Ikdienā Rundāles ūdensdzirnavas piedāvā muzeja apskati, ūdens inventāra nomu, alus darītavas apskati un degustāciju, telpu nomu, atpūtu āra terasē un bērnu laukumā, kā arī gardus kokteiļus.
Muzejs dod ieskatu redzēt un saprast pagājušā gadsimta ūdensdzirnavu darbību un tās būtību. Ūdensdzirnavas izkārtojušās piecos stāvos un ļauj izsekot dzirnavu malšanas procesam – no graudiem līdz miltiem.
SUP (8 gab.), laivu (2 gab.) un katamarānu (4 gab.) noma.
Alus darītavas apskate un tā degustācijas.
Rundāles ūdensdzirnavas piedāvā telpas konferencēm, semināriem un citiem saviesīgiem pasākumiem uzņemot līdz 50 personām.
Piedāvājam siltas uzkodas un dzērienus, kurus varēs baudīt āra terasē, un tikmēr bērni var rotaļāties mūsu bērnu laukumiņā.
Mājas kafejnīcu dienās būs alus degustēšana ar uzkodām un gardiem ēdieniem.
Būs iespēja līdzņemšanai iegādāties Rundāles alu “Rudmate”.
Aktivitātes
Ekskursija muzejā – cenas un pieteikšanās mājas lapā (pieteikšanās nav obligāta).
Ūdens inventāra noma – SUP, katamarāni un laivas – pieteikšanās obligāta, jo karstā vasaras dienā pieprasījums ir liels.
Suvenīri – glāzes, kausi, cepures, atslēgu piekariņi, lietussargi, dvieļi.
Būs iespēja līdzņemšanai iegādāties Rundāles alu “Rudmate”.
Apskates objekti
Baltijā izcilākais baroka un rokoko arhitektūras un mākslas piemineklis, ko cēlis arhitekts F. B. Rastrelli kā hercoga Bīrona vasaras rezidenci. 58 telpās apskatāma interjeru ekspozīcija, parādes zāles un hercogu apartamenti, dekoratīvās mākslas ekspozīcija, tematiskās izstādes. Pils kompleksā ietilpst Baltijā ievērojamākais baroka dārzs un dārzs ar 2400 rožu šķirnēm. Pieejamas izglītojošas programmas, notiek pasākumi un koncerti.
Tauriņu mājā, kas atrodas iepretim Rundāles pils dārzam ir iespēja apskatīt abpus ekvatoram esošo mitro tropu mežu krāšņos iemītniekus – tauriņus. Līdzās tauriņiem labi jūtas skanīgās balsīs čivinošie kanārijputniņi un rīsu žubītes, savukārt baseinā un akvārijā nesteidzīgi peld bruņurupuči un zivis. Šeit var izzināt tauriņa mūža ceļojumu, kas dažkārt ir tikpat raibs kā tā spārni.
Tauriņu māja piedāvā iepazīt vairāk nekā 15 dažādu tropu tauriņu sugu vienuviet. Apmeklētāju favorīts neapšaubāmi ir zilais morfīds, kas atceļojis no tālās Kostarikas. Zilais morfīds ir viena no krāšņākajām tauriņu sugām pasaulē. Šo tauriņu spārnus klāj caurspīdīgas zvīņas, kas, atstarojot saules starus, iekrāsojas metāliski zilā krāsā. Savukārt Atlasa gigantiskais tauriņš var lepoties ar spārnu plētumu no 16 cm līdz 32 cm. Tā mūžs ir tikai 10 dienu, jo tauriņš neuzņem jaunu enerģiju ēdot – tam vienkārši nav mutes. Pārējie tauriņi dzīvo līdz pat mēnesim, pārtiekot no augļu sulas un dažādu ziedu nektāra. Skaistais Indijas lapu tauriņš ir maskēšanās meistars, un klipers spēj attīstīt līdz pat 20–40 km/h lielu lidojuma ātrumu.
Pēc vērienīgas rekonstrukcijas kultūrtelpas torņa starpstāvos ir izvietota ekspozīcija, kas veltīta vēsturiskajiem notikumiem Mežotnes pilskalnā. Vienā no stāviem ir uzstādīts lielformāta Mežotnes pilskalna un senpilsētas makets, atainojot seno zemgaļu pilskalna nocietinājumus 13.gadsimtā. Apskatāmas arī seno zemgaļu arheoloģisko tērpu un rotu rekonstrukcijas, ko darinājuši Bauskas novada amatnieki, bet no baznīcas torņa ir iespēja aplūkot Zemgales līdzenumu, Lielupi un vareno Mežotnes pilskalnu. Te notiek dažādi koncerti.