Mājas kafejnīca Vecsalienas muižas pilī

Calendar icon
28. jūlijā no 12–17

Vecsalienas (Červonkas) muižas pils celta 1870. gadā neogotikas stilā  un izvietota 19.gs. veidota parka ieskāvumā. Tā ir visai gleznaina ēka ar dinamisku un sarežģītu apjoma kompozīciju – īsta pasaku pils. Saglabājusies barona kabineta loga vitrāža un lielā zāle ar grezniem griestiem. Blakus pilij un muižas apbūvei izpleties 3 ha liels brīvā plānojuma parks ar vismaz 14 veidu eksotisko koku sugu.

Mājas kafejnīcu laikā būs lieliska iespēja doties bez maksas ekskursijā pa pili, apskatīt gleznu izstādi. Būs dzīvā mūzika un vēsturiskas dejas, kā arī radošas darbnīcas bērniem un pieaugušajiem. Būs iespēja iegādāties vietējos suvenīrus, saldumus, vietējo mājražotāju sagatavoto produkciju (saldie rieksti, medus, siers).

Ēdienkarte

Uz ugunskura vārīta zivju zupa ar dārzeņiem (5 eiro)

Kabaču/kartupeļu pankūkas ar krējumu/pašgatavotu ievārījumu (3 eiro)

Deserts – ābolu pīrāgs (1 eiro)

Tēja, kafija (2 eiro)

Apskates objekti

Unikāls valsts nozīmes arhitektūras un kultūrvēstures piemineklis, kura platība ir vairāk nekā 150 ha. Daugavpils cietoksnis ir pēdējais bastionu tipa cietoksnis pasaulē. Cietoksnis veidojās kā ideāla nocietināta pilsēta, šobrīd tas kļuvis par pilsētu pilsētā, kurā ir 10 platas ielas, 80 ēkas, skvēri un laukumi. Var pieteikt aizraujošas ekskursijas, kā arī apmeklēt dažādas ekspozīcijas un izstādes. 

Tas ir daudzfunkcionāls laikmetīgās mākslas komplekss, kultūras un izglītības centrs Arsenāla ēkā Daugavpils cietoksnī. Vienīgā vieta Austrumeiropā, kur var iepazīties ar pasaulē slavenā mākslinieka, abstraktā ekspresionisma pamatlicēja Marka Rotko oriģināldarbiem. Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs piedāvā aplūkot vairākas patstāvīgās un mainīgās ekspozīcijas, kas izvietotas 2000 m² platībā.  

Raksturīgākā dabas parka īpatnība ir 8 lieli Daugavas līkumi, kuru garums sasniedz 4-6 km, un to krastos izvietojušās pamatkrasta kraujas. Parka teritorijā atrodami daudzi dabas un kultūrvēsturiskie pieminekļi. Aicinām apmeklēt Slutišķu sādžu un vecticībnieku lauku sētu, izstaigāt Slutišķu gravu taku, uzkāpt Vasarģelišķu skatu tornī un baudīt pārējos dabas parka apskates objektus. 

Viens no lielākajiem un labāk saglabātajiem dabisko upju palieņu paraugiem Latvijā un Eiropā. Tā ir unikāla, pasaules mēroga nozīmes migrējošo putnu pulcēšanās un ligzdošanas vieta, te meklējamas Latvijā un Eiropā retas, dabiskas, maz pārveidotas applūstošu zālāju dzīvotnes, kas dod mājvietu daudzām retām un īpaši aizsargājamām augu un dzīvnieku sugām. Informācijas centrā „Gulbji” var pieteikt ekskursijas, iznomāt binokļus un laivas, kā arī nodegustēt vietējos gardumus.

Krāslavas pils komplekss ir 18. gadsimta valsts nozīmes arhitektūras piemineklis un izcili skaista, ainaviska vieta ar daudzveidīgu piedāvājumu. Vēstures un mākslas muzejs, kurā var apskatīt četras patstāvīgās ekspozīcijas un divus atklātos krājumus. Jaunatklāts Amatniecības centrs ar četrām amatu darbnīcām. Tūrisma informācijas centrs un porcelāna leļļu kolekcija ar 2000 eksponātiem. 

Kā dāvana Latvijai tās simtgadē, Indrā tika atvērts Laimes muzejs. Tā interaktīvā ekspozīcija aicinās ikvienu darboties, sajust un domāt, skatīties nākotnē, nevis pagātnē. Muzeja uzdevums nav sniegt atbildi uz jautājumu “Kas ir laime?”, bet rosināt cilvēkos pozitīvas emocijas, ļauties iespaidiem, radīt, iedvesmot un meklēt katram savu atbildi uz šo jautājumu. Parādīt laimes sajūtas dažādību.

Indra piesaista aizvien lielāku ceļotāju skaitu, tāpēc  Indras viesiem ir radīts pārsteigums – atklāta Indras amatnieku istaba. Tajā varēs iepazīties ar vietējo amatnieku izstrādājumiem un iegādāties unikālus piemiņas suvenīrus! Pie amatnieku istabas izveides strādājusi pagastmeistaru komanda.

2023. gada JAUNUMS! “Laimes muzejs Indrā” izstrādāja jaunu programmu muzeja apmeklētājiem – “Manas vecmāmiņas trauku skapis”, kas atrodas Krāslavas iela 3, Indrā. Ekskursijas laikā apmeklētāji iepazīsies ar unikālu Rīgas porcelāna trauku kolekciju – vairāk nekā 1000 priekšmetiem.

Laimes muzeja vadītāja pastāstīs par Rīgas porcelāna vēsturi, populārajiem trauku komplektiem, fabrikas keramiku, kolekcijas eksponātu iegūšanas vēsturi. Tiks piedāvāta arī praktiskā nodarbība – viesiem būs iespēja izvēlēties sev tīkamo tējkannu un, izmantojot piedāvātos garšaugus (ap 20 šķirnes), pagatavot tēju, kas uzlabos laimes sajūtu un veselību. Programmas noslēgumā – pagatavotās tējas degustācija. Programmas ilgums: aptuveni 1 stunda.