jaunākajām pilsētām Latvijā? Tik tiešām, jauna un skaista. Sakopta, moderna, pilna ar dzīvību un nerimstošu kustību. Pašā pilsētas centrā ir iespēja apmeklēt “Dzīvo sapņu dārzu”, kur var apmīļot un pabarot dažādus mājdzīvniekus. Tur pat netālu ir iespēja izbaudīt Pump-track kalniņus, kas paredzēti visa vecuma velobraucējiem, skeitbordistiem un pat pašiem mazākajiem,, kas vēl brauc ar balansa divriteņiem. Tas vēl nav viss- smilšu pludmale Vējupes krastā, SUP dēļu un laivu noma, veikbordings, izklaides bērniem un daudz kas cits!

Esam slaveni ar ikgadējajiem Gaujas svētkiem Ādažos un Nēģu svētkiem Carnikavā. Jāpiebilst, ka, ne velti Carnikavas nēģis, iekļauts arī valsts nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā. Tāpēc, ja viesojies Carnikavā, noteikti apmeklē vietējos zvejniekus!

5.-6.
augusts

Kafejnīcas

Lai pietuvinātu karti, turēt taustiņu "Ctrl" un izmantot peles rituli

Kafejnīcas

Veģetāriešiem draudzīgi
Aktivitātes

Sadarbībā ar vietējiem zvejniekiem tiks piedāvāta iespēja baudīt zivju uzkodas, dzērienus un saldo pie Carnikavas Novadpētniecības centra piestātnes, kur atradīsies atpūtas plosts “Koivemundi” un apmeklētājiem būs unikāla iespēja baudīt gardu maltīti tur pat Gaujas krastā vai uz plosta.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Saimnieki piedāvās ar mīlestību radītu ugunskura zupu, uzkodas un citus gardumus. Blakus atrodas “Zvaniņu ceļš”, kas ir 1 km gara taka ar iespēju uz katra soļa pazvanīt zvaniņu vai vienkārši to aplūkot. Pēc pastaigas vienmēr gribas ēst. Tur pļavā, Gaujas malā ir perfekts risinājums.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Ziedu ielas dārzā varēs baudīt mājās gatavotus pamatēdienus- karbonādi,vistas gaļas fileju,vistas kotletītes,cūkgaļas ribiņas,kā arī turpat dārzā audzētus salātus. Tā kā mājas saimniece pēc profesijas ir konditore, tad varēsiet nobaudīt dažādu konditoreju- raušus, pīrāgus, plātsmaizes , kūkas un, protams, gardo svētku kliņģeri, kura recepti katrs varēs paņemt līdzi uz mājām.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Mājas kafejnīcu dienā tiks piedāvāta iespēja sajust daļu no Boards You īpašās sastāvdaļas – pašu gatavotas maltītes, ko baudīsiet uz MEGA SUP dēļa piknika noskaņās vienā no Boards You ūdenstūrisma maršrutiem Carnikavā. Tas sevī ietver neaizmirstamus skatus, mieru, ko sniedz ūdens un baudījumu garšas kārpiņām.

Uzzini vairāk

Apskates objekti

Labiekārtota pastaigu un atpūtas vieta Gaujas upes kreisajā krastā starp Carnikavu un Ādažiem. Pastaigas laikā iespēja aplūkot Gaujas palienes aluviālo (applūstošo) mežu biotopus skaistu zvaniņu pavadībā. Divu cilvēku roku darbs, lai radītu īstu pastaigu parku mežā (automašīnu iespējams atstāt “Lietu tirgotava Ādažu novadā” stāvlaukumā pie Tallinas šosejas (A1)).

Glabā liecības par Carnikavas vēsturi, vietējām kultūras, zvejas tradīcijām. Piedāvā ekskursijas, izstādes un muzejpedagoģiskās programmas zvejas un nēģu tematikā. Galvenā ēka ir 1851. gada zvejnieku un pārcēlāju mājas “Cēlāji” kopija. Pieejamas atpūtas vietas, kā arī slips, pontons laivu pietauvošanās, izcelšanai un iecelšanai.

Atpūtas kuģītis “Sarnikau” un koka kuteri “Sandra” un “Evelīna”. Piedāvā regulārus atpūtas braucienus pa Gaujas upi no Carnikavas līdz ietekai jūrā un atpakaļ. Brauciena laikā var klausīties kapteiņu stāstus par Carnikavu un Gauju. Ja ir vēlme izkustēties, iesakām iziet pastaigā līdz jūrai par Carnikavas promenādi.

  • Atpūtas kuģītis “Sarnikau”

Tīmekļvietne: https://www.carnikavaskugitis.lv/

Mini zoodārzs Ādažu centrā, kurā bērniem vasarās ir iespēja samīļot, pabarot un tuvāk iepazīt mājdzīvniekus. Dzīvo Sapņu dārzs praktizē tiešās saskarsmes principu, neuzstādot robežas starp apmeklētāju un sapņu dārza iemītniekiem. Ieeja par ziedojumiem!

Nozīmīgākos svētkus carnikavieši atzīmē Svētku laukumā! Laukuma centrā ir slavenā tēlnieka Viļņa Titāna skulptūra “Atceroties”, kuras tēls atgādina par nepadošanos un turpināšanu Lāčplēša ordeņa kavalieriem. Pavisam netālu ir vides objekts “Carnikava”, kur iespējams iemūžināt savu ciemošanos Carnikavā. Turpat arī viens no garākajiem gājēju tiltiem pār Gauju, pie kura aplūkojams paplašinātās realitātes vides objekts “Nēģi nāk”.