Baudām rudens garšu Kurzemes pievārtē – Tukumā un apkārtnē!

Mājas kafejnīcu dienas aicina izgaršot rudeni Kurzemes pievārtē, kur viesus 16. un 17.septembrī ciemos gaidīs 26 mājas kafejnīcas Tukuma pusē. Te divu dienu laikā būs iespējams gan ar acīm, gan garšas kārpiņām izbaudīt garo Tukuma piekrasti no Lapmežciema līdz pat Bērzciemam un apbrīnot Ziemeļkurzemes pakalnus un tajos dzīvojošo saimnieču meistarstiķus no Tukuma līdz pat Abavas senlejai.

Jaunpils puses saimnieki kafejnīcas ievedīs mežos un dārzos, pasniedzot ēdienus, kuru sastāvdaļas nākušas tieši no dabas, savukārt Ķemeru Nacionālajā parkā būs iespēja baudīt kā latviskus, tā citu valstu ēdienus, būt dabā un baudīt rudeni.

Ceļojam rudenī un baudām to ne vien ar acīm, bet izgaršojam rudeni ēdienos, kurus radījuši tukumnieki. Tiekamies Tukuma pusē 16. un 17.septembrī!

16.-17.
septembris

Kafejnīcas

Lai pietuvinātu karti, turēt taustiņu "Ctrl" un izmantot peles rituli

Kafejnīcas

Aktivitātes

Jaunpils alus darītava ikdienā nodarbojas ar alus darīšanu un tirdzniecību, bet šogad ir pieņēmusi izaicinājumu piedalīties Mājas kafejnīcu dienās. Alus darīšana te notiek mūsdienīgās iekārtās, izmantojot kvalitatīvas izejvielas, kas palīdz iegūt saimnieku izsapņoto alus garšu.

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi
Aktivitātes

Te būs iespēja nogaršot dažādus augu valsts ēdienus – zupas, uzkodas, sātīgus vrapus, sāļo strūdeli un salātus, kā arī saimnieces ceptās un svaigās kūkas, kas tiks pasniegtas uz paštaisītiem kūku šķīvīšiem.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Radošā māja “Smilgāji” ir Aigas Bitmanes un viņas ģimenes izlolota vieta, kurā arī citiem ir iespēja smelties spēku un izbaudīt mieru, ko sniedz ainaviskā vide. Te mājas kafejnīca tiks organizēta un viesus pie sevis uzņems jau trešo reizi.

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi
Aktivitātes

Mājas kafejnīcu ietvaros Zilbertu ģimene – Maija un Toms ar bērniem – pie sevis viesus uzņems jau trešo reizi. Šajā reizē lauku sētā viss būs dabiskā lauku stilā – te būs gan pļava, gan Amulas upes pasakainie līkloči, kalni un lejas.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Mājas kafejnīca „Kalnmuižas pils ābeļdārzā” piedāvās ar mīlestību pagatavotu maltīti lieliskā, Abavas senlejas burvības ieskautā vietā.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Kandavas novadpētniecības muzejs aicina atdzīvināt kafijas dzeršanas senās tradīcijas, ļaujot nogaršot ozolzīļu kafiju, kuras garšā savijas Abavas senlejas ozolu spēks un Kandavas senais mājīgums.

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi
Aktivitātes

“Auri” ir miera, spēka un radošuma vieta, kur saimnieko Guna Misāne, Ojārs Vītoliņš un Vilnis Misāns. Teritorija ir īstens saimnieku latviskuma un radošuma atspulgs.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Ikdienā šī ir vieta, kurā tiek radīts vīns no pašu dārzā un savvaļā ievāktiem augļiem, ogām un vīnogām. “Tēviņkalna” vīna darītava atrodas kalnā, un no šī kalna paveras skaists skats uz apkārtnes auglīgajiem laukiem.

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi
Aktivitātes

Vecsāti ir sena vieta, kura mīl sentimentālu kavēšanos pagātnē, rāmo dīķu krastos un lielo koku pakājē. Te galvenā stāstniece ir Sanita Rozenšteina, kura Mājas kafejnīcu dienās kopā ar palīgiem piedāvās izbaudīt sātīgas rudens zupas un dažādus pīrāgus Vecsātu saimnieces stāstu mērcēs.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Šķiet, ikkatra bērnības atmiņās ir kāda viesošanās pie vecmāmiņas, kur galdā tiek celti viņas sarūpētie, vēl siltie ēdieni, kuru gatavošanā ielikts viss viņas sirds siltums un mīlestība.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Mājas kafejnīcā Ķesterciemā saimnieki Ilmārs un Brigita piedāvās paša gatavotas vietējās zivis un piedevas. Ēdienkartē būs pēc saimnieka receptēm gatavotas vietējās zivis zupā un zivju kotletēs. Viesi tiks uzņemti āra kafejnīcā zvejnieku sētā pie galdiņiem ar skatu uz jūru.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Lapmežciemā īpašā godā tiek celta zvejniecības vēsture, jo pagasta ciemos vēl salīdzinoši nesen zvejniecība bija galvenā iedzīvotāju nodarbošanās.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Ikdienā “Pilsētnieki” piedāvā izmitināšanas pakalpojumus un organizē dažādus privātus pasākumus gleznainajā Slampes ezera apkārtnē.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Mājas ‘’Zīlītes’’ ir tautā mīlētā dzejnieka, neskaitāmu grāmatu autora un ornitologa Jāņa Baltvilka dzimtās mājas, kuras šobrīd tiek veidotas kā mākslas rezidence – mākslas un rakstīt mīļiem, dzīves baudīšanai un, caur dažādo mākslu dabā esot, sevis atrašanai.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Pils komanda būs parūpējusies, lai ikkatrs mājas kafejnīcas viesis var baudīt, gan nesteidzīgi romantisku kopā būšanu, gan prieku par sen gaidītu tikšanās reizi ar draugiem vai arī gardu piedāvājumu steidzīgajiem garāmbraucējiem atelpas brīdim egļu paēnā. Gaidīts būs ikviens!

Uzzini vairāk
Aktivitātes

“Rogu” saimniece Veronika Smirnova ikdienā nodarbojas ar bioloģisko piena un gaļas lopkopību, kā arī bioloģiski sertificētu piena pārstrādi, rīko arī meistarklases piena produktu pārstrādē, bet Mājas kafejnīcu dienu ietvaros kopā ar palīgiem viesus uzņems vienā no barona fon der Rekes dzimtas īpašuma muižas ēkām – ratnīcā.

Uzzini vairāk

“Kundziņ’siers” ir ģimenes izveidota sierotava, kurā ik dienas top smaržīgi un gardi siera rituļi. Te tiek piedāvāti svaigie un kūpinātie sieri – katra gaumei un tos būs iespēja iegādāties arī līdzņemšanai. Tāpat sierotavā tiek ražoti arī citi piena produkti – jogurts, biezpiens, sviests.

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi
Aktivitātes

Jaunie Engures Mācīrājmuižas saimnieki Daina un Ainārs Dubras paveikuši milzīgu darbu muižas atjaunošanā, ļaujot ikkatram viesim priecāties par šo sakopto vietu.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Zvejnieku sētā “Lucītis”, kur saimnieko Iveta un Andis Andersoni, kā arī Eva un Juris Andersoni-Sivgaļi Mājas kafejnīcu dienās piedāvās uz ugunskura vārītu zivju zupu un saimniecības iecienītāko zivju kūpinājumu degustāciju, kā arī īpašu desertu.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Jaunpils pils krogs ar savu izcilo šefpavāru Artūru Aumali jau trešo gadu dalīsies ar savām idejām par ēdienu kā dzīvu, veselīgu, sātīgu un skaistu piedzīvojumu dabā.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Mājas kafejnīca „Grieķu Taverna” piedāvās nobaudīt tradicionālo grieķu virtuvi, fonā skanot grieķu mūzikai.

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi
Aktivitātes

Arī šoreiz Mājas kafejnīcu dienās būs iespēja nobaudīt dažādu valstu tradicionālos ēdienus – no Gruzijas atvesto tradicionālo Kharcho zupu, kā arī jau Latvijā pazīstamos Cēzara salātus un Chili con carne – ar “Kausenieku” māju pavāru īpašajām sastāvdaļām.

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi
Aktivitātes

Mājas kafejnīca „Pļavā pie Dares” piedāvās pusdienas baudīt dabā, ļaujot katram apmeklētājam izvēlēties sev tīkamāko pusdienošanas vietu – pļavā uz segas, sētā pie galda vai Baltajā sapņu birzītē – baltos šūpuļkrēslos.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Mājas kafejnīca Tumes “Dižpīlādžos” piedāvās iepazīt pankūku daudzveidību rudens ražas svētku gaisotnē. Uz Ražas svētkiem viesus aicina trīs draudzīgas un atraktīvas ģimenes – Valdmaņu, Artihoviču un Bahu ģimenes, kuru draudzība tiek mērīta gan dejā, gan darbā, gan kopīgās svētku reizēs.

Uzzini vairāk
Aktivitātes

Zvejnieku sētā “Dieniņas” saimnieko Celkartu ģimene – atraktīvā un enerģiskā latvju saimniece Iveta, kura runā tāmnieku mēlē, un viņas vīrs Oskars, kas ir zvejnieks vismaz piektajā paaudzē un mantojis zvejniecības un zivju gatavošanas arodu no saviem senčiem.

Uzzini vairāk
Veģetāriešiem draudzīgi
Aktivitātes

Rudens dārza labumi ietērpti Latvijas garšās sešu kārtu degustācijas ēdienkartē. Šefpavāra Mārtiņa Zelmeņa piedāvājumā paša gatavoti mājas ēdieni modernā un mūsdienīgā izpildījumā Tukumā “Tukku magi” pagalmā.

Uzzini vairāk

Apskates objekti

Pavisam netālu no Tukuma interesanto sajūtu meklētājus gaida “Apgrieztā māja”. Bērniem tās apmeklējums sagādā īpašu jautrību, jo tās iekārtošanā izmantoti īsti, ikdienā izmantojami sadzīves priekšmeti. Kad pēdējoreiz Jūs redzējāt gultu pie griestiem? Uzņemiet kopā ar bērniem pašas jautrākās fotogrāfijas Apgrieztajā mājā! Papildus te top ilūziju taka ar greiziem spoguļiem un labirintiem, bet nākotnē būs skatāma arī “Apgrieztā garāža”.

Durbes pils ir vienīgā no agrākajām Latvijas muižu kungu mājām, kur pilnībā rekonstruēts 19. gadsimta beigu un 20. gadsimta sākuma vēsturiskais interjers un radīts priekšstats par vācbaltu kultūru. Tā uzskatāma par vienu no Kurzemes klasicisma arhitektūras pērlēm, ko ietver ainavu parks un rotonda ar garāko gājēju tiltu Latvijā. Pils pirmajā stāvā rekonstruēts vēsturiskais interjers, otrajā stāvā skatāmas kultūrvēsturiskas izstādes.

Šlokenbekas muižas ansamblis ir viens no retajiem nocietinātas viduslaiku muižas paraugiem Baltijā un vienīgais Latvijā, kas saglabājies līdz mūsu dienām. Muiža vēstures rakstos pirmoreiz minēta pēc 1484. gada, kad, kā vēsturnieki uzskata, sākusies tās celtniecība, lai aizsargātu netālu esošo Tukumu no ienaidnieku uzbrukumiem. Šodien tajā saimnieko ne vien bibliotēka, kultūras nams, viesnīca un krodziņš, bet izvietojies arī Latvijas Ceļu muzejs.

Tornis atrodas Riekstu pussalā un ļauj pārredzēt ievērojamu daļu Kaņiera ezera. Tā kā ezers ir cieši aizaudzis ar niedrēm un citiem augiem, piekļūšana tuvu putniem un to vērošana bija apgrūtināta. Tagad visu ezeru var pārredzēt no putnu vērošanas torņa. Turpat blakus atrodas Niedrāju laipa, kas ved cauri Kaņiera ezera niedrājiem uz Andersalu, ļaujot iepazīt citādi nepieejamo un noslēpumaino niedrāju pasauli.

No maija līdz septembrim atpūtas kompleksa populārākais apskates objekts ir Baskāju taka, kas ne vien aicina lutināt pēdas uz dažādiem taku segumiem, bet arī vērot dažādas dabas radītās gleznas. Savdabīgu Mākslas telpu mežā veido divu fotogrāfu – jaunzēlandieša ar latvieša saknēm Andra Apses un latviešu dabas fotogrāfa Andra Eglīša lielformāta darbu izstāde brīvā dabā. Aizrautīgajiem un meditēt gribošajiem te ir vairāki labirinti.

Lapmežciema vēsture ir cieši saistīta ar zveju, tādēļ arī muzeja ekspozīcijas centrā ir zvejnieks savā saimnieciskajā darbībā un savā vidē. Muzejs stāsta par dažādajām zvejnieka dzīves un darba formām cauri laikiem. Par 19. un 20. gadsimta zvejnieku sadzīvi un darba dzīvi vēsta fotogrāfijas, kā arī zvejniecības un sadzīves priekšmeti, kuri stāsta par mājas soļa, darba un vaļas brīžu ciešo saistību.

Engures ezers ir trešais lielākais Latvijā. Ezera krastos ierīkoti aploki savvaļas dzīvei pielāgotiem mājlopiem, kuros ganās ap 70 liellopu – Latvijas zilā šķirne, Highlander, Charole, Hereford un Alpengrey govis, kā arī ap 20 Polski Konik šķirnes zirgu. Ezera krastā uzbūvēts putnu novērošanas tornis. Līdz tornim ved taka caur zirgu un govju ganībām, kas nozīmē, ka jāiet garām dzīvniekiem un jābūt uzmanīgiem.

Jaunmoku pils būvēta ap 1901. gadu pēc Rīgas birģermeistara Džordža Armitsteda pasūtījuma un kalpojusi kā medību un vasaras rezidence. Pilī interjers medību pils gaumē veidots atkal 20. gadsimta nogalē, taču no oriģinālām interjera lietām īpaša vērtība piegriežama pils podiņu krāsnīm, no kurām viena gatavota 19.-20. gadsimtu mijā Rīgas 700. gadu jubilejai par godu.
Pilī izvietojies Meža muzejs, kur var iepazīt mežu dzīvi un mežstrādnieku ikdienu gadsimta garumā.